Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jadlospis 9 mies niemowlaka ze skazą białkową

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jadlospis 9 mies niemowlaka ze skazą białkową

Postprzez tusia221 » 21 marca 2009, o 18:33

Witam!
Dziewczyny,czy mozecie mi napisac co moge podawac dziecku ze skaza bialkowa,chodzi mi o to ze poprostu nie wiem co jeszcze moge jej podac jako dodatkowy posilek,dokladnie jeden wiecej
Ja podaje małej tak:
*rano mleko np z kleikiem kukurydz,lub ryzowym lub kaszka ryzowa owocowa
*przed poludniem-utarte jabluszko samo lub wymieszane z kaszka ryzowa na wodzie(jaki owoc ew moge jeszcze wprowadzic?)
*w południe zupka z miesem
*popoludniu mleko z platakmi owsianym
*wieczorem na dobranoc mleko z kasza jaglaną lub jeczmienna

Może ma ktoras dziecko lub miala z podobna przypadloscia i moze mi cos doradzic,do lekarza wybieram sie dopiero za miesiac.
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez agusia » 23 marca 2009, o 10:41

jest jeszcze sinlac, taka kaszka bezglutenowa i bezmleczna, ale strasznie słodka. a może ktoś w rodzinie ma zamrożoną dynię? ja dawałam ugotowaną dynię z ziemniakami- taką papkę. można dodać oliwę z oliwek. Ja ją dodaję do zup dla siebie i mojej starszej córci. Młodsza też będzie na diecie bezmlecznej. Nie pamiętam czy pół żółtka już można w 9 m dawać, chyba tak. :)
pozdrawiam

aga

ps z owoców to gruszkę można dawać, morele. O a jak z gotowanymi buraczkami?
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez tusia221 » 23 marca 2009, o 11:52

Dzieki Agusia zaodpowiedz.Wszystko co napisalas to juz podaje,oprocz zoltaka,bo po odrobince myslalam,ze sie zadrapie.Co moge podawac jako przekaske,tak do raczki do pogryzienia?

Czy zdazalo Ci sie tak,ze pomimo ze przez kilka dni podawalas to samojedzonko nic malej nie bylo,a znowu za jakis czas pomimo niezmieniania menu dostaje wysypki skazowej?
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez agusia » 24 marca 2009, o 14:46

Do pogryzienia to może daj chrupki kukurydziane, ale sprawdź skład na opakowaniu czy nie zawiera jakichś śladowych ilości orzechów, pszenicy itp.
A co do drugiego pytania to niczego takiego nie zauważyłam. wAżne jest czytanie składu na opakowaniu. U nas w składzie kaszki kukurydzianej był gluten i już mówiłaże ją brzuch boli.A pamiętasz o praniu w dziecięcych proszkach? Starsza ma uczulenie na wełnę, przynajmniej miała, bo teraz już dawno nic z wełną jej nie dawaliśmy do ubrania. Przy młodszej też uważamy i staram się jej z wełną nie stykać.

a
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez tusia221 » 17 kwietnia 2009, o 21:27

Jestem zalamana,menu wogole nie zmieniane,a od kilku dni wysypuje je coraz bardziej,dzisiaj to juz koszmar,plakalam razem z nia,cala glowka,plecki,brzuszek,dlonie cale popekane i niesamowity swąd.Teraz spi bo jest na clarytynie.W pon mam wizyte u alergologa,moze jakos dotrwamy,ale az mi sie serce kraje jak widze jak straszliwie sie meczy.
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez agusia » 20 kwietnia 2009, o 15:33

Teraz są pylenia. Niby to jeszcze małe dziecko i mówi się że takie maluszki tylko mają pokarmówkę, ale kto wie. Pyli mocno brzoza. Nie wiem jak ci pomóc. mOże lepiej dawać gotowane jabłko niż surowe, bo podobno pomiędzy jabłkiem a brzozą jest reakcja krzyzowa. Jakaś mądrzejsza głowa by się przydała. :?

ps a w czym TY ją kąpiesz? Czym smarujesz?
Ja swoją młodsza musiałam przez 2 tyg w przegotowanej wodzie myc- miała wtedy ok 2 miesięcy. Tak dermatolog kazała. dodatkowo maści na receptę, biała papka i jakoś pomogło. SZukam jednak dalej porządnego alergologa
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez tusia221 » 21 maja 2009, o 09:45

No i zaczeło sie od nowa,bylo troche spokoju i znowu wysypki,dieta bez zmian,zadnych nowosci,kapiel w balneum albo teraz w oliatum,do smarowania masc cholesterolowa,oliwak parafinowa.Stosowalam na te plamy elidel ale on slabo pomaga,wiec wrocilam do elocomu,bo po tym widac jakas ulge u malej,no i clarytyna codzinnie.Agusia pisalas cos o pyleniu brzozy,a ja mam pytanie czy jesli jest uczulenie na trawy,to pomimo braku stycznosci z tym alergrnrm moze wystapic wysypka np po wdychanie powietrza po skoszonej trawie,czy to tylko sa objawy ze strony ukl oddechowego?
Dzisiaj bede miec wyniki testow,robilam badanie na 27 alergrnow z krwi,zobaczymy co wyjdzie.
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez tusia221 » 30 maja 2009, o 08:08

Witam!
Bylismy na wizycie u pani doktor i jestem przeszczesliwa,wyniki wyszly dobrze,tz mocne uczulenie na jajko ale mleko co najwazniejsze jest w porzadku,ryby tez.Jak wrocilam do domu to odrazu zrobilam malej zupke z odrobinka maselka i smietanki,smakowalo :D Zaczyna pomalu przyzwyczajac sie do smaku zwyklego mleka ale na poczatu bylo nie zabardzo .Mam nadzieje,ze zaczyna wyrastac z tego paskudztwa :D
Pozdrawiam-"szczesliwa mama"
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez agusia » 3 czerwca 2009, o 08:46

Przepraszam, że nie pisałam ale mam trochę zamieszania w domu.
Cieszę się, że z krwi uczulenie na mleko malutkiej nie wyszło. Jednakże wprowadzaj wszystko pomalutku i ostrożnie. Czasami z badań nic nie wychodzi a dziecko reaguje. Kiedyś przeczytałam, że leczy się objawy pzrede wszystkim.
Co do traw o które pytałaś to u nas tak było. Córcia biegała po sianie i patrzę a tu dziwnie policzki ma zaczerwienione i chropowate. :?
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez andrea » 4 czerwca 2009, o 07:10

hej dziewczyny!

mój synek jest uczulony ale nie wiem na 100% na co :(
najbardziej podejrzane jest mleko, pije tylko nan ha bo już go nie karmię a jak karmiłam to byłam na diecie bezmlecznej (miał problemy z brzuszkiem). od 5 miesiąca wprowadziłam mu nan i wtedy się zaczęło :(
mam pytanie: w jakim wieku wykonuje się badania na alergię bo nasza pediatra twierdzi że on jest jescze za mały a ma 9 mieięcy?
andrea
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 sierpnia 2007, o 12:53
Lokalizacja: ważne dokąd

Postprzez tusia221 » 4 czerwca 2009, o 18:17

Taesty z krwi robi sie nawet malym niemowlaczkom,tak poweidziala nasza alergolog i lekarz ktory wykonywal to badanie,tylko testy skorne sa dopiero od 3 r zycia.Ja za te 27 alergenow placilam 220zl.ale oplacalo sie.Ja ze swojej strony polecam to badanie,bo przynajmiej wiem co moge podawac.
Pozdrawiam
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez andrea » 8 czerwca 2009, o 07:18

dzięki! będę musiała to chyba skonsultować z innym pediatrą, bo ta nasza poleciła nam mleko kozie zamiast modyfikowanego...
andrea
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 sierpnia 2007, o 12:53
Lokalizacja: ważne dokąd

Postprzez agusia » 8 czerwca 2009, o 20:33

Testy z krwi robi się niemowlakom to prawda. Nawet czytałam że można zbadać krew pępowinową w kierunku alergii. Moja córka dwa razy miała badania z krwi i nic jej nie wyszło, podobnie córka koleżanki. Skórne miała robione w wieku 2,5 lat a i jeszcze te płatkowe na plecach. moja znajoma płatkowe robiła synowi jak miał 2 lata i się okazało że uczulony na biały ryż a wcześniej się dziwili, że po ryżowych kaszkach im wymiotował. Każde dziecko jest inne.
Córka nadal pije Bebilon Pepti ( ma prawie 4 lata) a dopiero od pół roku je naturalne jogurty ( kupujemy takie żeby nie miały w składzie mleka w proszku), masło wcina gdzieś od roku może trochę dłużej.

Co do mleka koziego to nam dermatolog powiedziała, że koza też może uczulić. Oczywiście spróbowa.ć zawsze można. Ja spróbowałam koziego sera i u niemowlaka ( karmionego piersią) kupy się pogorszyły.

pozdrawiam
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron