Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co na urodziny dla 6cio latka?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

co na urodziny dla 6cio latka?

Postprzez genowefa » 9 lutego 2009, o 10:00

Otóż... tym 6cio latkiem jest mój Chrześniak. Zakochany i wychowany na bajkach i filmach typu Scooby Doo, Władcy Pierścienia itp.itd. Jego Chrzestny ( i rodzice) zaspokajają zdecydowanie jego zapotrzebowanie w tematycznych "gadżetach". Natomiast ja jako Chrześcijanin chciałabym kupić mu na urodziny coś fajnego co go ucieszy i zainteresuje, ale coś co będzie bardziej rozwijające jednak; lub/i wprowadzające go w historię zbawienia- nie związane z magią, duchami i stworami :shock:
Podpowiedzcie mi- część z Was ma już dzieci w tym wieku bądź starsze...
aha... pod choinkę dostał ode mnie grę komputerową edukacyjną ( nauka liczenia, czytania, logicznego myślenia).
Czekam na jakąś pomoc.
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez wiedźma » 9 lutego 2009, o 11:05

możesz kupić film "Narnia" cz I, albo II. Tam też są stwory i potwory, ale wprowadzają w historię zbawienia :) Mój 5,5 latek uwielbia ten film, a tata czyta mu kolejne tomy do poduszki. Baaardzo polecam
Możesz też poszukać, czy jest jakaś gra związana z Narnią.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez dzolka » 9 lutego 2009, o 11:26

puzzle bym kupiła. Ostatnio kupiłam córeczce komplet 5 układanek związanych z wydarzeniami z Biblii (Mojzesz, arka Noego i 3 inne ze ST) a do każdej układanki opowieść o tymże wydarzeniu.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez genowefa » 9 lutego 2009, o 14:06

wiedźma napisał(a):możesz kupić film "Narnia" cz I, albo II. Tam też są stwory i potwory, ale wprowadzają w historię zbawienia :) Mój 5,5 latek uwielbia ten film, a tata czyta mu kolejne tomy do poduszki. Baaardzo polecam
Możesz też poszukać, czy jest jakaś gra związana z Narnią.



to byłoby dobre... muszę się dowiedzieć, czy już tego nie oglądał :?
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez oreada » 9 lutego 2009, o 14:44

A może lepiej książkę niż film, to bardziej rozwijające! No i niedługo może sam będzie próbował już czytać.

Albo jakaś ładna Biblia dla dzieci?
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez genowefa » 9 lutego 2009, o 17:31

oreada napisał(a):A może lepiej książkę niż film, to bardziej rozwijające! No i niedługo może sam będzie próbował już czytać.

Albo jakaś ładna Biblia dla dzieci?
Biblie już ma ode mnie :) na taką ksiazke to jeszcze chyba czas :)
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez wiedźma » 9 lutego 2009, o 20:07

helsa napisał(a):
wiedźma napisał(a):możesz kupić film "Narnia" cz I, albo II. Tam też są stwory i potwory, ale wprowadzają w historię zbawienia :) Mój 5,5 latek uwielbia ten film, a tata czyta mu kolejne tomy do poduszki. Baaardzo polecam
Możesz też poszukać, czy jest jakaś gra związana z Narnią.



to byłoby dobre... muszę się dowiedzieć, czy już tego nie oglądał :?


nawet jeśli oglądał to nic nie szkodzi. Dzieci w tym wieku uwielbiają oglądać filmy po kilkadziesiąt razy. Musisz się upewnić, czy go nie ma w domu :) Mój syn swojego czasu oglądnął Króla Lwa 3xrazy z rzędu i chciał czwarty raz (babcia pozwoliła - chciała mieć dziecko z głowy).

Film Król Lew też jest bardzo fajny i oparty w pewnym sensie o Biblię.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez anna30 » 10 lutego 2009, o 01:52

helsa napisał(a):Biblie już ma ode mnie :) na taką ksiazke to jeszcze chyba czas :)

Mój miał 5 lat, kiedy przeczytaliśmy Biblię dla dzieci. Teraz mu zaprenumerowałam Anioła Stróża. W sam raz na ten wiek. Ale jako prezent, to to trochę "niekonkretne" dla dziecka...
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez AgaM » 10 lutego 2009, o 11:57

Na merlinie ostatnio znalazlam fajna "zabawke" dla starszych dzieci... dla szesciolatka dobre byloby - na przyklad tworzenie krysztalow :)

http://merlin.pl/Hodowla-Krysztalow-zab ... l#fullinfo


buuu ale wlasnie patrze ze to od 12lat:(
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez genowefa » 20 lutego 2009, o 22:01

ha no i zakupione... nowe PRZYGODY MIKOŁAJKA i zestaw młodego technika łódka i samochód z kabelkami prostymi do popodłączania z bateriami :) mam nadzieję, że mu się spodoba :)
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez Misiczka » 22 czerwca 2009, o 10:01

Podlaczam sie z prosba o rady:

-prezent dla 9-latki, dziewczynka inteligentna, dobrze sie uczy w drogiej prywatnej szkole warszawskiej, nie mam pojecia czym sie initeresuje, rok temu byla na obozie aktorskim

-prezent dla jej brata, 3-letniego, rok temu maniaka samochodów - czy sie utrzymalo, nie wiem (ale biorac pod uwage, ze mojemu 3-latkowi pociagi sie trzymaja juz 1,5 roku, to pewnie tak..)

Nie chcialabym wydac wiecej niz 30, gora 50 zl, bo to nie zadna okazja, tylko po prostu tak sie zlozylo, ze beda akurat w gdansku i nie wypadalo ich nie zaprosic na urodzin Stasia..

Macie jakies pomysly?
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron