Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy jajka szkodzą chłopcom?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

czy jajka szkodzą chłopcom?

Postprzez Wilhelmina » 4 lutego 2009, o 20:58

jak w temacie, synek uwielbia jajka daję mu je 2-3x w tygodniu, czy to zbyt duzo, czy jajka rzeczywiście wpływaja na płodność chłopców?
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kukułka » 5 lutego 2009, o 10:43

a czemu by mialy wplywac?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Wilhelmina » 5 lutego 2009, o 10:52

a to tesciowa, kolezanka, sasiadka mówia, ze chłopcom nalezy ograniczyć jajko, ale nie podaje nikt powodu, Czyli jest to kolejny mit? zdanie wyssane z palca? :twisted:
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 5 lutego 2009, o 10:55

a ja jestem chyba zbyt łatwowierna...co prawda w łuski w portfelu dajace kase nie wierze podobnie jak to, ze przd rokiem nie mozna strzyc włosów dziecka hi hi ale te jajko to temat rzeka kolezance to nawet pediatra mówiła, ze do roku nie powinna dawać jajka synkowi, ale to mi sie dziwne wydawało, bo w schemacie zywienia przeciez juz od 7 m-ca mozna dawac 1/2 zółtka, ja dawałam...
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez AgaM » 5 lutego 2009, o 11:13

Moze chodzi o to ze moga uczulac??? Ale to ze nie dawac chlopcom ??? myslam ze to zart :)))
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dziobak » 5 lutego 2009, o 17:51

To jest jakiś ludowy przesąd...
Ja mogę łatwo takie rzeczy weryfikować - jeśli coś opowiada babcia mojego męża, to znaczy, że to jakieś głupoty - więc wystarczy, że pytam męża czy babcia coś takiego opowiada ;)
Podejrzewam, że to jakiś przesąd związany z tym, że jajka wpływają na jajka chłopca ;)
dziobak
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 października 2008, o 16:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dzolka » 6 lutego 2009, o 11:36

ja też to słyszałam od jednej osoby, ze dziewczynki mogą jesć jajka bez ograniczeńale u chłopców trzeba uważać. Nie znalazłam nic na ten temat i widzę że nikt nie umie wyjaśnić więc podejrzewam że to rzeczywiście jakieś przesądy. Mój synek (17 m-cy) lubi jajecznicę na parze, je 3 razy w tyg. Córka uwielbia jajka na miękko i na parze i je co drugi dzień, mały patrzy i chyba by sie zapłakał jakby nie dostał.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez genowefa » 6 lutego 2009, o 23:49

dziobak napisał(a):Podejrzewam, że to jakiś przesąd związany z tym, że jajka wpływają na jajka chłopca ;)


hehe to i parówek też nie wolno! :P
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron