Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 07:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pieluszki: tetrowe czy pampersy?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez anna30 » 15 czerwca 2009, o 13:14

Nature Babies odradzam. Tańsze, ale jakość marna... mam jedną kieszonkę, nie używam. Były do niej 2 wkłady z mikrofibry, ale coś one gorsze od tych od BG. Sprzedawałam na chustach, ale nikt nie chciał. Myślę, że NB nie oddycha. Tam jest jakaś paskudna guma.
BG ma wkład większy i mniejszy. Wonderoos nie mam, Happy Heinys też ma 2 wkłady. IiitBitti ma jeszcze inny system. Blueberry ma jedna długą, konopną, składaną.
Tak, do kieszonki wejdzie niemal wszystko - i tetra i ręcznik. Tylko że tetra ma marną chłonność, mikrofibra jest ok, ale dużo miejsca zajmuje. Możesz wkłady konopne kupić lub bambus ale długo schną (bambus dłużej) ale chłonnoś super i zgrabniejsze. Zobacz IttiBitti jaka mała i zgrabna, a jak chłonna. Ale to nie kieszonka:)
W zasadzie kieszeń ma kształtu. Jak coś złożysz w prostokąt to wejdzie.
Co do formowanych - używam z gaciami wełnianymi. Super skuteczne i pupsko oddycha i się wietrzy. Dobre na upały. Np Storchenkinder. Nałożysz takie gatki na formowankę lub sam wkład. Tyle że jak dziecko kupsko zwali to cały otulacz wełniany się ubrudzi, a to prać to udręka... Nie żeby prać, ale ileż to schnie... Uważaj na otulacz Disany, dość tani, ale kurczy się, zatem trzeba większy. No i kolorowe farbują, więc lepiej biały. Ale poza tym jest super bo ochrania plecki dziecka, żeby nie marzły.
Mam jeszcze spodenki wełniane długie - jak chłodniej (u nas zawsze chłodno). Pamiętaj, że otulacz wełniany działa jak inne otulacze, nie przepuszcza a zarazem oddycha. Lepiej niż PUL, czyli kieszonki są ok, ale ja używam tylko na wyjścia, jak potrzebuję dziecko dłużej przetrzymać w pieluszce.
Nic mi nie przecieka. Pampki owszem, zdarzało się.
Kup sobie po jednej i zobacz. Jak tak zrobiłam, tylko BG kupiłam potem jeszcze 5.
Wyjdzie w trakcie używania.
:)
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez dota321 » 15 czerwca 2009, o 14:22

A propos tetry i chłonności- rzeczywiście niezbyt duża, ale krązy taki patent, żeby dziecko miało suchą pupę i się niezbyt wykosztować : można kupić zwykły polar, wyprać i pociąć na kawałki wielkości złożonej tetry (polar się nie "siepie" wiec nawet nie trzeba obszywać) i wkładać taki "wkład chłonny" do otulacza na pieluchę z tetry. Chłonność naprawdę ok, nieźle się wszystko z polaru spiera i polar jest suchy prawie natychmiast po upraniu.
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez anna30 » 15 czerwca 2009, o 18:18

No można. Tylko jak ktoś ma kieszonkę to wejdzie tetra do środka a polarek już jest w kieszonce.
Z tym że taka pielucha będzie dość gruba.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez annie » 15 czerwca 2009, o 22:00

Dzięki dziewczyny! :D Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło: u nas kupa jest prawie w każdej pieluszce, czy w takim wypadku kieszonki zdadzą egzamin?Czytałam, że jak jest kupa to wszystko idzie do prania a tylko przy sikach sam wkład. No i to jest z tymi składanymi? dużo taniej by wyszło niż formowane, ale czy to się wszystko trzyma?Co do rady doty, to widziałąm gdzieś takie wkładki żeby było sucho,rozumiem, że do kieszonek takie coś zbędne? A gdzie kupujecie pieluszki?
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez anna30 » 15 czerwca 2009, o 22:05

Wszystko idzie do prania, nawet po sikach. To jest niezbyt świeże, nie pierzemy za każdym razem tylko otulaczy PUL i wełny.
Wejdź na chusty.info tam znajdziesz adresu sklepów. Tam też reklamuje się yetta - mam jej kieszonkę i naprawdę polecam. Sama szyje i chyba taniej niż duże firmy.
Ja kupuję w UK.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez annie » 15 czerwca 2009, o 22:11

O tym, że po sikach pierze się tylko wkłady kieszonek, wyczytałam na pieluszkarni. To w takim razie jaka różnica między kieszonkami a AIO?
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez anna30 » 16 czerwca 2009, o 00:20

Wiesz, ja tam piorę, bo dla mnie to inaczej działa niż otulacz. Przecież ten polarek od kieszonki jest zasikany, to nie jest jak w zwykłym otulaczu, że da się nie nasikać na niego.
W tej sytuacji to różnica jest niewielka - ale kieszonka ci w godzinę wyschnie i coś tam włożysz, a AIO będzie schło... I to dość długo, bo jest na PUL-u i nie schnie jak wkłady czy formowanki. Ja np na formowanki kładę polarową wkładkę- cieniutką, i widzę, że to jest zasikane, mimo że polar odprowadza i daje uczucie suchości, to są tego granice...
Co więcej, ja często piorę też otulacz, bo przy dużym siku, np po nocy, albo jak zwali kupsko, to wszystko co zdejmę z pupy nadaje się do pralki.
Co do AIO - miałam jedną - Kushies, ale one nie mają PULa tylko PVC, normalnie cerata, która popękała. Ale są AIO BG - nie mam bo mam już i tak za wiele, a u mnie wszystko dość długo schnie.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez Krycha » 16 czerwca 2009, o 23:10

naprawdę wejdź na forum chusty.info ,tam jest kopalnia wiedzy, trochę szkoda czasu wszystko pisać od nowa. Jest też bazarek z pieluszkami.
Ja polecam najbardziej BG kieszonki i bambusowe formowanki+otulacz PUL/ chętnei szyty przez dziewczyny z forum.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron