Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pieluszki: tetrowe czy pampersy?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Krycha » 2 lutego 2009, o 13:28

ale ile tych tetrowych wkłądasz? jedną ok. 80x80cm czy więcej?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez AgaM » 2 lutego 2009, o 13:49

jedna.... przy straszej wkladalm 2 bo jedna na trojkat a druga w poprzek :) teraz jedna i otulacz...
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dziobak » 2 lutego 2009, o 17:34

Dziewczyny, ja powoli się przygotowuję do kupowania wyprawki - narazie się doszkalam co i jak ;)
Wcześniej nie miałam pojęcia o tych nowoczesnych pieluchach wielorazowych (myślałam, że jest tylko tetra i nic innego), no i się w ogóle nie nastawiałam na wielorazowe, tylko na jednorazowe. No, ale trochę mnie to zaciekawiło. Proszę napiszcie parę rzeczy:
- ile w praktyce macie takich pieluch wielorazowych (z tego co widzę po sklepach internetowych to 1 szt. kosztuje od 30zł-80zł) i to mnie przeraża.
- czy oprócz nich używacie tetry/pieluch flanelowych i jak je stosujecie - tzn to się wkłada do otulacza lub ceratki, czy jak? ile tego trzeba mieć?
- ile macie otulaczy/ceratek?
- jak często w związku z tym włączacie pralkę?

Pozdrawiam :)
dziobak
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 października 2008, o 16:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krycha » 2 lutego 2009, o 18:15

ja mam 3 kieszonkowe,jeden otulacz i 2 formowane, do tego jesli otulacz jest jeszcze ok to ze 2 razy uzywam tetry. to stanowczo za malo, wystarcza na 1,5 doby i musze tez stosowac pampersy. planuje dokupic 3-4 kieszonki, drugi otulacz i kilka formowanych do otulacza. niestety poki co nie mam gotowki, a z wielorazowe nie moge zaplacic karta kredytowa :(
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez juka » 2 lutego 2009, o 19:30

Krycha napisał(a):i wełniane, takie gatki na drutach :D - ale nie wiem czy to działa....hmm. na pewno jest "naturalne i organiczne" - ale czy nie przemaka jak sie dociśnie pupką?

ja jestem z pokolenia majteczek z mikrofibry i ceraty, do których sie wkładało tetrę. nie przemakały, zazwyczaj. też nie pamiętam jakis koszmarnie zlanych pieluch, o ile oczywiście przewijało się wystarczająco często. dziecko czuło że mam mokro zapewne (i chyba miało to znaczenie przy szybkim odpieluchowaniu), ale z pieluch się raczej nie lało.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez Krycha » 3 lutego 2009, o 14:55

dzis znow była tetrowa i naprawdę dużo skóry miało kontakt z sikami...
jak ma być oszczędnei, to juz bardziej mi sie podoba wsadzanie w majteczki ręczników frotte pociętych w kawałki (moja mama ma mnóstwo ręcznikó kąpielowych, które po latach przecierają się na środku ale boki mają nadal grube, można takei cos pociąc).

jeszcze w temacie przewijania jedna "eko" rada: żeby ograniczyc zużycie chusteczek nawilżanych (koszt i smeici): moim zdaneim póki maluch nie kręci sie na przewijaku, to można do mycia przy przewijaniu używać gąbeczki, małych ręczniczków, kawałków flaneli, namaczanych w jakimś płynie do higieny dla maluchów. I te ręczniczki,ściereczki prać. (kupę można ścierać jednorazowymi, do wyrzucanai, żeby się nie babrać) Ja ten sposób odkryłam dośc późno i po ok.2mcach musiałam zrezygnowac,bo miseczka z płynem zaczęła być regularnei wylewana. ale myślę że pierwsze ok.5mcy można spokojnie stosować ten patent.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez AgaM » 3 lutego 2009, o 21:54

Krycha ja mam 2 otulacze :) polarkowe formowana jedna szyta, dwie nowki z Niemiec za 25 zl sztuka... (rartas... - ale to chyba jest tak ze to kupowanie wciaga)...
Powiem ze jako snajbardziej mi leza otuacze i tetra... Tetre mam po Strszejw ie cnie kupowalam. Za otulacze dalam 50zl... Zmieniam srednio co 2 godziny... nie leje sie... Na noc uzywam niestety pampkow :( bo nie chce mi sie zmieniac w nocy co i tak jest bez sensu bo zmieniam nad rane bo Jas leje na calego... jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci pampki mi przeciekaja (!) moze za male???
No i wlasnie nie wycieram chusteczkami nagminnie tylko pielucha... Jasko chyba lubi te otulacze...:))))) i pieluszki tetrowe :) Gdybym miala wiecej kasy i lekka reke do wydawania to bym zaszalal bardziej :)))
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Krycha » 3 lutego 2009, o 22:09

ja daję na noc pampersa albo kieszonkowe bum'y bo w nich jest dłużej sucho (choć wczoraj o 23 trzeba było zmienić). Chcę miec więcej keiszonkowych - bo są najwygodneijsze i chcę do ich używania wdrożyć nianię małego.
i daję pampersa rano - jak na 90% będzie kupa, bo nie lubię tego prać.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez AgaM » 4 lutego 2009, o 08:12

U nas kupa jeszcze niobliczalna :) Moze sie jeszcze przekonam do kieszonkowych...
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez genowefa » 7 lutego 2009, o 00:07

ehh a ja jestem leniwa matka :P pampersy jedynie wchodzą w grę :P

a wogóle to gdzieś słyszałam ( nie wiem na ile to prawda), że takie tetrowanie wcale nie jest bardziej ekologiczne niż pampersy... bo zafajdaną tetre trzeba namoczyć, wypłukać, uprać ( często wybielacz wchodzi w grę) i tak naprawdę zuzycie wody, energii i wylanych chemikaliów "do Wisły" jest tak samo niszczące środowisko co ten pamper w śmieciach... 8) ale mój syn i tak jest oszczędny :) robi kupę raz na 2-3 dni :D
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez anna30 » 7 lutego 2009, o 00:31

Ale produkcja pampersa jest mało ekologiczna...
U mnie pralka chodzi co dzień i to wcale nie przez pieluchy. Po prostu zawsze jest coś do prania. Ale mi to nie przeszkadza - niech sobie chodzi. Ale nie daję więcej niż 40 st bo mam wodę na prąd.
No ja mam tych pieluch sporo. ale myślę, że mniej bym zapłaciła za pampersy przez cały okres pieluchowania. Trzeba dodać proszek (tego akurat b. mało, bo nie służy pieluchom), wodę (ja akurat nie płacę za wodę), no i prąd (a ten to mnie kosztuje, bo nie mam gazu). Poza tym dla mnie to taka fajna zabawa :lol: kiedy mogę pieluszki składać, układać, i podziwiać, jakie piękne pupsko ma Achillek :) Na noc sprawdzają się bambusowe i konopne wkłady poupychane w pieluszki. Nic nie przecieka. A mi tam nawet zmiana raz w nocy nie przeszkadza, bo kładę sobie akcesoria koło łóżka, żeby nic po nocy nie szukać, a Achilles śpi z nami.
Co do ilości, to ja mam:
BumGenius One Size 6 szt.
Happy Heiny One size - 1 szt
Blueberry One size (z wkładem)- 1 szt
Tots Bots Fluffy size 2 - 5 szt
Motherease Bambusowa One Size - 1 szt
Tots Bots bawełna size 1 - 1 szt
DryBees Fleece - 1 szt + wkład Blueberry 1 szt
Kushies AIO size 1 - 1 szt
Bambineo Teddy size 2 - 6 szt
Baby Beehinds one size - 1 szt
Ellas House L - 2 szt plus wkłady konopne
otulacz bawełaniany Imse Vimse 2 szt
otulacz Tots Bots PUL
otulacz polarowy Swaddlebees co czeka na lepsze czasy, bo jest za duży
otulacz motherease 2 szt (rozmiar S/M wyszedł już nam z użycia)
Trochę tetry co się upycha czasem w Totsy i Bambineo.
Starcza, można prać co 2 dni, ale wtedy może być problem, że coś nie wyschnie i zabraknie.
A w ogóle to wiele się dowiedziałam tam:
http://www.chusty.info/forum/viewforum.php?f=17
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez genowefa » 7 lutego 2009, o 00:55

no to przyszalałaś :wink:
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez anna30 » 7 lutego 2009, o 01:23

bez przesady :wink: ale muszę przystopować z kupowaniem, bo chcę kolejną chustę... :lol:
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez AgaM » 7 lutego 2009, o 09:57

No akurat w tym sie z toba helso nie zgodze:) Co do prania pieluszek to mozna uzywac ekologicznego proszku przechow... a do wybielania pieluszek nie uzywam wybielacza:)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez zielona » 11 lutego 2009, o 23:00

A po co je wybielać? Przecież są schowane i wiadomo, do czego służą. Poza tym obawiam się, że wybielacz niekoniecznie jest najlepszym wyjściem dla pupy malucha...
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez AgaM » 11 lutego 2009, o 23:31

I dla trwalosci pieluszki :))) co do pupy :) to mozna dobrze wyplukac :)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Krycha » 12 lutego 2009, o 00:37

nic się nie moczy, pierze sie w 40 st w pralce, ja robie pranie w domku co 2 dni, co drugie z nich to pieluszki.
proszku używa się mniej niz każe producent, można orzechy albo Eko kule i inne wynalazki. suszarki automatycznej też nie zalecają.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez fiamma75 » 12 lutego 2009, o 10:36

co do orzechów to są na pewno za słabe do pieluszek od kupy, nawet jak dodasz sody oczyszczonej. Używam orzechów normalnie do prania i plam nie spierają.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Krycha » 12 lutego 2009, o 12:06

plam z kupy to mi nic nie spiera - próbowałam nawet proszku do bieli w 60st i ponownego pranai. Ale to są wewnętrzne wkładki - i są czyste i higieniczne nawet jesli jest "kolorowa" plama.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez anna30 » 12 lutego 2009, o 13:31

Podobno wywieszenie na słońcu pomaga. No ale żeby jeszcze tego słońca trochę było...
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez fiamma75 » 12 lutego 2009, o 13:50

Krycha, a próbowałaś dorym odplamiaczem?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Krycha » 12 lutego 2009, o 21:10

Próbowałam bezskutecznie odplamiaczem - do innych rzeczy był "dobry" chć prawdziwych plam to nic nie odpierze. dla mnie naprawdę "dobry" odplamiacz likwidowałby plamy z rdzy!
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez AgaM » 12 lutego 2009, o 23:04

A wiecie to dziwne... u nas plamy raz sie spieraja a raz nie :))) dziwne... pewnei zalezy co zjem :)))
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez zielona » 13 lutego 2009, o 16:45

AgaM napisał(a):I dla trwalosci pieluszki :))) co do pupy :) to mozna dobrze wyplukac :)


Dobre :D
Ale wiesz, że nie chodziło mi o traktowanie wybielaczem pupy dziecka, prawda? Tylko o podrażnienia, które może spowodować wybielona pieluszka.

-----------------------------------------------------------

O kurczę! Przeczytałam Twojego posta po raz drugi i dopiero zrozumiałam, o co chodziło...

Teraz to się uśmiałam dopiero... :lol: Z siebie, rzecz jasna.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez genowefa » 17 lutego 2009, o 22:14

jakie orzechy? jakie eko kule?
eko mamy z was pełną gębą !! :) ja się nigdy tym nie interesowałam nawet... :roll:
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez annie » 12 czerwca 2009, o 00:33

Dziewczyny,właśnie zastanawiam się na przejćie z pampersów na wielorazowe, i najbardziej chyba przemawiają do mnie kieszonkowe, i stąd pytania:czy można mieć tylko kieszonkowe? Krycha pisze, że ma jeszcze otulacze z formowanymi-po co?I jakie wkłady najlepsze do kieszonek?rozumiem, że inne normalnie w domu a inne do zadań specjalinych-wyjścia, na noc, itp.A tak w ogóle to co byście doradziły?Jakie firmy? Mała ma 3 miesiące,i interesuje mnie co kupić na start, pampersów tak od razu raczej nie odstawimy,w ogóle raczej widzę wersję mieszaną-wielorazowe+pampki. Doradzcie, proszę!
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez anna30 » 12 czerwca 2009, o 08:59

Ja np w ogóle nie mam potrzeby używania pampersów. Ich rolę doskonale pełnią kieszonki, np Bum Genius, Blueberry, HH itp.
Formowane plus otulacz to też jakieś rozwiązanie, tyle, że otulacz może być różny. Mam zwykłe PUL-e, ale głównie używam otulaczy wełnianych, np fajne są gatki Storchenkinder, ale może być coś handmade, wiele teraz robi takie coś, a jak ty umiesz dziergać to jeszcze lepiej. Możesz jako pieluszek formowanych używać konopii lub bambusa - chłoną lepiej niż bawełna, i bardzie naturalne. A na to założony otulacz wełniany - i pupa oddycha.
Ja np lubię konopne Swaddlebees, Ellas House, bambusowe Ptit Dessous. Ale można wybierać bo jest w czym.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez annie » 14 czerwca 2009, o 21:11

Na razie nie stać mnie na tak imponujący zestaw jak twój :wink: Chciałabym spróbować na razie częściowo, a potem zobaczymy. tylko nie wiem w takim razie w co zainwestować? Kieszonki+wkłady, czy otulacze ze składanymi czy formowanymi?
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez anna30 » 14 czerwca 2009, o 23:14

Nie używałam składanych. Więc nie wiem jak się trzymają w otulaczu. Kieszonki szybko schną, wkłady już wolniej (zależy z czego są), ale jak wyschnie kieszonka upakujesz tam, co masz a reszta wkładów będzie schła.
No, ja wydałam sporo...
A czytałaś fora: gazetowe i chustowe na ten temat?
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=61482
http://www.chusty.info
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez annie » 15 czerwca 2009, o 12:45

Tak, czytam co tylko znajdę :) Tydzień temu nawet nie wiedziałam, że jest tyle możliwości... Też jakoś od początku mam wrażenie, że kieszonki najfajniejsze. A jak myślisz, ile kieszonek i wkładów docelowo potrzeba? Bo rozumiem, że wkładów wiecej. I czy w kieszonce miejsce na wkład ma jakiś określony kształt? Każde wkłady wchodzą do każdej kieszonki? Pytam, bo widziałam, że BG ma dodatkowe wkłady, ale Wonderoo już nie widziałam. I czy jest różnica miedzy wkładami do kieszonki a takimi poprawiającymi chłonność pieluch skłądanych? A jak upychasz tam "cokolwiek", to jest to po prostu tetra czy ręczniczek, czy musi to być jakoś specjalnie uszyte? A słyszałaś cos o Nature Babies? Kieszonki są sporo tańsze niż inne, ale nie jestem pewna, czy to na jakości się nie odbija, a jak mi wciaż bedzie przeciekać to się zniechecę... Choć teraz papmpersy też mam czasem przeciekają :evil:
Zamęczam Cię pytaniami,mam nadzieję,że się nie gniewasz, jak dobrze pójdzie to moze bedziesz miała na sumieniu "nawróconą" eko-mamę... :wink:
Pozdrawiam!!
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron