Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bezglutenki

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

bezglutenki

Postprzez agusia » 10 grudnia 2008, o 23:05

Poszukuję osoby, której dziecko jest na diecie bezglutenowej. Moja starsza córeczka nie może niestety jeść glutenu. Chociaż według mnie najbardziej reaguje na pszenicę. Przy jedzeniu owsa czy jęczmienia objawów brak ( albo ja nie dostrzegam). Dlaczego szukam? Coś ostatnio mam mega doła w związku z ta alergia. Tłumaczę i tłumaczę, że nie może jeść chlebka, a ona na to kiedy będzie zdrowa. Pieczemy jej, czasami kupujemy gotowe bezglutenowe, ale ostatnio wybiera wyłącznie ryzowe chlebki. Nie znam osobiście nikogo kto jest na takiej diecie. W dalszej rodzinie jest kuzynka na diecie, ale ona jest dorosła.
Może mogłabym się wymienić jakimiś radami, wesprzeć doświadczeniem.
ech te alergie. Nadmieniam, że teraz karmiąc młodszą piersią jestem prawie bez glutenu. Niestety co jakiś czas skubię żytni. :?
aga
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez mamazo » 11 grudnia 2008, o 19:11

Znalazłam takie forum:
http://forum.celiakia.pl/
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agusia » 15 grudnia 2008, o 21:15

dzięki.
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Gosiaczek » 16 grudnia 2008, o 12:49

Agusia - mam kolezanke chora na celiakie (jest dorosla wiec nie moge tu nic poradzic w kwestii diety dla dziecka) ale chcialma Cie tylko ostrzec abys nie sugerowala sie brakiem reakcji na np. na owies ...jesli dziecko jest chore na celiakie to absolutnie nie wolno jesc mu tych zboz. Reakcji widocznej moze nie byc ale w srodku dokonuja sie zmiany w jelitach. To wiem wlasnie od mojej kolezanki. Warto wiec byc ostroznym.
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez agusia » 18 grudnia 2008, o 09:42

Mała miała robione badania z krwi na Celiaklie i stwierdzono, że to raczej alergia na gluten. Przed badaniem chleb jadła więc badanie powinno być miarodajne. Jeden pediatra powiedział mi, że może być tylko alergia na pszenicę. Dzięki za odpowiedz.
Zastanawiam się jak to bedzie na wakacjach. to trochę wybieganie do przodu, ale organizacja wyjazdu rodzinnego przy tych dietach to jak narazie trochę mnie martwi. ech.
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron