Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak pobrac mocz u dziecka

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jak pobrac mocz u dziecka

Postprzez joasiek » 4 listopada 2008, o 15:50

Drogie mamy jestem nowa 8i nie wiem czy taki temat sie juz pojawil ale poradzcie prosze jakim cuyudem pobrac mocz poltorarocznej dziewczynce woreczek odpada bo nawet dobrze nie zdaze go przykleic a ona tak kopie ze zaraz go zrywa Dzis pol godziny latalaa z gola pupa a ja probowalam zlapac mocz do pojemnika ale to tez na nic nie mam pomyslu zadnego z gory dziej\kuje za wszelkie podpowiedzi :)
joasiek
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 czerwca 2008, o 22:16
Lokalizacja: poludnie Polski

Postprzez kuleczka » 4 listopada 2008, o 15:59

Kiedyś czytałam by spróbować w wannie polewając nóżki ciepłą woda. (Doświadczenia nie mam)
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez mamazo » 4 listopada 2008, o 19:46

A na nocnik nie zrobi?
Przeczytałam kiedyś radę pediatry i sama tak robiłam - wyniki były dobre.
Nocnik umyć mydłem. Porządnie wypłukać. Zalać wrzątkiem. Poczekać aż wyschnie/wytrzeć jałową gazą. A gdy dziecko (umyte) nasiusia, pobrać jałową strzykawką i wlać do pojemniczka.
Nigdy nam żadne bakterie nie wyszły. W przeciwieństwie do moczu łapanego do woreczka :twisted:
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez joasiek » 4 listopada 2008, o 20:55

Mamazo wielkie dzieki Jakos o tym nie pomyslalam tzn przyszlo mi cos takiego do glowy ale stwe=ierdzilam ze pewnie wyniki moga wyjsc rozne z bakteriami wlasnie ale sprobuje i zoabczymy mam nadzieje ze sie uda bo spedza mi to sen z oczu :?
joasiek
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 czerwca 2008, o 22:16
Lokalizacja: poludnie Polski

Postprzez joasiek » 6 listopada 2008, o 21:50

Mamazo pomysl z nocnikiem okazal sie skuteczny wiec jeszcze raz dziekuje za podpowiedz Niestety wyniki sa brzydkie dokladnie mowic mamy zakazenie drog moczowych :cry: i antybiotyk itd zreszta nie perwszy raz b moja mala cos ma tendencje do tych drog moczowych :cry:
joasiek
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 czerwca 2008, o 22:16
Lokalizacja: poludnie Polski

drogi moczowe

Postprzez agusia » 7 listopada 2008, o 18:39

Może warto zrobić usg dróg moczowych? U mojej miesięcznej córeczki wyszło, ze ma poszerzone układy przy nerkach i podejrzenie refluksu. Narazie bakterii brak, ale musimy monitorować sprawę. :?
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez mamazo » 8 listopada 2008, o 15:11

No właśnie.
Jeśli to już któryś raz, to wypadałoby się tym zająć dogłębniej. Czy córeczka miała przeprowadzone jakieś badania? Wydaje mi się, że standardem w takiej sytuacji jest cystografia. I na pewno stała opieka nefrologa.
Zosi zrobiono cystografię, zaraz po pierwszej i na szczęście ostatniej infekcji ukł. moczowego, gdy miała ok. 11 miesięcy.
Podobnie postąpiono w przypadku dzieci moich 2 znajomych - stąd uznaję to za standardowe postępowanie.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron