Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

krem Elidel

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

krem Elidel

Postprzez artura » 3 listopada 2008, o 14:13

Czy ktoś z Was wie czy można stosować ten krem przy karmieniu piersią?A może któraś z Mam używa go dla niemowlaczka i nie mam się czym martwić....
artura
 

Postprzez mamazo » 3 listopada 2008, o 17:09

Witaj!
Może być bezpiecznie stosowany u dzieci powyżej 2 roku życia.
Zaś jeśli chodzi o karmienie piersią, to należy do kategorii L2, czyli bezpieczny. Prowadzono obserwacje na pewnej ilości kobiet karmiących, nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych dla dzieci.
Nie może byc jednak stosowany bezpośrednio na brodawkę, ani na otoczkę.
Źródło: "Medications and Mothers' Milk" Thomas W. Hale

Ogólnie rzecz ujmując przy karmieniu piersią leki stosowane miejscowo, czyli maści, kremy, są najbezpieczniejsze, bo od skóry do piersi droga baaardzo daleka. Nie będę robić wykładu, ale wcale nie jest tak łatwo lekom przeniknąć do pokarmu, dlatego bardzo dużo z nich można bezpiecznie stosować, o czym niestety mało kto wie.
Są też oczywiście leki, które wyjątkowo łatwo przenikają do pokarmu, ale to stosunkowo niewielka grupa.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez artura » 3 listopada 2008, o 21:00

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Napiszę jeszcze na priva, może mi coś doradzisz z moim choróbskiem przez które powinnam podobno przerwać karmienie, a nie chcę :(.
artura
 

Postprzez NB » 23 listopada 2008, o 19:28

Arturo możesz także pisać na forum, zachęcam również do skorzystania z pomocy konsultantów laktacyjnych poprzez www.laktacja.pl
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron