Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nagość w domu

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

nagość w domu

Postprzez genowefa » 18 października 2008, o 16:06

wydaje mi się, że podobnego watku nie ma... gdyby ktoś znalazł to proszę o przeniesienie :)

mianowicie natknęłam się na pewien artykuł o nagości przy dzieciach http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79361, ... enie_.html
szokujące z jednej strony, ale tak naprawdę zaczęłam się zastanawiać nad jedną rzeczą- kiedy jest ten wiek, w którym trzeba zaprzestać pokazywania się dziecku nago... mam 2letnią prawie córkę i nie zawsze jestem w stanie sie umyć bez jej towarzystwa... :roll: wolę, żeby siedziała ze mną w łazience niż latała samopas po domu te kilkanaście długich minut... z kolei wypowiedzi kobiet o 5letnich synach kąpiących się z mamą- no dla mnie lekka przesada...
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez AgaM » 18 października 2008, o 18:23

:) Helsa ja tez jakso normlanie to traktuje jak mala mi wchodzi do lazeinki choc juz zaczynamy wprowadzac pewne zasady ze jak mama lub ktos inny jest w lazience to sie puka i pyta czy mozna.. mysle ze to z czasem przychodzi. Nie reaguje histerycznie jak mala mnie widzi i to ok. Ale moj maz wstydzioch sie wstydzi i robi uniki :) mowilam mu zeby zachowywal sie normalnie (stara sie) bo mala to wyczuwa i z ciekawoscia zaglada jak tata sie przebiera:)
No ale teraz problem si echyba wyjasni bo pojawic sie ma Jasiek wiec trzeba Mlodej bedzie wytlumaczyc na czym polega roznica :)
A kiedy jets ten czas? Hm.. Nie wiem.. moze to jaks naturalnie wynika.. o... Moja na przyklad nie chce robic na nocnik wobecnosci obcych... sie wstydzi.. wiec.. moze rzeczywiscie gdzies to naturlanie wyplywa?
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez genowefa » 19 października 2008, o 09:32

AgaM napisał(a)::) Helsa ja tez jakso normlanie to traktuje jak mala mi wchodzi do lazeinki choc juz zaczynamy wprowadzac pewne zasady ze jak mama lub ktos inny jest w lazience to sie puka i pyta czy mozna.. mysle ze to z czasem przychodzi. Nie reaguje histerycznie jak mala mnie widzi i to ok. Ale moj maz wstydzioch sie wstydzi i robi uniki :) mowilam mu zeby zachowywal sie normalnie (stara sie) bo mala to wyczuwa i z ciekawoscia zaglada jak tata sie przebiera:)
No ale teraz problem si echyba wyjasni bo pojawic sie ma Jasiek wiec trzeba Mlodej bedzie wytlumaczyc na czym polega roznica :)
A kiedy jets ten czas? Hm.. Nie wiem.. moze to jaks naturalnie wynika.. o... Moja na przyklad nie chce robic na nocnik wobecnosci obcych... sie wstydzi.. wiec.. moze rzeczywiscie gdzies to naturlanie wyplywa?


ja tak zaczęłam myśleć o tym problemie już trochę wcześniej ze względu na to, że kiedyś słyszałam, że trzeba dziecko zacząć "wyganiać" z łazienki jak zaczyna się interesować tym "co mama czy tata tam ma" :P no u nas się zaczęło... trochę to przyznam krępujące... jak mi córka zagląda i pyta "ooo cooo tooo?" albo "aale pupaaa" :evil: :wink:
z mężem u nas podobnie, wogóle nie pozwala małej wchodzić do łazienki jak się myje czy przebiera- drzwi na skobel :) wg. niego inaczej by było z chłopakiem, ale tak przy małej "kobiecie?" nie wypada nawet :P hehe dżentelmen haha
co do odróżniania kto ma "cipcię" a kto "siusiaka" to ją uczymy od jakiegoś czasu... wie, że ona sama ma cipcię i mama ma cipcię, że tata i Olek w brzuszku mają siusiaka... czasem jej się myli oczywiście :) ale wie, że czymś tam się to różni :) nawet ostatnio jak się wzięła za podcieranie po sikaniu na nocniku, wyciera i wyciera, ja ją juz gonię z łazienki a ta "jecie cipcię cieba!" :)
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron