Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

myycie glowy

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

myycie glowy

Postprzez joasiek » 31 sierpnia 2008, o 21:49

:)Drogie mamy :) mamtakie pytanie moze troche nietypowe ale jak czesto powinno sie yc glowe poltorarocznemu dziecku Chodzi o to ze oja corcia ktora do tej pory uwielbiala sie kapac od jakiegos czasu nie usiedzie w wannie i sie kapiela strasznie stresuje nie mowiac juz o myciu glowyw zwiazku z czym myje jej glowe tak co dwa trzy dni a nie wiem moze powinnam codziennie :roll:
joasiek
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 czerwca 2008, o 22:16
Lokalizacja: poludnie Polski

Postprzez Mysza » 31 sierpnia 2008, o 22:58

Ja przyjęłam taką zasadę, że myję włoski przynajmniej raz na tydzień, chyba, że dziecko się spoci lub ubrudzi sobie włosy - wtedy myję danego dnia. Tego się trzymam od długiego już czasu. Wychodziło na to, że w sezonie letnim mycie mniej więcej półtoraroczniak było co ok. 2 dni, a w zimowym spokojnie raz na tydzień.

Jeśli chodzi o stresowanie się w kąpieli w związku z myciem głowy, to u nas temat prawie cały czas na topie ;) też od niepamiętnych czasów (teraz mam 2,5 latkę). Kiedy Aga była młodsza, wspaniale się sprawdzało polewanie głowy z małej miseczki - najpierw załatwiałam tył głowy, żeby spłukać cały ten obszar, przy którym nie leci nic w oczy, a potem za jednym zamachem (albo inaczej - za dwoma płukaniami) - płukałam przód, prosząc o zamknięcie oczek. Od jakiegoś czasu Młodej przestało się podobać takie płukanie, co więcej - zaczęła uciekać z wanny, kiedy widziała, że mycie włosów się zbliża ;) i panicznie reagować na prysznic, też próbami wyskoczenia z wanny. Obecnie jesteśmy na takim etapie, że ja nie potrafię jej spłukać włosów (bo mi ucieka z wanny), natomiast mężowi wychodzi to świetnie - robi to raz dwa - prysznicem, a Młoda nawet nie zdąży za dużo protestować. Trochę się przy tym wydziera, ale potem zawsze mówi, że było fajnie, więc wydziera się chyba dla zasady.

U nas w ogóle zaobserwowałam taką regułę, że kiedy Młoda była młodsza, miała bardzo wyraźne sezony na uwielbienie kąpieli i na jej nielubienie. Teraz nie lubi kąpieli tylko wtedy, kiedy jest zmęczona.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez genowefa » 1 września 2008, o 10:35

mam prawie juz dwulatkę w domu i ja jej myję głowę co 2-3 dni... po tych dniach jej juz tak śmierdzi głowa, że przytulić się nie da... :roll: :roll:
tylko ja nie mam problemów z myciem, więc nie muszę się zastanawiać... :) kiedys miała czas anty na mycie głowy to tak 3x na 2 tyg myłam
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez joasiek » 1 września 2008, o 21:50

Dzieki dziewczyny:) pomysle o tej pomocy meza:)moze cos wskora :wink: z sama kapiela moze nie jest tak zle tylko wlasnie to mycie glowy a teraz latem rzeczywiscie wypadaloby jakos czesciej te wloski umyc :)
joasiek
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 czerwca 2008, o 22:16
Lokalizacja: poludnie Polski

Postprzez wiedźma » 11 stycznia 2009, o 22:53

u mnie sprawdza się dla 2 latka i dla 5 latka też coś takiego
http://skarbymalucha.pl/index.php?main_ ... cts_id=966
kupiłam w SMYKU.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron