Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Paputki

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Paputki

Postprzez Mysza » 16 sierpnia 2008, o 20:47

Niby błahy temat, ale - mam pytanie, jakie paputki zakładacie swoim małym dzieciom? Mam w sumie z Młodą taki problem, że w bucikiach ogólnie rzecz biorąc typu befado - strasznie pocą się jej nóżki (mamy bardzo ciepłe mieszkanie i latem i zimą). Właściwie do tej pory jedyne buciki domowe, najbardziej nam odpowiadające to sandałki :>
Zastanawiam się jednak nad tym, jaka może być alternatywa dla sandałków?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 16 sierpnia 2008, o 21:47

A dlaczego w domku nie na bosaka? W dodatku jak ciepłe mieszkanie?
Problemy ortopedyczne?
Nas ortopeda wypytał jakie mamy w domu powierzchnie (drewno, wykładzina, terakota) i orzekł, że dziecko może, a nawet powinno pomykać na bosaka. Różne powierzchnie dobrze stymulują rozwój stopy. To samo na podwórku, jeśli ma sie dostęp do placu zabaw bez potłuczonego szkła i psich odchodów, a za to z trawą, piaskiem, żwirem to dzieć może śmigać na bosaka.
W domku wszyscy chodzimy na bosaka. Ja po prostu nie cierpię żadnego rodzaju kapci. Mąż był przyzwyczajony do kapci (bo skarpetki się zadeptują), ale się zreformował.
A ostatecznie w zimie jak ciągnie od balkonu przywdziewamy skarpetki, a dzieci skarpetki antypoślizgowe.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 16 sierpnia 2008, o 22:21

No właśnie Młodej jakoś nie można przekonać do chodzenia bez butów. Ma zadatki z lekka pedantyczne ;) i wszystko dokładnie w główce poukładane: muszą być skarpetki i buciki. Ubiera się sama i jak się zdejmie, to zakłada. My z mężem chodzimy bez papci, Młoda od czasu do czasu pędzi do szafki z butami i przynosi nam nasze niechciane obuwie ;)) Jak widzi np. w upał na spacerze dzidzię w wózku bez butów i skarpetek, to prawie płacze - żeby założyć. Nie daje się przekonać, że tak jest lepiej w pewnych sytuacjach.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez juka » 16 sierpnia 2008, o 22:27

no właśnie, może da sie przekonać że skarpety antypoślizgowe to buty. mała manipulacja ;-)
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez Mysza » 24 sierpnia 2008, o 20:26

Kicha, dziecko mi się prawie rozryczało.
Przyniosłam jej skarpetki antypoślizgowe z pięknym konikiem, zaprezentowałam, opowiedziałam do czego służą i wszystko było dobrze do momentu: ".... i nie trzeba zakładać bucików w domu..." Nic to, na widok podkówki i zdecydowanego zaprzeczenia ze strony dziecka odgrzebałam z szuflady moje stare, dawno nie noszone skarpety z ABSem i zaprezentowałam. Nic, skarpetki założyła, a potem szybko buty i nie chciała zdjąć :-(
Teraz Młoda wyjechała na parę dni do dziadków, jak wróci spróbuję znów.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 24 sierpnia 2008, o 21:48

No to może coś takiego?
http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=5
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 25 sierpnia 2008, o 17:09

Też już oglądałam. A widziałaś może takie buciki na żywo? Generalnie nie lubię kupować produktów typu buty w ciemno. Zastanawiam się też, jak to wygląda z rozstrzałem rozmiarowym - nad taką ceną muszę się mocno zastanowić ;) No i - zastanawiam się też, czy aby jednak nie będzie w nich za ciepło Agusi... Samo zastanawianie się :-)

A tak przy okazji - mamazo kupowałaś coś może z tego sklepu? Używasz może pieluszek wielorazowych?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 28 sierpnia 2008, o 21:21

Kupowałam butki - paputki, kubeczek doidy cup i chusteczki nawilzane.
Paputki superowe, nabyłam Zosi do przedszkola. Przy rozmiarze podają długość stopy i tym należy się kierować.
Pieluszek wielorazowych nie używam, ale znam wiele osób, które używają.
No i zastanawiam się, że może powinnam Marysię przerzucić w wielorazowe.
Zośka była w tetrze chowana, teraz się rozleniwiłam. (wiem, że nie o tetrę pytasz)
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 28 sierpnia 2008, o 22:28

Dzięki mamazo za odpowiedź. Jeszcze się zastanowię nad paputkami. Widziałam jeszcze w sklepie takie skarpety ze skórzanymi podeszwami - tyle tylko, że wszystkie były frotte, a ja wolałabym coś cieńszego - przynajmniej na razie. Póki co, sandałki domowe ciągle wygrywają w rankingu Młodej ;)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 29 sierpnia 2008, o 09:38

W ekobaby nowe wzory paputków będą pod koniec września. Może razem wybierzecie te, które Młodej najbardziej przypadną do gustu.
Zosia sama wybrała, choć wyboru zbyt dużego nie było, ale wiem, że będzie chciała w nich chodzić.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 29 sierpnia 2008, o 17:27

O! To cenna informacja :-) będziemy próbować wybierać za miesiąc :-) dzięki!
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron