Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 18:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

moje dziecko chce mieć przyjaciół

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

moje dziecko chce mieć przyjaciół

Postprzez anna30 » 2 lipca 2008, o 22:34

Wiem, że nikt nie będzie mógł mi doradzić. Niewiele da się zrobić... Dziś mój Wiktor (5 lat), który chodzi do szkoły, powiedział mi, że poprosił swojego kolegę, by ten odwiedził go w domu. Nic w tym nadzwyczajnego by nie było, gdyby nie fakt, iż moje dziecko ma ograniczone kontakty z rówieśnikami przez to, że my jesteśmy Polakami, oni - Anglikami. No bo jaki angielski rodzic zgodzi się, by jego dziecko odwiedziło polskiego kolegę w domu? I co ja mam teraz powiedzieć swojemu dziecku?
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez klara bemol » 3 lipca 2008, o 09:04

Ale już usłyszeliście odmowę? Może warto zadzwonić/podejść do tych rodziców i ponowić prośbę także w swoim imieniu, jako wyraz tego, że dziecko będzie pod opieką dorosłych. A może zaprosić z rodzicami na herbatkę?
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez anna30 » 3 lipca 2008, o 11:15

Jeszcze z nikim nie rozmawiałam. Sam fakt, że oni się tak dziwnie patrzą, przyprawia mnie o dreszcze... Nikt się nie wita, nie zagada... Pewnie tylko myślą, że my z tych co zabrali im pracę i zapełniają miejsca w szkołach... To nie Polska - tu się ludzie w domu nie spotykają. Generalnie z sąsiadem rozmawia się w drzwiach... Poza tym UK to kraj wielokulturowy, ale tu gdzie mieszkamy, to obcokrajowiec to widok nie częsty. A większość z tych ludzi uważa, że świat się kończy tam gdzie i ich wieś... Niestety...
Ale coś pomyślę. Może zagadam do kogoś... Ale oni już oczy wytrzeszczają jak ktoś mówi z innym akcentem... Boże, co za kraj...
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez klara bemol » 3 lipca 2008, o 11:19

Życzę powodzenia! Niestety, albo może właśnie stety, nie znam tego problemu.

Pozdrawiam
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron