Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak ułatwić sobie życie z dziećmi małymi i większymi

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Jak ułatwić sobie życie z dziećmi małymi i większymi

Postprzez dzolka » 22 kwietnia 2008, o 09:28

Dzieci to zmiany. Jak już zostajemy rodzicami, to na zawsze i nigdy nic nie będzie takie samo. Njadrobniejsze rzeczy życia codziennego ulegają zmianie: robienie zakupów, spedzanie wieczorów, wyjazdy wakacyjne.... jak sobie ułatwiacie życie wychowując jednocześnie dziecko/dzieci? Mam na myśli wskazówki dotyczące życia codziennego. Np ja odkąd mam dzieci, częściej kupuję mrożonki i od czasu do czasu poświecam jeden dzień na zrobienie góry jedzenia (kotlety,gołabki itp) i zamrożenie tego wszystkiego. Na pewno wy też macie jakieś patenty na ułatwienie sobie życia. Podzielmy się nimi. Co wy na to?
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez genowefa » 22 kwietnia 2008, o 12:44

fajny wątek- chciałam ostatnio założyć coś na styl "jak ugotować szybko, prosto i tanio" ale myślę że tutaj można tez się tym podzielić :)

z mrożonymi obiadami- robię tak od dawna :) bardzo fajna opcja jesli się czasem ma dość stania przy garach :roll: :roll:
może komus podsunę fajny pomysł, ostatnio zrobiłam tak
1. dzień na obiad żurek na płuckach wieprzowych
2. dzień rosół na kurczaku z warzywkami
3 dzień pierogi z płuckami i kurczakiem ( mięso z zup) + warzywka, zrobiłam koło 70pierogów do tej pory mam w zamrażarce na ciemną godzinę
pierogi są delikatne i lekkostrawne- 1,5 rocznej córce z powodzeniem daję :) w sumie to prawie cały tydzień jedliśmy te zupy :P ale ja je uwielbiam :)))

co do innych domoeych udogodnień
1. uczenie dzieci pomocy w obowiązkach domowych i samodzielności -mi anielka podaje pranie (nie muszę się schylać:wink: zawsze to coś), zasypia sama w swoim pokoju więc nie musze tracić czasu na leżenie koło niej i udawanie że jest już noc-pora spania :) mamy wtedy chwilę z mężem dla siebie :)
2. kiedy są starsze dzieci można im wydzielić pewne prace o które mają się troszczyć np. chowanie sztućców do szuflady, mycie umywalki, lustra, ścieranie kurzów, podlewanie kwiatków... jest tego dużo... :) nie tylko mama bedzie miała trochę odciążenia, dzieci uczą się w ten sposób systematyczności i odpowiedzialności
3. żałuję, że nie mam miejsca na zmywarkę- tak... godzina dziennie wyjęta z życia :cry:

co do wakacji- w zeszłym roku wzięliśmy domek ze znajomymi- pół dnia spędzaliśmy na gotowaniu- żeby taniej było... skończyło się na tym że mało co widzieliśmy i odpoczeliśmy, ja z mężem inicjowaliśmy każdy posiłek i defakto go robiliśmy- po wakacjach czułam się tak zmęczona że powiedziałam nigdy więcej:evil:
w tym roku jedziemy sami z córką, jedzenie będziemy kupować w taniej knajpie tylko na sniadanie i kolację coś trzeba bedzie niewielkiego wymyslić
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron