Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kaszki, tuczące czy nie?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Kaszki, tuczące czy nie?

Postprzez Anita_T » 31 grudnia 2007, o 16:07

Witam,
moja córa to mały pączuś, ma 11 miesięcy i waży już ponad 10 kg, co po niej zresztą widać :) Wcześniej dostawała tylko cyca, to się nie przejmowałam, ale teraz dostaje różnego rodzaju kaszki i kleiki, obiło mi się o uszy, że są tuczące.
To lepiej ich nie podawać, ale w takim razie czym je zastąpić? Poza tym chcę ograniczyć karmienia nocne, bo ciągle chodzę niewyspana, na razie udaje mi się ją karmić o 22 piersią, a później o 5 rano.
I czy jak dostaje jeść co 3 godziny w dzień to nie za często?
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez kamienna » 31 grudnia 2007, o 16:55

Jak lubi jeśc kaszki to jedna dziennie na śniadanie - czemu nie?
Moje dziecko w tym wieku już jadło wg schematu: śniadanie, 2 śniadanie (owoce), mleko przed spaniem, obiad, podwieczorek, kolacja, mleko przed spaniem.
Nie wiem, czy to wychodziło co 3 godziny. Pewnie coś koło tego.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fiamma75 » 31 grudnia 2007, o 17:20

Możesz podawać kaszę mannę, płatki ryżowe, kaszę jaglaną, kuskus itp. zamiast gotowych słodzonych kaszek.
Moja w tym wieku jadła 4-5 posiłków niepiersiowych + karmienie piersią min. 6x (w tym 1 x w nocy).
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Mysza » 1 stycznia 2008, o 18:50

Lepiej karmić częściej i mniej niż rzadziej wielkimi porcjami. Więc częstością karmień nie przejmowałabym się. Dobrze pisze fiamma o różnych rodzajach kaszek, moja młoda od chyba 10 miesiąca uwielbiała jeść płatki ryżowe :-) Moja młoda w wieku ok. 11 miesięcy piła ode mnie max. 2x dobę (raz po południu, raz w nocy). Nie dawałam jej mleka modyfikowanego, ale 2x dziennie dostawała kaszkę (zjadała na raz kaszkę na ok. 100 ml wody). Poza tym obiadek (zupka + papka), na śniadanie np. jajecznica na parze, potem jeszcze w ciągu dnia deserek mleczny (jogurt lub serek), owoce. Do teraz je co ok. 3 godziny. Teraz (21 miesięcy) je 2x kaszkę (na ok. 200 ml wody) i nie zauważyłam tuczącego wpływu kaszki ;)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Anita_T » 2 stycznia 2008, o 09:39

Dziękuję za podpowiedzi, a zaczęłam się nad tym się zastanawiać, jak kupiłam raz kaszkę ryżową i sprobowałam, była strasznie słodka, wcześniej owszem kupowałam inne kaszki, ale nie było aż tak tego czuć.
A i tak najchętniej jadłaby, to co i my i jak jemy, to zawsze musi coś dostać, bo inaczej płacz.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez fresita » 2 stycznia 2008, o 15:27

moja wcina od 6 miesiaca zycia kaszki ryzowe i kukurydziane i inne kasze w ilosciach dwa razy po 250 ml(nurtamigen plus gesta kacha i platki do mleka) i jest szczuplakiem :)
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron