Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 12:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

opieka lekarska nad noworodkiem

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

opieka lekarska nad noworodkiem

Postprzez oreada » 21 listopada 2007, o 18:03

Hej, dziewczyny,

powiedzcie mi, bo podejrzewam, że wiecie ;), czy kiedy będę zgłaszać moje dziecko do lekarza - czy musi to być koniecznie lekarz pediatra, czy wystarczy "zwykły" rodzinny, do którego my jesteśmy zarejestrowani?

Kiepska jestem w tajnikach działania naszej służby zdrowia...
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez klara bemol » 21 listopada 2007, o 19:34

To szpital zgłasza urodzenie sie dziecka do Twojej przychodni. Po powrocie ze szpitala powinien przyjść do domu na wizytę, podobnie położna z zdeklarowanej przychodni.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Mysza » 21 listopada 2007, o 21:54

Ja zrobiłam tak, że jeszcze będąc w ciąży, w mojej przychodni zdobyłam namiar na położną z mojego rejonu i w dzień wypisu ze szpitala zadzwoniłam do niej. Od razu umówiła się na wizytę u mnie, potem przez nią załatwiałam wszelkie formalności w ośrodku, informowała mnie o tym, kiedy przyjdzie pediatra do domu itp. Doradziła mi też, którego pediatrę z osiedlowej przychodni wybrać.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez oreada » 22 listopada 2007, o 09:12

No, tak, wiem, że szpital zgłasza, ale małe uściślenie: jesteśmy z mężem zapisani do praktyki lekarza rodzinnego, nie do przychodni, jest gabinet położnej, więc z tym nie ma problemu.

Babka jest bardzo fajna i kompetentna, ale nie jestem pewna czy noworodek może być zapisany do lekarza rodzinnego, a nie do pediatry, tzn. czy muszę zapisać go do przychodni, o której nic nie wiem. :? :?
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez monikar » 22 listopada 2007, o 12:44

Ja zabrałam ze szpitala wszystkie dokumenty i złożyłam tam gdzie chciałam w moim przypadku u lekarza prywatnego pediatry. (W życiu nie poszłabym z moimi dziećmi do przychodni na osiedlu). Myślę, że najlepiej zapytaj swojego lekarza rodzinnego czy możesz też zapisać swoje maleństwo do niego, ale z tego co się orientuję to dzieci powinny być pod opieką pediatry. A ostatecznie to możesz gdziekolwiek do pediatry zapisać dziecko (taki jest odgórny przepis) a i tak chodzić na wszystkie wizyty i szczepienia do zaufanego lekarza, a w wybranej przychodni tylko zgłaszać na co dziecko już było szczepione i kiedy, aby uzupełniali kartę.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mamazo » 30 listopada 2007, o 16:02

Co kraj to obyczaj. Pierwsze słyszę, żeby szpital zgłaszał dziecko do przychodni. :shock:
Radzę to wybadać jeszcze przed porodem. I pogadać z mamami z sąsiedztwa, którego pediatrę polecają, bo niektórzy są straszni.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 30 listopada 2007, o 23:19

ja tez pierwsze slysze. dziecko do przychodni zglaszaja u nas rodzice, a szpital tylko do USC
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

opieka...

Postprzez agusia » 1 grudnia 2007, o 19:36

U mnie to ja zgłaszałam dziecko do przychodni, a szpital do USC. PIerwsza wizyta położnej była gdzieś po tygodniu od porodu.

aga
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Gagusia » 1 grudnia 2007, o 22:33

absolutnie szpital nie zgłasza dziecka do żadnej przychodni. to rodzice wybierają, gdzie życzą sobie zarejestrować swoje dziecko, powinni to zrobić w ciągu 7 dni od wypisu ze szpitala. lekarz rodzinny jak najbardziej ma kompetencje do zajmowania się noworodkiem, ale to jest różnie w różnych przychodniach, w niektórych faktycznie są tylko lekarze rodzinni i zajmują się rzeczywiście całymi rodzinami od najmłodszych do najstarszych, a w innych są oddzielni lekarze do dzieci i dorosłych.
Gagusia
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 17:48

Postprzez fiamma75 » 2 grudnia 2007, o 11:36

A u nas szpital zgłasza dziecko do przychodni :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez fresita » 2 grudnia 2007, o 15:20

u nas tez, to zadanie dla poloznej srodowiskowej :) a maz sam musial zapisac corke w usc
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 2 grudnia 2007, o 16:27

zapisac tak - to rodzice, ale szpiatl zglasza do USC,ze taka to a taka urodzila dziecko plci takiej to a takiej wtedy a wtedy. i na tej podstawie dopiero maz moze apisac dziecko w USC i nadac mu imie. inaczej mowiac - to lekarz przyjmujacy porod zglasza,z e urodzilo sie zywe niemowle. chodzi najprawdopodbniej o to, by uniknac sytuacji,z e dizekco sie urodzi, rodzice go nei zarejestruja nikt nie wie,z e na swiat przyszedl kolejny czlowiek.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron