Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

biegunka

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

biegunka

Postprzez kamienna » 18 października 2007, o 12:10

Moja córka i mąż mają biegunkę. Mnie jakoś ominęło. Zaczęło się we wtorek i trwa do dziś (tak u jednego, jak u dugiego). Czy to ta grypa jeltiowa? No bo po zjedzeniu czegoś to chyba by tak nie trzymało.

W każdym razie dziś w nocy przeżyliśmy horror. Mała ryczała bo ją pupa szczypała i chyba brzuszek (miała twardy). W ciągu 2h 4 razy ją przegoniło. W sumie spaliśmy wszyscy chyba ze 4h.

Napiszcie mi wszelkie możliwe porady, jak to cholerstwo zatrzymać.
Dodam, że jeść nie chce (zrobiłam jej wczoraj na obiad machewkę i ryż), pić też średnio (zwłaszcza tej smecty czy herbaty miętowej). Nie wiem, czy dawać jej mleko. Je w zasadzie tylko suchy chleb, paluszki i biszkopty.
Mąż kupił Lakcid, ale się okazło, że dzieci z alergią na białko krowie tego brać nie mogą.
Jak powtrzymac biegunke i nie odwodnić dziecka?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez oreada » 18 października 2007, o 12:18

Nie jestem pewna, jak z dziećmi, ale jak mi lekarz kazał pić smectę i gastrolit na zmianę. Gastrolit jest na utrzymanie poziomu elektrolitów i przeciwodwodnieniu zdaje się. I z tego co pamiętam miałam pić tylko słabą herbatę czarną, nie miętę, żadnych soków, etc. Jeść ryż i cienki rosołek. Mnie przeszło po dwóch dniach takiej kuracji. (To chyba były wszystkie zalecenia, jeśli dobrze pamiętam).
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez NB » 18 października 2007, o 12:21

Dziecku podawać picie często. Jak nie chce pić to łyżeczką jej podawać. Kąpiel krótką nie za ciepłą zrobić - skóra chłonie wodę. Papka marchwiowa jest najlepsza ale wiem że moje dzieci nienawidzą jej. Polecam ENTEROL. Smaczny i skuteczny. Pupę jej posmarować jakimś Linomagiem, delikatnie podmywać po wypróżnieniu.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 18 października 2007, o 12:27

A co to jest ten Enterol?
Pupsko myjemy zawsze i smarujemy Sudocremem. A teraz to w ogóle bez pieluchy lata po domu. Jedynie do spania jej teraz założyłam.

A co z tym mlekiem? Może pić?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez NB » 18 października 2007, o 13:01

Enterol działa p/biegunkowo.
Sudocrem może powodować podrażnienia, a jak pupa jest już podrażniona to lepiej czymś delikatniejszym i natłuszczającym smarować typu Linomag.
Mleko odradzam, chociaż warto się pediatry zapytać bo nie wiem co to za mleko.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maria » 18 października 2007, o 18:52

Tez slyszalam, ze lekarze raczej mleko odradzaja, ser rowniez. Do jedzenia wylacznie b lekkostrawne rzeczy.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez lajla » 18 października 2007, o 22:15

Ojoj, Kamienna, rzeczywiście niewesoło.

Jak moja mała, mając 10 mies., miała ostrą biegunkę (z wysoką gorączką na dodatek), to też dostała smectę, której nie chciała pić oraz enterol, ale nam lekarka powiedziała, że to jak lakcid tylko, że jest lepszy dla dzieci. Poza tym dostała też Orsalit - płyn nawadniający (przeznaczony do uzupełniania płynów oraz składników mineralnych podczas biegunki lub/i wymiotów dla dzieci i dorosłych), ale tego też nie chciała pić, bo niby ten płyn miał smak bananowy ale w rzeczywistości bananowy to on miał tylko zapach, a poza tym był słonawy (sama próbowałam). Lekarka zaleciła jej też dietę kleikową oraz marchwiankę i żeby jak będzie poprawa wprowadzać jej mleko rozrobione w marchwiance, ale to też nie przeszło, a mimo to wyszła z tego, choć podawaliśmy jej mleko, jak zobaczyliśmy, że apetyt jej zaczyna wracać. Co do podrażnień na pupci, to my stosowaliśmy Alantan maść.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron