Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co warto kupic nowego a co uzywane

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

co warto kupic nowego a co uzywane

Postprzez kato2 » 15 października 2007, o 10:32

witam!!
jak sobie pomyslalam ze sa z pewnoscia rzeczy ktore nie warto kupowac nowych, nie wiem czy dobrze trafilam ale wydaje mi sie że np. poggrzewacz czy sterylizator, odciagacz elektryczny itp. mozna kupic uzywany . :?:

Porszę napiszcie mi ktore na ktore rzeczy warto wydac wiecej, na ktore mniej, czy w ogole jakies "wielkie gadzety" i drogie sa potrzebne a moze cos zastępczego....

Pozdrawiam kato 24tc
kato2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 12 lutego 2007, o 21:39

Postprzez oreada » 15 października 2007, o 13:33

Ja nie wiem jeszcze czy warto, ale powiem Ci, jak to jest u nas. ;)

Mamy używany wózek - odkupiony od koleżanki za bezcen, model sprzed kilku lat, ale koleżanka była z niego bardzo zadowolona, mam nadzieje, ze też będę. Jak oglądaliśmy w sklepie wózki to te, które się nam podobały zaczynały się powyżej tysiąca... bez sensu.

Kupiliśmy też fotelik używany, ale też od zaufanej osoby, też firmowy i porządny jakoś dwa razy taniej. Daliśmy za niego tyle, ile dalibyśmy za najtańszy nowy.

W sumie z nowych, "większych" rzeczy kupiliśmy tylko łóżeczko, bo akurat nikt nie miał na zbyciu. ;)

Ubranka też mam na pierwsze pół roku używane - po róznych znajomych, co prawda położna na szkole rodzenia ostatnio stwierdziła, że niehigienicznie jest używać ubranek po kimś.... :shock: :shock: wydaje mi się, że to już przesada. DOstałam je wyprane, sama je jeszcze wypiorę i wyprasuję...
CHyba raczej nie brałabym z jakiegoś niesprawdzonego źródła i nie kupowałabym w lumpeksach, ale wiem, że dziewczyny też tak robią i jest ok, a oszczędność jest duża.

WOlę zdecydowanie kupić wszystkie przybory kosmetyczne (w tym też pościel, śpiworek, ręczniki, etc) i rzeczy do pielęgnacji nowe (też wanienkę np.). Czyli chyba odciągacz też bym kupowała nowy...
:roll: albo przynajmniej od kogoś, kogo znam, a nie np. używany na allegro. Ale jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, bo na razie nie kupuję tego całego sprzętu do obsługi "mleczarni" ;).
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez klara bemol » 15 października 2007, o 15:40

U nas - kupione były tylko pampersy, tego nie da się wielokrotnie użyć. :D
Poza tym sprzęty i ciuszki mieliśmy używane (oczywiście wyprane, wygotowane, umyte).
Niektóre ciuszki wróciły do mnie po 4 dziecku i dalej były w bardzo dobrym stanie (mamy paczkę i ciuszki krążą po 5 dziewczynach).
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez mamazo » 16 października 2007, o 16:43

Sterylizator, podgrzewacz, laktator - mogą okazać się niepotrzebne, więc lepiej nie kupować na zapas.
Laktator lepiej pożyczyć od koleżanki, lub kupić od kogoś znajomego. Albo kupić nowy, polecam Harmony Medeli. Kupiłam właśnie i jestem bardzo zadowolona.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron