Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ropiejace oczka-co robić? okulista w Toruniu-znacie?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

ropiejace oczka-co robić? okulista w Toruniu-znacie?

Postprzez 4NIA » 5 października 2007, o 09:31

Witam, mojemu maluszkowi ropiały oczka, lekarz zalecił antybiotyk w kropelkach, poprawiło sie po jakims czasie znowu sie pojawiło i łzawienia, zastosowalismy znowu ten antybiotyk i masc antybiotyk do masazu kanalika- zalecenie okulistki, wszystko było dobrze gdzies około 2 tyg, teraz znowu powrót, co robić???znowu kropelki dac?
A moze nowy lekarz? czy ktos zna dobrego w Toruniu??
prosze o pomoc
Ania
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez milgosia » 5 października 2007, o 11:21

4nia,

nie jestem lekarzem i nie znam się za bardzo na dzieciach, natomiast na bazie własnego doświadczenia piszę, co mi do głowy:

1) albo to jest jakaś alergia (łzawiące/ropiejące oczy to jak najbardziej alergiczna reakcja, nie tylko u dzieci, np. na kurz, roztocza, pyłki, także na rozmaite proszki do prania itd.) - tu pomogłyby testy alergiczne i dobranie odpowiedniego środka odczulającego
Czy oprócz ropiejących oczek nie ma innych objawów, np. "lejącego się noska"?

2) albo jakaś bakteria jest przyczyną nawracających infekcji - w tym przypadku warto zrobic wymaz z oka i zobaczyć, co jest przyczyną, bo podany antybiotyk/maść może być po prostu niewłaściwy.

Wymaz jest szczególnie wskazany, jesli pomimo podawania silnych maści antybiotykowych/ kropli infekcja nawraca.

Pozdrawiam,

Milgosia
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 5 października 2007, o 11:29

Mojej córeczce też po urodzeniu długo ropiały oczka. Nie pomagała gentamycyna w kroplach. Dopiero inne krople na "s" (sulfa... nie pamietam nazwy) + moje masowanie wewnętrznych kącików oczu (przy każdym kramieniu jej masowałam) pomogło - prawdopodobnie miała trochę niedrożne kanaliki łzowe. Trochę to trwało zanim nie było nawrotów.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kamienna » 5 października 2007, o 18:34

A ile ta Twoja mała ma (wiek)?

Ja oprócz tej sulfa...coś tam stosowałam gentamycynę - czyli jak fiamma. PO miesiącu była nawrót. W przypadku mojej córki było to spowodowane przewianiem (po prostu musiliśmy ją bardziej od wiatru osłaniać).

Nie wiem, na ile to pomagało, ale zakrapiałam jej oczy moim mlekiem.

Broń Boże nie stosuj na oczy rumianku - to często powoduje alergie.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez 4NIA » 6 października 2007, o 13:39

witam, dziekuje za odp
Mój maluszek ma 3 mies i 2 tyg, oczko zaczeły mu ropiec pod koniec 1 mies, tez łzawiło i teraz to samo :(
wiec co robic? zrobic wymaz? czy moze to te kanaliki łzowe, ale nie miał tego od początku, najpierw jedno oczko a teraz juz oba :(
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez kamienna » 6 października 2007, o 14:10

Wiesz, ja na Twoim miejscu jeszcze oszukałabym dobrego pediatry. To że oczko jest zaropiałe, nie musi oznaczać zatkanych kanalików.

Tu jest artykuł o zatkanych kanalikach: http://www.strefamamy.pl/articles/readArticle/id/384
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez 4NIA » 6 października 2007, o 21:16

kamienna w tym linku nie ma juz artykułu :( tez pomyslałam ze to niekoniecznie zatkane kalanliki, ale tez łzawi wiec moze to jest to???
jesli chodzi o przewianie to raczej uwazam by nie wiał na niego wiatr wiec to chyba nie to
mój pediatra powiedział zebym znalazła okuliste dzieciecego
Miłgosiu- nie ma katarku tylko łzawiace oczka i ropa :(
fiamma długo były nawroty? te kropelki to antybiotyk?jak długo je stosowałas? i kto je polecił?
Dziekuje i pozdrawiam Ania
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez milgosia » 6 października 2007, o 21:30

4nia,

Oba leki podane przed dziewczyny są antybiotykami, stosowanymi najczęściej w stanach zapalnych spojównki. Tu masz linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sulfacetamid

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gentamycyna

Z tego, co się orientuję, gentamycyna jest silniejsza i ma większy zakres działania.

Poszukaj faktycznie dobrego pediatry. Myślę, że to raczej nie jest alergia, tylko jakiś niegroźny, choć uciążliwy stan zapalny (takowy może wywołać oczywiście niedrożny kanalik). I podpytaj o ten wymaz, gdyby leczenie nie dawało efektów.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez 4NIA » 6 października 2007, o 21:44

milgosiu dziekuje, bedzie chyba ciezko z tym pediatrą
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez Dysia » 8 października 2007, o 00:15

Mojej dwuletniej córeczce też ropały oczka. Stosowalismy Sulfacetamidum 10%. Mają działanie bakteriostyczne. Stosowane do zakraplań i przemywań w ropnych chorobach oczu (zapalenie spojówki i rogówki). Nam szybko pomogły.

Zanim zalecono nam te krople, to przemywałam sola fizjologiczną, była lekke poprawa.
Słyszałam tez że maśc z kwaswm borowym pomaga, tylko nie wiem czy taki maluszek może.
:)
Dysia
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 czerwca 2005, o 12:48

Postprzez 4NIA » 12 października 2007, o 17:02

Dysiu, te kropelki przepisał lekarz?
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez NB » 12 października 2007, o 17:26

Wszelkie krople, maści przepisuje lekarz okulista. Sól fizjologiczną w oddzielnych małych pojemnikach można kupić w aptece.

Jednemu to pomoże , drugiemu nie pomoże. Czasem po prostu trzeba pójść na drobny zabieg polegający na przetkaniu sondą kanalika łzowego. W przypadku naszego syna nie pomagały ani krople , ani maści, dopiero po zabiegu cały koszmar się skończył. Nie denerwuj się i zapisz do okulisty, który zajmuje się dziećmi. Daj znać co i jak.Pozdrawiam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez genowefa » 22 maja 2009, o 21:43

NB napisał(a):Wszelkie krople, maści przepisuje lekarz okulista. Sól fizjologiczną w oddzielnych małych pojemnikach można kupić w aptece.

Jednemu to pomoże , drugiemu nie pomoże. Czasem po prostu trzeba pójść na drobny zabieg polegający na przetkaniu sondą kanalika łzowego. W przypadku naszego syna nie pomagały ani krople , ani maści, dopiero po zabiegu cały koszmar się skończył. Nie denerwuj się i zapisz do okulisty, który zajmuje się dziećmi. Daj znać co i jak.Pozdrawiam.


wiem, troche odkopuję z gruzów temat :)
mój syn ma zdiagnozowane zatkane kanaliki właśnie... zaczęło mu sie po porodzie kilka dni i trwa do dziś- skończone pół roku...
juz miał i sulfacetamid i tobrex i jeszcze coś... wszystko na nic... miał robiony posiew z oka najpierw były 3 bakterie, po antybiotykoterapi została jedna...
obecnie sól fizjologiczna i masaże... czekamy na wynik dzisiejszego posiewu i antybiotyk już czeka...
NB w jakim wieku twój syn miał przepychane kanaliki? Nasza okulistka z Centrum Zdrowia Dziecka która zresztą jest szefową poradni okulistycznej mówi, że do roku dają czas a nawet dłużej... że często to się samo udrażnia... zastanawiam się czy rzeczywiście są na to szanse?
już powoli nie mam sił do tego oka... codziennie od 6 miesięcy minimum 3xdziennie mu musze przemywać...
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez Pollyanna » 21 września 2009, o 18:39

Witam, mam bardzo podobny problem. Po przyjściu ze szpitala mojemu synkowi zaczęło ropieć oczko. Przemywałam solą fizjologiczną, było to mało skuteczne. Okulistka zaleciła Sulfacetamid-to jakby się wyciszyło, ale oczko jest mokre. Czy to prawda, że trzeba czekać z przetkaniem kanalików łzowych aż do skończenia przez dziecko 1ego miesiąca? Czy ktoś zna dobrego okulistę dla noworodka we Wrocławiu? Mój brat, ponad 20 lat temu miał przetykany kanalik łzowy w ósmym dniu życia, a wtedy technika była chyba mniej zaawansowana...
Pollyanna
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 9 kwietnia 2008, o 09:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez genowefa » 8 listopada 2009, o 15:27

mój syn od wyjścia ze szitala miał ropiejące oko
w Centrum Zdrowia Dziecka powiedziano, że zatkany kanalik
lekarze proponują dać dziecku szanse do roku, często kanalik jest przywężony i trzeba poczekać aż z wiekiem się sam poszerzy
wiele razy ryczałam przemywając synowi oko 7 nawet razy dziennie, już nie miałam sił...
co dostał krople i przeszło to znowu się bakterie namnażały i ropa... :/
aż pewnego dnia po 7 miesiącach prostu ślad po ropie zniknął :)
cieszę się, że ominęło go przepychanie tych kanalików- podobno często jeden zabieg nie wystarcza :/ a do przyjemnych nie nalezy

życzę cierpliwości wszystkim mamom i naprawdę polecam spokojnie poczekać ( jeśli rzeczywiście zdiagnozowany jest ten zatkany kanalik)
:)
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron