Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zatkane mleczne kanaliki

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

zatkane mleczne kanaliki

Postprzez Amelka100 » 28 sierpnia 2007, o 22:21

Mam zatkane kanaliki mleczne. Boli mnie brodawka i był na niej widoczny taki mały przezroczysty bąbelek, którego delikatnie przebiłam. Niestety to nie pomogło i mleko siąpi z mojej piersi zamiast "sikać" Mój biedny syneczek jakoś nie rozpacza, ale bardzo długo musi ssać, żeby się jako tako najeść.
Próbowałam nagrzewać piersi ciepłą wodą pod prysznicem, ale nie pomogło. Teraz trochę próbuję z ciepłą kapustą, ale może coś źle robię, bo nie pomaga.
Macie jakieś inne sposoby na udrożnienie kanalików ??

Dziewczyny pomóżcie proszę. :(
Amelka100
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 października 2006, o 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mamazo » 29 sierpnia 2007, o 11:19

Witam.
Przekłucie pęcherzyka być może nie pomogło, bo w kanaliku jest kluseczka z zagęszczonego pokarmu, którą należałoby wycisnąć taką metodą jak odciąga się ręcznie mleko. Można mieć nadzieję, że dziecko w końcu wyssa zawartość, ale musi być do tego idealnie przystawione.
Mozna też poprosić o pomoc męża, bo czasem potrzebne jest takie podciśnienie, które tylko dorosły może wytworzyć.
Przed karmieniem proszę robić ciepłe, mokre kompresy na samą brodawkę, aby korek nieco rozmiękczyć.
Zapraszam też na stronę www.laktacja.pl
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron