Teraz jest 28 marca 2024, o 22:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy nie za mało je..?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Czy nie za mało je..?

Postprzez foxkasia » 27 sierpnia 2007, o 12:05

Kochani Rodzice! Witam Was serdecznie, dopiero do Was przybyłam, ale wierzę, że bedziemy mogli wymienić się wieloma interesującymi spostrzeżeniami.
Mam synka niedawno skonczyl 9 miesięcy i zastanawiam się czy on nie za mało je..? :) Jego waga podczas ostatniego badania u poloznej to 10460g na 74cm. Niby wszystko ok. Ale.. duzo sie naczytalam, ze dziaciak powinien jesc przynajmniej 3 stale posilki w tym wieku. A moje dziecko wciaz karmione jest piersia i jedyne do czego udaje mi sie go przekonac w ciagu dnia, to 0,5-1 sloiczka puree z owocow, potem sloiczek obiadku (i to nie zawsze caly), a potem juz tylko zostaje cycek. Żadnych kaszek jesc nie chce. W nocy jest dokarmiany tez piersia. Czy to dla niego nie za malo..? Poradzcie.. Pozdrawiam..! foxkasia
foxkasia
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sierpnia 2007, o 11:57
Lokalizacja: Malmö

Postprzez kamienna » 27 sierpnia 2007, o 12:33

Jesli Twoje dziecko dobrze waży, nie jest chore - to na pewno je wystarczająco.

Inną sprawą jest, że dziecko niechętnie je inne jedzenie niż mleko matki. Myślę, że powinnaś sie zbytnio nie przejmować ale też calkowicie nie olać sprawy wprowadzania nowych pokarmów. Po prostu rób swoje - dziecko się z czasem otworzy na coraz nowe smaki.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez artura » 27 sierpnia 2007, o 12:48

Mi konsultanntka laktacyjna mówiła, ze do skończenia roku 80% tego, co dziecko je to powinno być mleko mamy. Wydaje mi się, ze Twój synek bardzo dużo waży jak na ten wiek i wzrost, tak więc spokojnie. Moja córeczka też nie bardzo daje się przekonać do kaszek (rzadko jej przez to daję), słoiczki też czasem ciężko wchodzą.
artura
 

Postprzez foxkasia » 27 sierpnia 2007, o 13:39

No mnie się też tak wydaje, że skoro dziecko nie marudzi, ma prawidłowy przyrost to nie powinno sie panikować. Mieszkam w Szwecji, wiec tu maja rozne pomysly na zywienie itd.. dlatego wole sie poradzic rodzimych mateczek..:) Piotrus probowal wszystkich warzyw i owoców, ktorych może, ale jednak najbardziej woli mleczko mamine..:)
Poza tym mam jeszcze jedno pytanie.. może mi poradzicie... mały ma takie egzemy symetrycznie na obu nóżkach nad kostkami. Są to takie czerwone placki w momencie podraznienia pojawiają sie na tym malenkie bąbelki. Jest to strasznie dla niego uciążliwe, bo swedzi. Dawali mi tu rozne masci na to, ale wszystko sie podgaja po czym od nowa placki na nogach jak ta lala..! Dla zlagodzenia swedzenia smaruje je oliwka dodatkowo. Podejrzewam, ze jest to uczulenie na gume w skarpetkach (wszystkich). Nic nie moge poradzic przeciez nie wyjde z dzieckiem w chlodny dzien na spacer bez skarpetek.. Pomocy..!
foxkasia
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sierpnia 2007, o 11:57
Lokalizacja: Malmö

Postprzez fresita » 27 sierpnia 2007, o 22:02

Kasiu on pięknie wazy i nie powinnas sie niczym przejmować. Z czasem bedzie chetniej jadl pokarmy stałe :) a moze sprobuj cienszych rajstopek bawelnianych zamiast skarpetek, ktore generalnie sa ciasnawe i uciskaja nozki dzieci??
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez foxkasia » 27 sierpnia 2007, o 22:15

Spróbuje..:) Dzięki za radę..:) Jak pewnie każda mama, mam mnóstwo wątpliwości..:) A wy..?:) Tutejsi lekarze są z jednej strony fantastyczni, ale kawałkami doprowadzają człowieka do szału swoimi pomysłami..:)
gg: 830383. Pozdrawiam..:)
foxkasia
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sierpnia 2007, o 11:57
Lokalizacja: Malmö

Re: Czy nie za mało je..?

Postprzez kasial » 27 kwietnia 2016, o 14:27

Przydatne rady :)
_____________________
penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
kasial
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 kwietnia 2016, o 14:23


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron