Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

fotelik samochodowy

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

fotelik samochodowy

Postprzez Amelka100 » 23 sierpnia 2007, o 22:23

Dziewczyny (i chłopaki) jakie polecacie foteliki samochodowe od 9 kg ?
Interesuje mnie to, żeby były oczywiście bezpieczne, ale też wygodne dla dzieci, tzn. żeby się im wygodnie siedziało i spało (dobre oparcie pod głową) podczas dłuższej jazdy samochodem.

W tej chwili mam takie jakieś dziwne i tym razem wolałabym kupić już lepsze. :?

pozdrawiam
Amelka100
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 października 2006, o 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamienna » 24 sierpnia 2007, o 07:07

Ja mam od 0-18kg Chicco Vector (kupiony na allegro, używany). Ale stosowaliśmy go dopiero jak mała ładnie siedziała. Rozkłada się do pozycji leżącej.
Po bokach są standardowe oparcia na główkę.
Tak wygląda: http://www.chicco.pl/index.php?p0=1&o=143

Napisz więcej na czym Ci zależy.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Aniek » 24 sierpnia 2007, o 08:40

Ja też mam Chicco, ale nie pamiętam, czy ten sam model. Po pierwszym tanim foteliku, w którym córcia się męczyła, postanowiłam sobie, że nigdy więcej nie będę na tym oszczędzać.
Dzieci się bardzo męczą w tych fotelikach, zwłaszcza w upały. Dorosły może się odchylić, przesunąć itp. a dziecko jest uwięzione.
Podobno są też niezłe Bebe Confort (nie pamiętam, jak się to pisze :oops: )
Aniek
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 11 lipca 2007, o 08:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kamienna » 24 sierpnia 2007, o 10:02

Jeśli chodzi o upały i pocenie dziecka - ja kupiłam takie specjalny pokrowiec frotte pasujący do fotelika. Trochę się ściąga, ale przynajmniej dziecko nie ma styczności z tymi sztucznymi materiałami, które chyba dodatowo nieprzyjemne są.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez mamazo » 24 sierpnia 2007, o 19:11

My mamy podobny do Chicco, ale nazywa się Renolux. Też się rozkłada, ale problem jest z tym, że jak się rozłoży, to nie bardzo jest co zrobić z nóżkami dziecka, bo jednak z tyłu w samochodzie jest dość mało miejsca. Nie wiem czy to kwestia fotelika, wzrostu (słusznego) pasażerów i kierowcy, czy po prostu samochodu...
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

fotelik samochodowy

Postprzez Amelka100 » 28 sierpnia 2007, o 22:03

My mamy foteliki "jane" takie co to można rozłożyć do leżenia i wpiąć na wózek jako taka gondolka. Można też przewieść na leżąco malucha, ale wtedy trzeba go wpiąć wzdłuż kanapy, czyli mieści się jeden fotelik na jedną kanapę, czyli u nas ta wersja odpada.
Wersja siedząca (0+) jest tak bardzo siedząca, że nasze dzieciaki dopiero teraz, czyli tak po ukończeniu 6 i pół miesiąca podczas jazdy mają siłę utrzymać główkę tak, aby nie spadała im na piersi. Czasami musieliśmy chłopaków przewieść samochodem jak byli młodsi to widok opadających główek przyprawiał mnie o rozpacz i przeklinałam tego gościa, co je zaprojektował, bo nie wiem jak mógł do tego dojść, że można w nich przewozić np miesięczne dzieci.
Poza tym są strasznie gorące i dzieciaki się w nich szybko i mocno pocą.

Być może są bardzo bezpieczne podczas wypadku samochodowego, ale wygodne dla takich malusieńkich istotek to absolutnie nie są. :evil:

Dlatego właśnie obiecałam im, że następne foteliki będą już naprawdę super, ale nie wiem jakie to są.

Słyszałam też (od mojej koleżanki), że niektóre są jakieś takie za małe do niektórych samochodów, ale pan w sklepie powiedział, że one są uniwersalne i pasują do wszystkich... Musimy dobrze przymierzyć je przed kupnem.

A ten chicco to można rozłożyć do leżenia jak jest wpięty przodem do kierunku jazdy ??

pozdrawiam
Amelka100
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 października 2006, o 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kamienna » 29 sierpnia 2007, o 07:50

Tak można - są dwa stopnie obniżenia do pozycji leżącej.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron