Teraz jest 28 marca 2024, o 23:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

chusta dla niemowlaka

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

chusta dla niemowlaka

Postprzez kamienna » 12 sierpnia 2007, o 16:53

Po tym, jak jedna z was podsunęła mi pomysł kupienia chusty dla niemowlaka, zaczęłam go rozważać.

Czy ktoraś używala?
Jakiej firmy?
na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kiedyś oglądałam program na tvnstyle "Mamo to ja" i wyszło z niego, że chusta nie jest taka prosta, że wymaga "nauczenia się jej" obsługi. czy to prawda?

Mamy nosidelko (szturksowe), ale ono dlaczej dla starszaka będzie...
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez mamazo » 12 sierpnia 2007, o 22:03

To ja. To ja. Pomysłodawczyni czyli. Moja koleżanka używała chusty od pierwszego dnia po urodzeniu dziecka i mówiła mi, że początkowo każde wkładanie i układanie Malca odbywało się z instrukcją przed nosem. Ale kamienna spokojnie, takaż instrukcja jest dołączona do chusty i nie taki diabeł straszny (próbowałam). Warto chustę kupić przed narodzinami Maluszka i trochę potrenować na lalce. Chociaż trenowaniem to pewnie głównie mąż będzie się zajmował, bo z mega brzuchem trudno będzie uczyć się chusty. Hi hi.
Jeśli chodzi o firmy, to znajomi mają NoJo, szyje też polska firma Zefir i nieco bardziej wypasione bebelulu.
A na bebelulu.pl znajdziesz sporo informacji o chustach.
Pozdrawiam.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mfiel » 13 sierpnia 2007, o 10:58

Oglądałam chusty bebelulu (bo tylko te zasadniczo można dostać w sklepie) i stwierdziłam, że jak na kawałek sztruksu - to kosztują strasznie dużo.
Noszenie dziecka w chuście bardzo mi się podoba, ale pewnie technicznie może być faktycznie kłopotliwe, dlatego też chyba zdecyduję się na rozwiązanie pośrednie, tj. nosidełko dla noworodka - zakłada się i nosi je jak chustę natomiast "miejsce" dla dziecka jest już wyprofilowane (takie nosidło do poziomego noszenia dziecka). Z tańszych firm ma to w ofercie WOMAR (Baby Carrier Banan), widziałam to też np. w katalogu Chico>
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kajanna » 13 sierpnia 2007, o 10:58

Kamienna, to forum to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat chust i ich używania, polecam:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=44603
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasik » 13 sierpnia 2007, o 11:03

ostatnio szla dosc szybko babeczka po kamieniach z gorki z niemowlakiem w chusie. prawie serce mi stanelo....poprostu balam sie, ze jak sie wywali to prosto na dziecko :roll:
kasik
 

Postprzez kamienna » 13 sierpnia 2007, o 12:18

Mfiel, Ty chyba mówisz o takiej specjalnie wyprofilowanej chuście.

Zasadniczo są dwa typy chyba: podaję z allegro:

wyprofilowana: http://www.allegro.pl/item224615654_now ... 5roku.html

niewyprofilowana:
http://www.allegro.pl/item224973280_naj ... od_ss.html

jak patrzę na te obrazki to mam wrażenie, że w tej carrycot (wyprofilowanej) dziecka jakos dziwnie zgięte leży...

Bebelulu faktycznie jest droga, ale na allgero da się kupić taniej (jeśli się zdecyduję to tam właśnie kupię).

dzieki za ten link, kajanna:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez mamazo » 13 sierpnia 2007, o 16:02

Rzeczywiście w tej wyprofilowanej jakoś dziwnie dziecko wygląda. Ciekawe czy mu wygodnie. A pozatym ta "chusta" jest tylko do 5 miesiąca, a później co? trzeba większą kupować! Koszt pewnie wyjdzie podobny jak bebelulu.
Polecam polowanie na chusty na allegro, można przyuważyć w naprawdę dobrej cenie! Nam się udało!
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 13 sierpnia 2007, o 17:20

mamazo, ta wyprofilowana jest też dla starszego niż 5mscy, tyle że pozycja jest wtedy inna - zoabcz niżej zdjęcia na tym linku.

mnie jakoś to bebelulu przekonuje, ale wolałabym jeszcze kogoś posłuchać:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez mfiel » 14 sierpnia 2007, o 09:18

No faktycznie rozwiązań na rynku jest już sporo - pamiętam trzy lata temu, jak urodziła się nasza córka to była pewna nowość.
Obok typowych chust są też nosidełka, w których dziecko nosi się w pozycji poziomej, a dziecko leży na dość sztywnym podłożu.
Co do noszenia starszych dzieci - chusty dają możliwość noszenia ich na biodrze (tak jak na zdjęciach w linku przesłanych przez kamienną. Chociaż noszenie takich słodkich 7-8 kg przez dłuższy czas może być męczące :) .
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 14 sierpnia 2007, o 21:17

Do noszenia klocuszków, czyli cięższych już dzieci osobiście polecam chustę tzw. wrap, czyli pas materiału ok. 50 cm szerokości i 3 metrów długości. Wiąże się ją specjalnie, wkłada dziecko i jest super. To akurat przetestowałam. Nosiłam Zosię do 14 miesiąca, czyli do ok. 10 kg i tej wagi naprawdę nie odczuwałam. Ciężar dziecka rozkłada się na oba ramiona, nie tak jak w chuście na jedno. Podobno można w chuście typu wrap nosić nawet noworodki, ale jakoś mnie to nie przekonuje tak do końca.
Podpowiem, że kupiłam z koleżanką na spółkę bawełniany materiał w IKEA (najtańszy, surówka bawełniana), tak, że starczyło na 3 chusty. Za sztukę wyszło 12 pln. Na allegro można kupić taką chustę tkaną w wielobarwne pasy, za ok. 200pln - lekka przesada moim zdaniem.
Poszukajcie przez google, albo mogę chętnym przesłać ściągnięte zdjęcia jak wiązać chustę i jak ją uszyć, jaki materiał wybrać etc. wszystko po angielsku.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zuza26 » 5 listopada 2007, o 11:48

Wpawdzie nie mam jeszcze własnego doświadczenia z chustami ale wpadłam na specjalna stronke www.chustomania.pl Duzo tam informacji choc same chusty sa dosc drogie.
zuza26
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 21 września 2006, o 19:01

Postprzez *Martka* » 5 listopada 2007, o 13:20

My byliśmy wczoraj na warsztatach chustomanii. Wiązanka jest super!!! Już od dawna miałam na nią chrapkę, ale dopiero kiedy zawiązałam mojego Małego (7mscy) i poczułam, a raczej nie poczułam jego wagi i w dodatku miałam obie ręce wolne, a Synek był wniebowzięty, Poczułam, że to jest właśnie to! :D Wcześniej próbowaliśmy z Beblulu Lulu, ale u nas była to kompletna porażka, bo Junior wyglądał, jakbyśmy wrzucili go do worka i zawiesili sobie na szyi. I nie muszę mówić, że nie był specjalnie zadowolony...
Na chustomanii będą też niedługo takie ergonomiczne nosidła podobne do mei taia, ale wygodniejsze (szczególnie dla panów, którzy nie chcą nic wiązać), bo w talii zapinają się na rzepa i zakłada je się naprawdę szybko.

Chusty są the best!!! :D :D :D
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Re: chusta dla niemowlaka

Postprzez kukułka » 17 stycznia 2008, o 12:27

kamienna napisał(a):Po tym, jak jedna z was podsunęła mi pomysł kupienia chusty dla niemowlaka, zaczęłam go rozważać.

Czy ktoraś używala?
Jakiej firmy?
na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kiedyś oglądałam program na tvnstyle "Mamo to ja" i wyszło z niego, że chusta nie jest taka prosta, że wymaga "nauczenia się jej" obsługi. czy to prawda?

Mamy nosidelko (szturksowe), ale ono dlaczej dla starszaka będzie...

odswieze, bo od 2 czy 3 tyg mam chuste i jestem zachwycona, a Krzys jeszcze bardziej. mam dluga wiazana, tkana hoppediz. kupowalam na www.chustomania.pl
Krzys uwielbia w niej spac w dzien, wazy 6 kg, a ja w ogole nie czuje tego ciezaru. na razie wiaze go tylko w jeden sposob, bo tak mu najwygodniej - koala - podwojne wiazanie na krzyz z wezlem przesuwnym. przecwiczylam to ze 3 razy na sucho, bez dziecka, z instrukcja, potem nie bylo juz problemu. najpierw wiaze chuste, a potem wkladam do niej dziecko, samo zawiazanie i wlozenie dziecka zajmuje gora 2 minuty
dzis coraz czesciej wychodze bez wozka, nawet jesli gdzies jedziemy samochodem, zabieram chuste i wyjmuje malego z fotelika, wkladam w chuste i idziemy - na zakupy, na wycieczke itp, wlasnie w tym tygodniu wybieramy sie w gory
zaluje,ze nie mialam chusty od poczatku
dla mnie argumentem za kupnem wiaznej bylo to, ze najwygodniej sie ja noci, mozna nosic dziecko w roznych pozycjach ( w tym na biodrze, jak w chuscie kolkowej lub jak w gotowej chuscie typu kolyska), poza tym wiazana dobrej jakosci wytrzymuje 700kg obciazenia, znam ludzi, ktorzy robili hamak z chusty hoppe i wytrzymal 120 kg (lezeli w nim: dziecko, zona i maz)
nie zdecydowalam sie na szycie, choc hoppe jest droga, bo chcialam miec chuste mocna, by potem nosic w niej kilkulatka,
dlatego tez nie kupialm np bebelulu, bo ponosilabym w niej krotki czas, a dla starszego dziecka i tak bym musial pewnie kupic nosidlo - wiec nie oplacaloby sie, zreszta - plusem chusty jets to, ze mozna ja zwinac i schowac na w torbie. miejsca nie zajmuje, a jak sie przydaje! ja polecam. niby wydatek ok 200-300 zl, ale rzecz naprawde solidna, no i jelsi ma sluzyc na kilka lat, to nie wychodzi az tak drogo, a moim zdaniem chusta jest duzoi bardziej przydatna niz wozek i dziecko bardziej ja lubi (cale szczescie,ze wozek odkupilismy za nieco ponad 100 zl od znajomych - a wcale nie widac, ze ma juz 5 lat (wtedy kosztowal 500 zl), bo byalbym zla, gdybysmy kupili nowy tzw wypasiony, a potem by sie okazalo wlasnie to, co okazalo sie teraz - ze sto razy lepiej nosi sie w chuscie.
poza tym w zimie nie trzeba dziecka ubierac do chusty tak grubo jak do wozka. to dla mnie tez plus, bo maly strasznie wrzeszczy, jak sie go grubo ubiera.
no i jesazcze jedna rzecz - to na pewno ulatwia opieke nad dwojka dzieci z niewieka roznica wieku - mozna albo dwoje naraz w chuscie nosic, albo jedno w wozku, drugie w chuscie. z dwojka w wozku moglby byc problem. tak mowia mamy dwojki dzieci na chustowym forum gazety, do ktorego link juz tu gdzies byl podany.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

chusta

Postprzez Juana » 17 stycznia 2008, o 15:54

kukułko, fajnie, że to napisałaś. Mnie idea chust w teorii bardzo przekonuje, ale taka prawie bezpośrednia relacja z Twojej strony jest niezwykle cenna. Dzięki :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez *Martka* » 17 stycznia 2008, o 17:01

To i ja dopiszę się jeszcze raz :wink:

Zapraszam na forum www.chusty.info/forum

-prezentacja różnego rodzaju chust, sposoby wiązania, dyskusje, poza tym w różnych miastach my, chustowe mamy, umawiamy się na spotkania - takie, żeby pogadać, pomacać (oczywiście chusty), ponosić, wypróbować... W Warszawie zapraszamy w czwartki do kościoła Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu - szczegóły na ww. forum

I jeszcze raz: zachęcamy do noszenia w chustach!!! :D
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Postprzez kukułka » 17 stycznia 2008, o 17:05

bardzo mi milo :) ciesze sie, jesli to sie na cos przyda. dzis wlasnie bylam po ciuszki w dzieciecym sklepie i nie chcialo mi sie brac wozka (do wozka ubiera sie dziecko dluzej, zanim sie wyjdzie, wroci, to jest dlugo, mimo ze mam winde) i pani w tym sklepie tak patrzy na mnie i mowi: ja mamw drugim sklepie taka chuste Banan. to ja pytam: wiazana? ona: tak. zdziwilam sie, bo wiazane dosc trudno dostac w sklepie. weszlam w domu przed chwila na google wpisalam chusta banan i po zxobaczeniu zdjecia juz na sam widok zrobilo mi sie niewygodnie. nie dalabym rady nosic w tym dziecka do 12 kg. moj ma 6kg, w zyciu bym go nie uniosla dluzej niz kilkasnascie minut w chuscie na jedno ramie. dlatego mysle, ze wazne jest, by miec obciazenie na oba ramiona, plecy i brzuch, a to daje tylko chusta wiazana tkana lub elastyczna (tyle, ze elastyczna rozciaga sie podobno pod ciezkim dzieckiem. i mozna na niej robic tylko 1 rodzaj wiazania-kieszonke). tkane sa najbardziej uniwersalne od noworodka, do czasu az nam kregoslup nie wysiadzie. ja nosze krzysia 4-5 dziennie, gdyby zsumowac - bo sa oczywiscie przerwy na karmienie, przewijanie, zabawe itp. nie boli mnie nic, w ogole nie czuje,z e dzwigam ciezar.
jeszcze co do oszczednosci finansowej - pytalam na forum chustowym, z czego mozna uszyc, by to bylo mocne. dziewczyna mowila, ze uszyla z tkaniny przescieradlowej i nosila dziecko do 1,5 roczku, o ile sie nie myle. i ze bylo ok, ale nastepnym razem by wybrala tkanine flanelowa. ja bym sie jednak bala,z e to za slabe, ale napisalam, zebyscie tez wiedzialy, jak ludzie rozwiazuje te sprawe. a zamierzamy duzo jezdzic i chcialabym wozic chuste ze soba np na wycieczki, jak Krzys bedzie mial kilka lat i sie zmeczy chodzeniem i bedzie chcial na rece na jakis czas, wtedy rozwine chuste i go ponosze.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez AnnaLorenka » 21 stycznia 2008, o 21:37

Mam pytanie do kukułki i innych użytkowniczek chust.

Czy jest możliwe założenie dziecka w chuście na plecach bez pomocy innej osoby dorosłej i bez konieczności kładzenia dziecka np. na wersalce.

Pytam bo mam taki problem:

Odwożę najstarszego syna wraz z dwójką jego młodszych braci do przedszkola. Muszę tam wejść po wysokich schodach bez podjazdu dla wózka. Dwulatka (średniego) muszę trzymać za rękę. Najmłodszy ma 8 miesięcy i muszę go też jakoś tam wnieść ale nie w wózku ani nie na rękach bo boję się że mi wypadnie na tych stromych schodach. W samochodzie go nie mogę zostawić bo to jest parking niestrzeżony. Czy chusta rozwiązałaby jakoś mój problem? W foteliku samochodowym nie mogę go wnosić bo za ciężko i boję się że się poślizgnę.

Z góry dziękuję.
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez kukułka » 21 stycznia 2008, o 23:27

da sie tak. zreszta kazde wiazanie da sie zrobic bez pomocy drugiej osoby. mozesz tego 8 mies (jak rozumiem, juz siedzi?,bo tylko takie dziecko mozna nosic na plecach) posadzic w samochodzie, siasc przed nim i zawiazac chuste. tak sie np wiaze na siedzacym dziecku na fotelu, wiec w aucie pewnie sie tez da. sprobuje poszukac w necie tego wiazania, nie wiem, czy bedzie, ale w ksiazce z wiazaniami, ktora jest dolaczona do mojej chusty (mam hoppediz), jest na pewno takie wiazanie na fotelu, z zastrzezeniem,z e to dla siedzacego dziecka.

niestety ani na chustomanii, ani na stronie hoppa nie ma dokladnej instrukcji z tym fotelem, ale w ksiazace z wiazaniami, ktora jest dolaczana do hoppa jest to na pewno. mam wlasnie te ksiazke obok kompa
a zreszta 8 mies dziecko mozna tez nosic na brzuchu, uzywajac najbardziej uniwersalnego wiazania, ktorego zrobienie trwa ok minuty, a ktorego mozna uzywac nawet dla trzylatka :)
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... halt/koala
wlASNIE BUSZUJE NA JESZCZE JEDNEJ STRONIE CHUSCIARSKIEJ:
WWW,OPPAMAMA.PL podaje, mzoe komus sie przyda, sa tam tez instrukcje np jak uszyc nosidlo mei tai (azjatyckie) czy nawet chuste wiazana
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Jagienka » 16 września 2008, o 14:08

*Martka* napisał(a):To i ja dopiszę się jeszcze raz :wink:

Zapraszam na forum www.chusty.info/forum

-prezentacja różnego rodzaju chust, sposoby wiązania, dyskusje, poza tym w różnych miastach my, chustowe mamy, umawiamy się na spotkania - takie, żeby pogadać, pomacać (oczywiście chusty), ponosić, wypróbować... W Warszawie zapraszamy w czwartki do kościoła Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu - szczegóły na ww. forum

I jeszcze raz: zachęcamy do noszenia w chustach!!! :D


Podpisuję sie pod tymi slowami i również zapraszam na to forum. Tam jest wszystko o dobrych chustach :-)
Jagienka
Przygodny gość
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 września 2007, o 22:54

Postprzez Mysza » 4 stycznia 2010, o 12:08

Podbijam temat :-)

Wiem, wiem, że można naczytać się o chustach na typowo chustowych stronach mnóstwo informacji, ale chciałabym trochę pójść na łatwiznę ;) i zrobić wywiad między Wami :-)

Tak sobie myślę, że chusta mogłaby być dobrym rozwiązaniem dla mnie na poranne odprowadzania starszej córki do przedszkola, które mam tuż pod blokiem. Orientuję się więc w takim typie chusty, który przede wszystkim byłby łatwy w obsłudze - szybkie i łatwe zakładanie i można by było stosować go już dla noworodków. Możecie podzielić się doświadczeniami?

A może któraś z Was ma do odsprzedania taką chustę?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 4 stycznia 2010, o 12:40

elastyczna jest chyba najprostsza w obsłudze, z tym, że nie starczy na cały okres chustowania.

my pewnie za miesiąc będziemy chceili odsprzedać, bo będziemy mogli młodego wsadzić już w nosidło.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Mysza » 4 stycznia 2010, o 17:07

Fiamma, a ta elastyczna sprawdza się u Was dobrze? Dużo używacie? Od jakiego wieku dzidzi? Z tego, co czytałam, to musi być dobrze dopasowana rozmiarem (dobrze kojarzę rodzaj chusty? piszesz o chuście kieszonce?) - jaki rozmiar macie?

Może byśmy się dogadały, bo mi potrzebna będzie za ponad miesiąc.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 4 stycznia 2010, o 18:04

to nie kieszonka, tylko typowa chusta elastyczna dł. 5 m - akurat mamy Polekont nie trzeba rozmiaru. Można od noworodka, ale myśmy zaczęli jak młody miał 7 tyg. i nosiliśmy go w pozycji żabki, bo miał problem z bioderkami a nie chcieliśmy za bardzo szeroko pieluchować- bardzo pomogło i bioderka ma już ok. Nosił gł. mąż (dał się przekonać!), bo ja nie mogę dźwigać, młodemu się podobało, nawet zasypiał. Nie jesteśmy maniakami chustowania, wózek dla nas to podstawa, ale chusta przydatna rzecz. Podejrzewam, że na wyprawdę do przedszkola to super, bo bez sensu taki kawałek brać wózek.
teraz nosimy sporadycznie, ale niedługo jak wsadzimy go do nosidła ergonomicznego.
Jakby co, to napisz na pw, jak chcesz mogę przesłać zdjęcia młodego w chuście :)
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Re: chusta dla niemowlaka

Postprzez Gianna » 24 stycznia 2012, o 16:33

To ja odświeżam stary wątek :)

Może już niektóre chustomaniaczkowe dzieci wyrosły i ktoś ma do odsprzedania taką wiązaną, tkaną?? :)
My będziemy potrzebowali za niecałe 3 miesiące, ale już się orientuję :)

Od razu mówię, że zależy mi na jakości chusty... a i jeszcze jedna rzecz: żeby nadawała się dla osób różnego wzrostu. Między mną, a mężem jest 30 cm różnicy i jak patrzyłam na niektórych stronach chustowych, to powinniśmy mieć dwie różne... ale to wg mnie za duży wydatek.
Gianna
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 24 lutego 2011, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron