Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

problem z kupkami

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

problem z kupkami

Postprzez IwoGr » 23 lipca 2007, o 06:41

Dzisiaj mija 7 dzien jak moj 4 mies synek nie robi kupki.
karmie go wylacznie piersia. Czy mam sie martwic tym stanem.? jak mu pomoc?
IwoGr
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lutego 2006, o 21:04

Postprzez kamienna » 23 lipca 2007, o 08:18

Tak się czasem zdarza. Mleko matki jest łatwo rozkładalne.
Musisz się przyjrzeć. Jeśli dziecko zachowuje się normalnie, nie płacze nadmiernie, nie zwija się, nie pręży, to jest razej ok. Jeśli się pręży, stęka i płacze, to znaczy, że tej kupki po prostu nie może zrobić. Wtedy dziecku trzeba pomóc.


Słyszałam o przypadku, że dziecko nie zrobiło kupki przez 2 tygodnie.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez AnnaLorenka » 23 lipca 2007, o 21:48

Mój najstarszy synek raz w wieku ok. 5 miesięcy nie robił kupy przez 10 dni. Zachowywał się przez ten czas zupełnie normalnie. Był wtedy karmiony wyłącznie piersią na żądanie.
Mój niespełna trzymiesięczny synek robil ostatnio kupę w sobotę. Też jest karmiony tylko piersią i wszystko z nim ok.
Jeżeli dziecko jest karmione piersią to - potwierdzam - może nie robic kupy b. długo.
Jeżeli Cię to jednak bardzo martwi, albo dziecko wykazuje oznaki dyskomfortu z tego powodu to można
1. podac kilka łyżeczek wody przegotowanej
2. zagotować kilka suszonych śliwek i dać dziecko kompot z takich śliwek - ale nie wiem od jakiego wieku to można robić. Ja napoiłam tym mojego 3 miesięcznego synka i przeżył i kupe zrobił.
pozdrawiam
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez mfiel » 25 lipca 2007, o 12:35

To faktycznie jest normalne dla dzieci piersiowych.
Jeżeli faktycznie nie widać żeby go to męczyło, a do tego puszcza wiatry, proponowałabym zachować spokój.
Kiedy moja córka nie robiła kupki przez parę dni (będąc tylko na piersi), fundowałam sobie herbatkę z kopru włoskiego i ewentualnie modyfikowałam swoją dietę pod kątem produktów ułatwiających trawienie (np. wspomniane w poprzednim poście suszone śliwki lub morele).

Jeżeli by jednak to Cię niepokoiło zawsze możesz odwiedzić pediatrę.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez lajla » 26 lipca 2007, o 00:21

Potwierdzam. Moja córeczka, w tym wieku, także robiła kupkę mniej więcej co tydzień i też była karmiona tylko piersią (przez pierwsze pół roku), później to się zmieniło. Dodam jeszcze, że pytałam o to pediatrę i mi powiedziała, że u dzieci karmionych piersią tak bywa, i że jeśli dziecko jest spokojne, pogodne, to nie ma powodu do zmartwień. :)
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez IwoGr » 26 lipca 2007, o 13:52

Dziekuje Wam bardzo. Podbudowalyscie mnie na duchu. Kubus ma sie dobrze do tej pory. " Popierduje" zdrowo. Dzis mija 10 dzien przerwy. Mam nadzieje ze nie zdecyduje sie zrobic kupy dopiero w niedziele podczas chrztu :-)))
IwoGr
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lutego 2006, o 21:04


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron