Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

rozmiary ciuszków

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez mfiel » 4 lipca 2007, o 21:29

oreada napisał(a):Aha, tak myslałam, ze to ma związek z pajacem. :)) Ale takiego bez stópek, to w sumie nie widziałam jeszcze... chyba wygodniej ze stópkami, nie? Bo już malec ma cos na nóżkach... :)


Latem przy 30 st lepiej żeby maluch nie miał nic na nóżkach :) . Wtedy taki rampers, a nawet zwykłe body wystarczą.
Co do zakupów na zapas - lepiej nie kupować "na później", bo nigdy nie wiadomo do końca jak duży będzie maluch jak się urodzi i jak będzie sobie rosnąć (szczególnie przez pierszy rok życia). No i płeć dziecka może być niespodzianką ...
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Bratka » 5 lipca 2007, o 08:33

Odnośnie ciuszków pod płeć- my kupujemy takie mało typowe- żeby później córeczka (nasze kolejne marzenie) też mogła je nosić i wyglądac ślicznie :) .
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez oreada » 5 lipca 2007, o 09:39

mfiel napisał(a):.
Co do zakupów na zapas - lepiej nie kupować "na później", bo nigdy nie wiadomo do końca jak duży będzie maluch jak się urodzi i jak będzie sobie rosnąć (szczególnie przez pierszy rok życia).


No, ale większe się zawsze przydadzą jak nie teraz, to później, chyba?... No i nie wiem, po miesiącu dziecko pod pachę i na zakupy? Jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić... tak sobie wolę zaplanować na zapas pierwsze miesiące, ale moze rzeczywiście sie nie da... ;)

mfiel napisał(a):No i płeć dziecka może być niespodzianką ...


Co do kolorów - ja nie znoszę zarówno różowego, jak neibieskiego, wiec moje dziecko nie będzie miało, przynajmneij kupionych pzreze mnie, tych kolorów. A że dostaję dużo po synku koleżanki - to nawet ewentualna córcia będzie musiała włożyć niebieskie śpiochy. 8) Myślę, że nie będzie jej to specjalnie przeszkadzac. :D
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez Bratka » 5 lipca 2007, o 09:44

Oreada, z tym poczekaniem z większymi ciuszkami to jest racja. Bo nie wiesz na jaką porę roku jak duże będzie dziecko i może sie okazac że nie założysz mu czegoś ani razu a ono wyrośnie.
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez oreada » 5 lipca 2007, o 10:34

A, to fakt. :D
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez mfiel » 5 lipca 2007, o 11:56

Oreada, tak dla uspokojenia - jeżeli wiesz (z USG), że dzidziuś urodzi się typowy (tj. jakieś 3,5 kg, 55 cm) to spokojnie możesz zaopatrzyć się w parę kpl. w rozmiarze 62 i 68 i spokojnie na pierwsze trzy miesiące powinno wystarczyć. Potem będziesz wiedziała jak dziecko rośnie, co wygodniej jest Tobie zakładać (wiązane, zapinane, etc).
A z trzymiesięcznym maluchem da się zakupy zrobić.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fresita » 5 lipca 2007, o 14:05

my mielismy zakupione 5 par kaftaników i spiochów na 56, 2 na 62, 2 body, 2 pary półśpiochów, skarpeteczki, 2 czapeczki pokapielowe(zakup zbędny u naszego dziecka). faktycznie dostalismy masę ubrań i sukieneczki, i pajacyki, i rampersiki, i spodenki - bardzo mi sie to wszystko przydalo i jestem wdzieczna moim znajomym i rodzinie za tyle prezentow, bo jak przyjdzie zakupic pampy, kosmetyki to jest ciężko kupic jeszcze ubrania, bo sa strasznie drogie.
Kukułko - jak ci nie kupia ubranek, to zabawki. A do dziecka jak wiadomo z pusta reka sie nie przychodzi.
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez artura » 6 lipca 2007, o 12:06

jak kupujecie jakieś dresiki, to najlepiej takie, w których bluza jest rozpinana z przodu. My dostaliśmy jeden taki, którego góry w ogóle nie dawało się włożyć -za małe wycięcie
artura
 

Postprzez funkia » 6 lipca 2007, o 16:14

i ja dorzucę garść "maminych rad" :)

* jeśli chodzi o bieliznę to polecam ubranka 100% bawełna, zwłaszcza na lato
* najlepiej wybierać te z dobrego gatunku bawełny (nie rozciągają sie w praniu)
* ja sobie podzieliłam body na "lepsze" i "gorsze"- te drugie zakładałam jak mały sie mocno ślinił przy ząbkowaniu ( od 3 miesiąca pojawiły mu sie ząbki), używałam je częściej więc częściej prałam.
* polecam body rozpinane z boku (zakładane)

co do rozmiarów to można się nieźle zmylić bo rozmiar rozmiarowi nie równy :)
ostatnio mój synek nosił koszulkę z krótkim rękawkiem rozmiar 68 a ma już 13 miesięcy!
jak maluszek sie urodził to kupowałam na "oko" i dodam , że wiele perełek wynajdowałam w sklepach z tania odzieżą , znajomi w większości przynosili mi pampersy - jak pytali to sama o to prosiłam :)
funkia
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 września 2006, o 22:11
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Postprzez Gagusia » 6 lipca 2007, o 21:19

my na początek to prawie nic nie kupiliśmy, bo po znajomych krążą całe kartony ciuszków, także mieliśmy pożyczone. ja dużo zakupów robiłam w lecie (urodziłam we wrześniu), kupowałam na 62, coś tam na 68 i potem plułam sobie w brodę, że nie kupiłam więcej większych, żeby starczyło do zimowych wyprzedaży, bo głównie na wyprzedażach kupowałam. jeśli chodzi o rozmiary, to oczywiście każdy jest inny, np. w Smyku jak jest napisane 62, to jest to "do 62", a z kolei w Cubusie jak kupiłam na 62 to młody miał już chyba 70 cm wzrostu jak wreszcie się zrobiły nieco za krótkie rękawy. w 5-10-15 np. piszą 62 (1-3 mcy) - i to się mniej więcej zgadza z rzeczywistością. w Tesco też mają oznaczenia np. 6-9 mcy i to też się zgadza.
najwygodniejsze w obsłudze są teoretycznie te zapinane na całej długości na zatrzaski, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy miałam choć jedno zapinane body... wkładanie przez głowę nie stanowiło problemu, a jak mały nieco podrósł i zaczął wierzgać niemiłosiernie, to szybciej się wkładało te co miały mniej zatrzasków.
prezenty ciuszkowe wcale nie zawsze się dostanie, a już na pewno nie są trafione rozmiarowo, bo ludzie też zwykle wolą kupić na wyrost, żeby nie było za małe.
Gagusia
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 17:48

Postprzez artura » 7 lipca 2007, o 10:29

i jeszcze jedno - na wielkie upały bardzo dobre są batystowe kaftaniki - nie wszędzie to mają, ale jest to takie cieniutkie, jakby płótno (ja to kupiłam zdaje się w Textil Market). Ja rodziłam w zeszłym roku w lipcowe upały i takie coś mieli dla dzieci w szpitalu, a moja siostra, która urodziła też w zeszłym roku na początku lipca, podobno przegrzała swoje dziecko, trzymając go w samym body w mieszkaniu-tak jej powiedział pediatra, kazał trzymać noworodka!!! na golasa! (ale to faktycznie były straszne upały, w domu, w blokach było ok. 30 stopni C)
artura
 

Postprzez fiamma75 » 7 lipca 2007, o 22:55

Też rodziłam w te upały, ale nam starczało body i cieniutkie skarpetki - jak młoda miała 3 dni to tak sobie już spacerowała z tatą :D
Polecam też zakupy używanych ciuszków na allegro - naprawdę można sporo zaoszczędzić.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Mysza » 7 lipca 2007, o 23:04

Ja polecam również najnormalniejsze lumpeksy i komisy dziecięce - jeśli są takie gdzieś w pobliżu, to zaoszczędzić można 3x więcej niż na allegro, naprawdę. Moja mama wyczaiła świetne miejsca z używanymi ciuszkami dla dzieci i co jakiś czas składam u niej zamówienie na spodenki, bluzeczkę czy co tam jeszcze za 2zł/szt. :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 9 lipca 2007, o 11:57

Tez ostatnio kupilam malemu kilka rzeczy w lumpeksie i pewnie znow dizs tam pojde.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron