Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 09:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

12mscy - ile mleka?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

12mscy - ile mleka?

Postprzez kamienna » 27 czerwca 2007, o 10:56

Powiedzice mi, ile mleka powinno pić dziecko, które skończyło 1 rok.

Moja ma teraz 14 mscy i w zasadzie je już normalne posiłki. Ma alergię na mleko, więc pije mleko sojowe. Tylko że chyba za mało. Nie mogę jej dać żadnych serków, danonków itp. bo widadomo, więc w zasadzie musiałabym ją cogfać w rozwouj i jej nonstop mleko z butli podawać.

Plan jedzeniowy przedstawia się tak:
śniadnie: kaszka ryżowa na meku sojowym ok. 250ml + herbata oowcowa
2śniadnie: różnie: omlet jajeczny z czymś; mix owocowy+wafel ryżowy czy Wasa bezmleczna; kanapka z szynką; herbata owocowa

przed sapaniem przed 13tą-sok gęsty (choć ostatnie podaję jej mleko ok 180ml)

obiad (w zasadzie to co my) + woda

podwieczorek: owoce, deserek sojowy (pisze, że pokrywa 15% zapotrzebowanie na wapno) + sok

kolacja: winerka, ogórek czy co tam mam jeszcze

przed spanie mleko: ponieważ od miesiąca już jej nie daję butelik a pije znikapka, więc ostatnio nie wypija całego kubka a z 180ml.

No i co?
Na obiad dostaje brokuły (ale przecież nie codziennie). Próbowałam dawać jej szprotki, ale jje nie smakowały (chyba zbyt słone).

W czym jeszcze jest to cholerne wapno?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fresita » 28 czerwca 2007, o 22:59

moja tez ma alergie na mleko krowie i jego przetwory, ryby, jaja, niektóre owoce, ma 2 lata i pije w ciągu dnia około 750 ml nutramigenu z kaszkami, je za to duzo miecha, warzyw(oprócz selera i pomidora), pieczywo ziarniste, wędliny. Wydaje mi sie, że twoja córka ma dobrze zbilansowana diete i niczego jej nie brakuje. Ile ma wzrostu i ile wazy?
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 29 czerwca 2007, o 08:05

Waży dobrze i wygląda też dobrze.

Moja też faktycznie je dużo mięcha. Lubi (więc chyba sobie rekompensuje).
Ale tego mleka to nie za mało???

Dzięki, że odpowiedziałaś:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez klara bemol » 2 lipca 2007, o 20:55

Mój za chwilę skończy 15 miesięcy. Nie jest alergikiem.
Dostaje 3 butelki po 210 ml. Rano, przed snem przed południem i przed nocnym snem po kąpieli.
Je wszystko.

Mój pierwszy syn był alergikiem. Do 13 miesiąca był na nutramigenie i wtedy się sam od niego odstawił. Pomału mu dawałam troszkę danonka czy jogurtu i to było wszystko, bo on nie mógł ani jaj, ani wołowiny, ani kury. Tylko ryż, indyk, paprykarz.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez kamienna » 2 lipca 2007, o 21:25

Klara, ale to jak mu pomału dawałaś tego danonka, to nic mu się nie działo???

Napisz mi o tym więcej!!!
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez klara bemol » 2 lipca 2007, o 21:38

Pomału, czyli raz na trzy-cztery dni, chyba, że znowu go wysypało, więc nie dawałam, aż zeszło.

On był naprawdę na wszystko uczulony - na marchewkę też. Więc ratowały nas słoiczki, selekcjonowane, bo soja go też uczulała.

I do dziś, choc ma już ponad 6 lat, szczególnie w zimie, ma tendencje do uczuleń, wtedy znowu zamykam dostęp do nabiału.
A od dwóch lat nadrabia dzieciństwo bez nabiału i pożera sery, jaja i serki, zapominając o szynce czy pasztecie.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez fresita » 2 lipca 2007, o 22:56

Danonki to straszny syf, lepiej podać jogurt o niskiej dacie przydatności do spozycia z jakiejs pobliskiej mleczarni niz takiego koncernu. Mojej kolezance lekarz alergolog powiedział , że pod żadnym pozorem danona. Ja tez robiłam prowokację nabiałową, podawałam serki homogenizowane mało znane z krótkim terminem i przez 2 tyg było super, niestety po dwóch tyg zrobiłam jej jajecznice z dwóch zółtek i uczuliła sie znowu na nabiał i na zółtko tez :(
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 3 lipca 2007, o 08:23

Czyli co byście mi proponowały?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez klara bemol » 3 lipca 2007, o 09:29

Jeśli rozwija się dobrze, to moim zdaniem wszystko jest dobrze.
Posiłki są urozmaicone.

Wiesz, ja nigdy nie zwracałam uwagi na dzienne zapotrzebowania czegokolwiek, po prostu daję to, co mam.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez kamienna » 3 lipca 2007, o 09:54

No dobra. Postaram sie trochę zdystansowac do zagadnienia.
Dzięki :)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fiamma75 » 3 lipca 2007, o 10:00

Potwierdzam, że danonki itp. serki dla dzieci to nic dobrego (w sumie powinno się je podawać dopiero po 3 roku zycia0. Lepsze są zwykłe jogurty naturalne czy kefiry czy serki homog. naturalne, które można wymieszać z owocami.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron