Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak ubrać niemowlaka na pierwszy spacer?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Jak ubrać niemowlaka na pierwszy spacer?

Postprzez Anita_T » 8 marca 2007, o 09:52

Witam,
moja córcia niedługo skończy miesiąc, chciałabym wychodzić z nią już na spacerki, bo się robi ładna pogoda i nie wiem, jak ją ubrać, wydaje mi się, że ciepły kombinezon już będzie za gruby.

Chcę ją dzisiaj 'zwerandować', ma być 8 stopni, nie chciałabym jej przegrzać, ani zmrozić.

Dopóki człowiek nie ma dziecka, nie wie, ile jest niewiadomych :)
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Dona » 8 marca 2007, o 11:09

mnie "uczono", ze dziecko ubiera sie... tak jak dorosłego.. i jedna warstwa wiecej...

Ale w miedzyczasie usłyszałam takze nowe informacje.. jakoby teraz polecano ubierac dziecko.. dokładnie tak jak sami bysmy sie ubrali..

(Powiedzmy my wiosenne kurtka- dziecko tez wiosenna kurtka, itp.)

Ja jednak stosuje zasade - jedna warstwa wiecej, choc trudno mi jednoznacznie powiedziec.. , czesto polegam na mojej "matczynej intuicji " przy ubieraniu dziecka...

:roll: :roll: :roll:
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Anita_T » 8 marca 2007, o 12:14

Ech, ja to się boję, żeby Wiktusia się nie rozchorowała, bo spędziłam już ponad 2 tygodnie w szpitalu i nie chce tam szybko wracać, a najlepiej wogóle.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez klara bemol » 8 marca 2007, o 12:42

na taką wczorajszą pogodę mój mały miał body, bluzkę i kurtkę; pampersa, rajtuzy, spodnie + butki

czapkę też, ale już wiosenną

Dziecko malutkie leży, więc jest mu chłodniej niż nam, którzy się ruszmy. Zawsze, jak był mniejszy, zabierałam ze sobą koc i w razie czego go przykrywałam.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez mfiel » 8 marca 2007, o 13:47

Generalnie najlepiej ubrać malucha tak, jakbyśmy same miały w taką pogodę siedzieć (a nie poruszać się) na dworze. Generalnie zawsze na cebulkę + np. jakiś zapasowy kocyk. I broń Boże nie przykrywać dziecka po czubek główki. Jeżeli nie mamy doświadczenia po prostu dobrze jest co jakiś czas sprawdzić kark dziecka - jeżeli chłodny, to może warto malucha przykryć, jeżeli spocony, coś z niego zdjąć.
Generalnie jak widzę mamuśki albo babcie z maluchem w wózku przykrytym pierzyną, to mam ochotę wysłać je do sauny w futrze :x
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron