Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Proszek do prania dla całej rodziny

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Proszek do prania dla całej rodziny

Postprzez Mysza » 5 marca 2007, o 13:25

Doradźcie mi proszę, na jaki proszek do prania przestawić się z "dzidziusiowego" - taki, żeby można było prać spokojnie ubrania całej rodziny, bez narażania dziecka na podrażnienia i alergie skóry.

Dziękuję z góry,
mama Agusi
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mfiel » 5 marca 2007, o 13:33

Mniej więcej do roku prałam córce ubranka np. w Loveli.
Sam proszek jak proszek - tylko cena mi przeszkadzała. Jeżeli nie jest to dla Ciebie problemem możesz prać w nim też ubrania swoje i męża.

Później zaczęłam testować inne proszki, np. dorzucać do normalnego prania coś z ubrań malucha (tych wierzchnich - sweterek, spodnie, itp.). Na szczęście mała nie jest alergikiem - tak, że praktycznie po krókiej fazie przejściowej zaczęłam po prostu robić zbiorowe prania :) dla całej rodzinki.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mysza » 5 marca 2007, o 17:11

Mi pranie w dzidziusiowym proszku (używam Dzidziusia, który jest tańszy niż Lovela) nie przeszkadza, ale mojemu ślubnemu nie odpowiada zapach prania ;)

Słyszałam, że chyba Vizir jest mało drażniący i dobry nawet dla alergików. Ale nie jestem pewna, czy dobrze spamiętałam :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sagitta » 5 marca 2007, o 17:20

Ja się przestawiłam z loveli na vizir, ale mała nie jest alergiczką. Tyle że sypie małe ilości i nie używam płynu do płukania (ze względu na siebie - nie chce mi się swojej bielizny prać osobno). Niestety, plamy to tak srednio dobrze schodzą, ale zawsze lepiej niż w loveli.
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Blink » 5 marca 2007, o 20:57

Ja na razie jeszcze uzywam "dzidziusiowego" proszku, bo Mala ma 5 miesiecy, ale i tak doloze swoje 3 grosze :wink:
Uzywam do prania JELPA i spokojnie piore rzeczy do 60 stopni calej rodzinki razem. Mala nie jest alergikiem, wiec wcale nie piore jej ubranek w 95 stopniach. Odkrylam tez sposob na spieranie kup (bo brudzenie ubranek zdarza sie bardzo czesto) i stosuje paste KOMFORT (smarujac zabrudzone miejsca i dodajac proszek do prania, wlaczajac oczywiscie dodatkowe plukanie, tu robie wyjate i wlaczam 95 stopni). Nie polecam jednak tego sposobu mamom malych alergikow, bo sadze, ze ta pasta to silny detergent, ktory moze uczulac. U mnie ten sposob sie sprawdza.
Blink
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 23:10

Postprzez Mysza » 5 marca 2007, o 23:12

Blink, ja do kupafonów nie używałam niczego ponad dzidziusiowy proszek. Po dwóch praniach plamy schodziły. Przynajmniej od tych kupek mlecznych :-) A w ogóle, to jadę z reguły na 40 stopniach - i tak zdecydowana większość ubranek ma taką temperaturę teoretycznie dozwoloną...
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez HonoratA » 10 marca 2007, o 18:32

Cały czas piorę ubrania dzieci w Vizirze. Nawet noworodkowe kaftaniki i śpioszki. Nastawiałam2 płukania i po kłopocie. Córka jest alergikiem ale vizir jakoś jej nie uczulał. Kazde pranie płukałam w "lenorze".
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Mysza » 10 marca 2007, o 21:32

O! Dzięki :-) Znaczy, że ten Vizir słusznie mi się o uszy obił :-) Będę próbować!
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 11 marca 2007, o 19:16

A my pierzemy w Cypisku. Oczywiście nie poplamione obrusy, czy najbrudniejsze z brudnych rzeczy, ale normalnie zabrudzone spokojnie się dopierają.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron