Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pieluchy

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez kamienna » 29 września 2007, o 09:05

My kupujemy Pampers. CHoć Bella Happy kupowalismy na samym początku i były super. Pampers kupujemy ze względu na koloery chyba:)

Huggies - siuśki wylewałay się notorycznie. Podobnie jak z Rossmana. Nie polecam

Ostatnio kupiłam w Rossmanie pielucho-majtki - są ok, ale jednak drogo wychodzi.

Ostalismy przy Pampers.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Mysza » 29 września 2007, o 10:02

U nas najlepsze były bordowe pieluchy z rossmanna, których niestety już nie można kupić (przynajmniej w Poznaniu, w rozmiarze młodej). Teraz używamy Pampersów. Czasem Bella Happy.

Huggiesów zupełnie nie można było dopasować (albo siuśki się wylewały, albo pieluchy obcierały). Dada uczula (kupiłam ostatnio, żeby znów wypróbować i niestety pupa cała czerwona). Rossmanowe baby dream obcierają.

Tesco nie wypróbowaliśmy, bo mało kiedy jesteśmy w hipermarketach.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Maria » 29 września 2007, o 11:29

Pieluchy Cien z Lidla, a dla starszych maluszkow pieluchomajtki Cien. Nie powodowaly odparzen i sa stosunkowo tanie. Ja polecam :)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez fiamma75 » 29 września 2007, o 13:24

Maria napisał(a):Pieluchy Cien z Lidla, a dla starszych maluszkow pieluchomajtki Cien. Nie powodowaly odparzen i sa stosunkowo tanie. Ja polecam :)


Dla naszej były zbyt niewygodne.
Faktycznie ostatnio nie widziałam bordowych Rossmanna :?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kukułka » 29 września 2007, o 15:33

Maria napisał(a):Pieluchy Cien z Lidla, a dla starszych maluszkow pieluchomajtki Cien. Nie powodowaly odparzen i sa stosunkowo tanie. Ja polecam :)

mam nadzieje, ze sie sprawdza, bo u mnie lidl pod blokiem
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 29 września 2007, o 21:14

Te z Lidla też przetestowałyśmy raz niedawno, było ok, ale jakoś potem nie było nam po drodze do Lidla. Jedyne co, to taka obserwacja, że strasznie "puchną" pod wpływem siuśków - po jednym sikaniu objętość pieluchy była taka, jak po kilku w Pampersach - aż się dziwiłam, czy tak często Mała sika, czy co.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 9 października 2007, o 11:44

dziewczyny, kupilam pieluchy z lidla 1 paczke 16 sztuk, rozmiar 4-6 kg. beda za duze? i na ile starcza? licze,ze w szpitalu bede z tydzien (bo cc). nie wybieram sie teraz do szpitala, tylko za ok 2 tygodnie, ale chce juz teraz we wszystko sie dobrze zaopatrzyc
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez fiamma75 » 9 października 2007, o 12:09

Za duże. Wybierz takie od 2,5 do 4 kg -zazwyczaj na najmniejszych pieluszkach pisze new born lub 0 (hapy) lub 1 (pampers).
Noworodkowi zazwyczaj zmienia się pieluszkę przy każdym karmieniu, bo co chwile robi kupkę - nam potrafiło iść i 10 dziennie (i więcej), dopiero po kilku tygodniach ilość się zmniejsza.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Mysza » 9 października 2007, o 17:47

Najlepiej dla noworodka kupić podobno Pampersy, te najmniejsze 2,5-4kg mają taką specjalną warstwę (siateczkę, czy coś), która podobno rewelacyjnie wchłania smółkę. podobno, bo niestety nie załapałam się na obejrzenie smółki własnego dziecka ;)

Nam z małym zapasem starczyła na początek duża paka na tydzień.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 9 października 2007, o 18:07

a nie wiecie czy tesco lub biedronka produkuje takie male? bo lidl nie, a jednak roznica w cenie by byla w stosunku do huggies czy pampers, a to dla mnei wazne, bo akurat czekam na zalegla wyplate :?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 9 października 2007, o 18:24

Ostatnio Pampersy są w wielu miejscach (w Poznaniu, ale to chyba jakaś ogólnopolska akcja) w promocjach - w jumbo paczce cena za 1szt. pieluchy jest równa cenie za 1 szt. lidlowej. do tego taką pakę kupiłam w jednym z droższych sklepów w okolicy. Może warto wysłać męża na przejażdżkę.

Co do biedronkowych pieluszek, to jestem przeciwniczką, po tym, jak po kolejnej próbie okazało się, że jako jedyne z różnych rodzajów pieluszek powodują, że pupa robi sie czerwona. Nie testowałabym ich na noworodku.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 9 października 2007, o 19:10

Mysza napisał(a):Ostatnio Pampersy są w wielu miejscach (w Poznaniu, ale to chyba jakaś ogólnopolska akcja) w promocjach - w jumbo paczce cena za 1szt. pieluchy jest równa cenie za 1 szt. lidlowej. do tego taką pakę kupiłam w jednym z droższych sklepów w okolicy. Może warto wysłać męża na przejażdżkę.

.


:shock: :shock: :shock: patrzylam tu i owdzie - sa, ale rozmiar nie ten :(
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 11 października 2007, o 19:59

Kukułko, byłam dzisiaj w biedronce i spojrzałam na pieluchy. Są dada mini 3-6kg, za 40 szt. 18 zł. To tak, gdybyś chciała jednak przetestować.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 12 października 2007, o 12:43

zobacze jeszcze, zajrze tez do tesco
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron