Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 11:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Niespokojny dwuipółlatek

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Niespokojny dwuipółlatek

Postprzez 2kreski » 14 stycznia 2007, o 15:56

Witam, mam 2,5letniego synka, który jest wyjątkowo niesforny.Nie chodzi, tylko biega, przewraca się itp. Bywa rozkojarzony i długo trzeba do niego mówić by zwrócic i utrzymać jego uwagę.W zasadzie trzeba go złapac w "przelocie". Udaje, że nie słyszy co się do niego mówi. Często dopiero po jakimś czasie dociera do niego o co chodzi. Sam się musi z tym "przegryźć". I oczywiście typowe dla tego wieku buntowanie się, czasami krzyk ( na szczęscie rzadko) i słowa"nie lubię cie niedoblo mamo".
Tydzień temu urodziłam córeczkę i Mały znalazł się w trudnej sytuacji a ja wraz z nim.Uczę się być mamą dwójki dzieci. Staram się dużo z nim byc,rozmawiać i tłumaczyć, ale on nie zawsze słucha.
Frustruje mnie to i wpędza w poczucie winy. Jeśli to normalne w jego wieku rozwojowym, to poradźcie jak to przejść bez większych strat. Jeśli nie też poradźcie :|
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron