Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

podawanie picia z kubeczka

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

podawanie picia z kubeczka

Postprzez Blink » 12 stycznia 2007, o 13:26

Witam!
3 miesiace temu urodzilam coreczke. Karmie ja piersia ( do pol roku wylacznie), ale zastanawiam sie kiedy pozniej wprowadza sie dopajanie i czy przez kubeczek niekapek?Chce uniknac podawania picia przez butelke.
Jak bylo u Was? Kiedy wprowadzalyscie picie? Jak szybko poszla nauka picia z kubeczka?
Pozdrawiam
Blink
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 23:10

Postprzez juka » 12 stycznia 2007, o 17:19

nie dopajałam póki karmiłam wyłącznie piersią - nie ma potrzeby. przy wprowadzaniu nowych pokarmów, ok. pół roku , podawałam picie - herbatki dla niemowląt, zwykłe ziołowe ekspresowe (rumianek, koperek, lipę - niesłodzone), także soki. moje dzieci piły różnie - jedno z butli. jedno przez słomkę, jedno z kubeczka- testowałam, co dziecko najszybciej zaakceptuje.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez funkia » 12 stycznia 2007, o 17:19

Witaj
Jeśli karmisz małą tylko piersią to przez pół roku nie musisz jej wcale dopajać...w mleczku jest dużo wody i to jej zupełnie wystarczy.
Po rozszerzeniu diety czyli na początku 7 miesiąca możesz podawać łyżeczką soczki, ale nie za dużo by nie traciła apetytu na pierś...w zasadzie nawet przy rozszerzaniu diety nie ma konieczności dopajania, do posiłku można do popicia podać pierś
jak jest ciepło można odrobinkę podać soczku, przegotowanej wody dla niemowląt czy herbatki dla niemowląt (osobiście nie polecam bo są bardzo słodkie, ja mocno rozcieńczałam). Podawać możesz łyżeczką lub niekapkiem, mój synek zaczął się uczyć na niekapku z twardym ustnikiem bo miał juz 2 ząbki, zaczął jak miał 7,5 miesiąca

pozdrawiam
funkia
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 września 2006, o 22:11
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Postprzez Dona » 12 stycznia 2007, o 18:22

Moj synek nie wie co to butelka...

tzn pierwsze proby podania herbatki, soczku prez butelke (nie wiem, moze to było ok 4 miesiaca zycia, skonczyły sie niepowodzeniem, bo on nie umiał z tej butelki pic, tylko gryzł smoczek.
Dlatego podawałam mu picie łyzeczka.
a tak po pół roku, nauczyłam pic z niekapka... jakos bardzo szybko sie nauczyl z niego pic...
(To znaczy to nie był klasyczny niekapek, ale taki kubek z dziubkiem)

Teraz ma 20 miesiecy, i potrafi pic juz z normalnego kubka, w sumie juz wczesniej potrafił.
Z tym ze ja musze mu to picie podawac- zazwyczaj tak pije mleczko.
W kubku z dziubkiem dostaje herbatke, wode z sokiem czy miodem. Moze sobie sam pic, nie pooblewa się, nie porozlewa, gdy chodzi z piciem..

Wiem ze sa z Aventu kubki niekapki dla maluszków po 3 miesiacu zycia..
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 12 stycznia 2007, o 18:29

Moja córcia do pół roku karmiona była wyłącznie piersią (+ sporadycznie, przy moich wyjściach z domu - butlą z moim mlekiem). Kiedy skończyła pół roku, rozpoczęła naukę picia z kubeczka (zwykłego, bez dzióbka) i jedzenia z łyżeczki. Jakiś czas później wprowadziłam kubek z dzióbkiem (nie niekapek) i teraz (10 miesięcy) Agusia pije zamiennie ze zwykłego kubka i z dzióbkiem. Oczywiście trzymanego przez dorosłego. Pije herbatę ziołową dla niemowląt i soczki.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 12 stycznia 2007, o 20:40

Moja córeczka akceptuje butelkę i łyżeczkę, ale nie chce pić nic innego niż moje mleko z butli, sporadycznie uda się ją namówić na trochę wody mineralnej, czy na soczek lub herbatkę (jak jest głodna lub zaraz po kaszce) - w sumie powinna pić, bo je już stałe posiłki, a nie może wtedy dostać pierś, bo jestem w pracy. Z kubka Aventu z miękkim ustnikiem umie pić, ale nie chce (wypiłaby, gdyby to było moje mleko). Chcemy spróbować z twardym ustnikiem.
Soczek podany łyzeczką wypije :shock: a z butelki nie :shock:
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Blink » 13 stycznia 2007, o 14:24

Dziewczyny!
Bardzo Wam wszystkim dziekuje za odpowiedzi. Wlasnie o takie informacje mi chodzilo - sprawdzone, z zycia wziete :D Jestem szczegolnie wdzieczna Donie za info o kubeczkach z Aventu, poniewaz nabralam zaufania do tej firmy korzystajac z laktatora Isis. Zobaczymy co u mnie sie wydarzy za te trzy miesiace, ale chyba wlasnie skorzystam z tego kubeczka z miekkim ustnikiem ( chyba, ze do tego czasu pojawia sie zeby)
Pozdrawiam
Blink
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 23:10

Postprzez Blink » 20 lutego 2007, o 11:18

Mam jeszcze jedno pytanie.

Avent nie poleca podawania mleka przez kubki niekapki ( zapewne ze wzgledu na trudny do umycia dziobek), ale czy ktoras z Was podawala tak swoje mleko? Przymierzam sie do powrotu do pracy (Mala skonczy wtedy pol roczku) i chcialabym uniknac butelki, ale nie wiem czy mi sie to uda.
Pozdrawiam Blink
Blink
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 23:10

Postprzez mfiel » 21 lutego 2007, o 14:34

Moja córka odmówiła jakiejkolwiek współpracy w dziedzinie picia z butelki - kiedy wróciłam do pracy (mała miała 5,5 miesiąca) piła mleko podawane łyżeczką, potem nauczyła się pić kubeczka lub butelki z ustnikiem (nie smoczkiem !!!)
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 21 lutego 2007, o 15:22

Ja podaję (a właściwie mąż lub niania) moje mleko w butelce Avent ze smoczkiem noworodkowym (dziecko musi się sporo napracować, żeby się napić) i nie ma problemu ze ssaniem.
Mała nie akceptuje niekapka ani z miękkim ani z twardym ustnikiem - umie z tego pić, ale nie chce.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

picie z butelki

Postprzez agusia » 22 lutego 2007, o 10:27

moja 1, 5 córeczka niestety nie akceptuje nic oprócz butelki ze smoczkiem. Nauczyłam ją pic z takiej jak miała ok 10 miesiąca i teraz próbuję odzwyczaić. Czasami z kubeczka ze zwykłym dziubkiem sie napije lub z normalnego ( podanego przez tylko przez mamę), ale przeważnie takie kubeczki są be. Jakbym była całe dnie to może wreszcie zaczęła by pić z takich. Słyszałam też o dzieciach, które piją z kubka poprzez rurkę.
:)
pozdrawiam aga
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Blink » 25 lutego 2007, o 23:46

Moja Mala tez wlasnie odmowila wspolpracy w zakresie butelki ze smoczkiem (przechodzilo to jeszcze 2 miesiace temu a teraz juz nie), ale mam nadzieje na podawanie jej mleka przez kubek niekapek. Kiedy zaczelyscie uczyc swoje dzieciaki picia z takiego kubeczka ( z miekkim ustnikiem - Mala jeszcze nie ma zebow)? Jak dlugo to trwalo?
Blink
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2005, o 23:10


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron