Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy jest to groźne?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

czy jest to groźne?

Postprzez funkia » 31 grudnia 2006, o 12:03

Drogie mamy !

Mój maluszek ma 7,5 miesiąca i niedawno zaczął raczkować i samodzielnie siadać. Stał się tak bardzo aktywny, że praktycznie nie spuszczam go z oka...

problem w tym , że zdarza się , iż po dłuższej zabawie na siedząco traci równowagę i przewraca się w tył uderzając głową...nie zawsze zdarzę by go złapać :(
czy takie uderzenia mogą być groźne? wiadomo , że nie potrafi jeszcze kontrolować swojego ciała i amortyzować uderzenia, martwię się, że stanie mu się jakaś krzywda :( co o tym sądzicie?
funkia
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 września 2006, o 22:11
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Postprzez Derbunia » 1 stycznia 2007, o 12:16

Też miałam podobne obawy, ale powiedziano mi, że takie uderzenie nie jest groźne. Raz, że malec upada z małej wysokości, a dwa, że uderzenie w tył głowy jest spektakularne, ale tak naprawdę niezbyt bolesne.
Możesz malca obkładać poduchami jak sobie siedzi, albo starać się by siedział na dywanie - zawsze to jakaś amortyzacja.
Fizjoterapeuta mi powiedział, że zasadniczo to im więcej razy nie zdąży się złapać lecącego dziecka, tym szybciej nauczy się ono, że trzeba się pilnować, a także przysiskać brodę do piersi, lub amortyzować się rączką.
Dzieci naprawdę szybko się uczą.
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikar » 18 stycznia 2007, o 12:12

Ja sadzałam maleństwa na dywanie i dodatkowo okładałam poduchami co amortyzowało upadek.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 22 stycznia 2007, o 12:02

Należy chronić głowę przed uderzeniami. Dziecko najlepiej sadzać wśród poduch a gdy nie możesz stale byc przy nim to posadź je w kojcu.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron