Teraz jest 10 maja 2024, o 00:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy ktoś karmi Nutramigenem?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

czy ktoś karmi Nutramigenem?

Postprzez KSZYNKA » 6 sierpnia 2006, o 21:18

interesuje mnie przede wszystkim to, jak "wzbogacacie" go o jakieś kaszki czy kleiki (czyli ile tego dodajecie, ile razy dajeci w ogóle to mleko).
dzieci powyżej 4 miesiąca (karmione sztucznie), mają mleko następne, które czymś różni się chyba od początkowego. a dzieci karmione Nutramigenem, mają ciągle to samo mleczko, więc trzeba je chyba bardziej wzbogacić? :) a ja mam ztym problem-nie chcę małej faszerować zbyt dużą ilością kazsek i kleików, ale nie chcę jej dawać za mało. lekarka w tej kwestii popatrzyła na mnie dziwnie i nic konkretnego nie usłyszałam! więc? :)....
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez klara bemol » 8 sierpnia 2006, o 14:26

Pierwszego syna karmiłam nutramigenem do ok. 14 miesiąca. Dosypywałam kleik ryżowy, bo kaszka i mleko - miesanka wymiotna w smaku (sam nutramigen zresztą też).
No i oczywiście karmiłam wyselekcjonowanymi słoikami (czyli tylko indyk i królik - tyle mógł).
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez fresita » 9 sierpnia 2006, o 22:11

ja teraz a mala ma 13 miesiecy daje jej butle 210 wody+7 miarek mleka+4 miarki kaszki ryzowej lub pszennej- kleik kukurydziany u nas odpadal, bo mala byla na niego uczulona, do tego je obiadki, pije soki i je owoce, u dzieci karmionych sztucznie wprowadza sie pokarmy po 4 miesiacy, zacznij od 1 lyzeczki np. soczku marchewkowego, potem zwiekszaj codziennie i obserwuj czy nie ma uczulenia.
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez KSZYNKA » 10 sierpnia 2006, o 22:06

Mała ma 7 i pół miesiąca i jesteśmy dość zaawansowane we wprowadzaniu nowych pokarmów, z tym ze mamy okropny problem z tą jej domniemaną alergicznośćią, że tak powiem :) Nie potrafię ustalić co ją tak naprawde uczula-wysyp na buźce (ten aktualnie trwający) jest mimo produktów wcześniej uznanych za "bezpieczne". Ale to już generalnie mój problem :) chodziło mi właśnie o liczbę pokarmów mlecznych w ciągu dnia i ilośc kaszki, czy kleiku do tego. Ja daje jej teraz 3 razy butlę - w tym dwie przed południem - jedna z 2 łyżkami kaszki, druga z 3 łyżeczkami kleiku. wieczorem przed spaniem też butla z kaszką (nawet ze 3 łyżki zawsze na 180 ml wody i 6 miarek mleka) i nie każdego dnia-kisiel mleczny z owocami jako podwieczorek.
A tak przy okazji, czy zagotowanie mleka sztucznego nie powoduje, ze traci ono swoje wartosci????
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez klara bemol » 11 sierpnia 2006, o 21:05

mleka sztucznego nie można zagotowywać, ale nie znam się na chemii, więc nie pytaj dlaczego, ale nie można
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron