Teraz jest 9 maja 2024, o 11:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nosidełko

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Nosidełko

Postprzez Mysza » 2 sierpnia 2006, o 08:39

Pamiętam, że ten temat się już przewinął przez to forum - z resztą w wątku, który sama założyłam ;) http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=1717
ale teraz mam jeszcze pytanie odnośnie nosidełka - czy oprócz takich na wędrówki górskie :-) ktoś z Was stosował takie bez stelaża, coś w tym stylu: http://allegro.pl/item116111924_usa_now ... azja_.html

Co o tym sądzicie? Dodam, że szukam w miarę taniego nosidełka, ale dość porządnego, które mam zamiar używać sporadycznie, do wyskoków do sklepu po drobniejsze sprawunki (bo z wózkiem i tak się do ulubionego sklepu nie mieszczę, a poza tym, biegnąc po masło, czy 2kg pyrów nie ma sensu sprowadzać karocy windą) i w innych sytuacjach awaryjno-wyjątkowych. Nie zakładam długodystansowych wycieczek górskich ;) z tym sprzętem, choć kto wie. Mam zamiar je używać od ok. 6 miesiąca dziecka.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adalberto » 4 sierpnia 2006, o 11:05

Używaliśmy takiego nosidełka, może być - nie każde dziecko lubi. Jak lubi to można nawet zmywać jak nie lubi to nie "usiedzi" 5 min. Ponoć lepsza jest husta, ale brak mi doświadczenia aby się wypowiadać.
adalberto
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 19:15
Lokalizacja: Miłkowice/Legnica

Postprzez Mysza » 5 sierpnia 2006, o 06:38

OK, dzięki. Chyba zrobię tak, że kupię jakieś taniutkie nosidełko, żeby sprawdzić, czy dzidzi w ogóle podejdzie, a jeśli tak, to kupię coś we wspomnianym stylu :-) Dzięki adalberto za odzew!
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez juka » 5 sierpnia 2006, o 09:41

w lumpeksach są często nosidełka dobrych firm a za grosze.
moje wszystkie dzieci lubiły nosidło - nie ma jak przy mamie :D
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez Derbunia » 9 sierpnia 2006, o 18:28

Zdecydowanie polecam chustę. Jest absolutnie rewelacyjna. Dla maleństwa taka jak babybean, ale na allegro trafiają się taniutkie firmy NoJo. A jak maleństwo jest większe i samo trzyma główkę to polecam chustę taką jakie można zobaczyć na www.thebabyweaer.com
Taką chustę kupiliśmy za 15 złoty, bo to po prostu 4 metrowy kawałek materii kupiony w Ikea.
Raz spróbowaliśmy nosidła chicco. KOSZMAR. Niewygoda do entej potęgi. I chociaż dziecię nie protestowało, to mój mąż kategorycznie stwierdził, że więcej go nie założy i wcale mu się nie dziwię.
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mrowinka » 29 sierpnia 2006, o 08:05

Ja slyszalam ze w ogole nie powinno sie nosic dziecka w nosidelkach, chustach itp. Dokladnie sie nie zaglabialam dlaczego ale jest to zwiazane z wadami postawy.
Mrowinka
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 września 2005, o 11:10

Postprzez Mysza » 11 września 2006, o 08:43

To znowu ja :-) Chciałam tylko się odmeldować - kupiłam używane nosidełko firmy WOMAR i w sobotę przetestowaliśmy je z mężem na zakupach w centrum handlowym - i rewelacja - małej się bardzo podoboało, rozglądała się na wszystkie strony, było jej chyba wygodnie, bo się nawet nie wierciła. W sumie siedziała w nosidełku ok 2 godziny z kilkoma przerwami, w których siadaliśmy na ławeczce i robiliśmy jej małą gimnastykę. Na końcu usnęła w nosidełku. Tak, jak pisałam, kupiłam to nosidełko na wyjątkowe wyjścia, nie mam zamiaru zbyt często wsadzać małej do niego, ale cieszę się, że w razie czego mam taką pomoc i mogę bez wózka wyskoczyć na 10 minut z domu z małą, mając wolne ręce.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez juka » 11 września 2006, o 09:19

Mrowinka napisał(a):Ja slyszalam ze w ogole nie powinno sie nosic dziecka w nosidelkach, chustach itp. Dokladnie sie nie zaglabialam dlaczego ale jest to zwiazane z wadami postawy.


moja nosidełkowa córka jest jedynym dzieckiem w klasie, które nie musi chodzić na gimnastykę korekcyjną, więc może nie do końca się to sprawdza :D
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron