Teraz jest 10 maja 2024, o 03:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jakie badania i szczepienia robiliście przed ciążą?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jakie badania i szczepienia robiliście przed ciążą?

Postprzez groch » 28 lipca 2006, o 15:46

Podczepiam się tu, choć to nie do końca na temat - ale chciałabym usłyszeć opinie rodziców, którzy już mają dzieci (dlatego drogi adminie proszę o nieusuwanie wątku...) .

Pytanie brzmi: jakie badania i jakie szczepienia robiliście przed zajściem w ciążę? Bo ja już głupieję - mam wrażenie że tego się robi strasznie dużo...

Alternatywnie można zajrzeć na założony przeze mnie wątek: "badania przed ciążą".

Pozdrawiam i z gory dziękuję za odpowiedzi :-)
groch
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 września 2004, o 13:26

Postprzez Betsabe » 28 lipca 2006, o 18:45

Moja odpowiedz pewnie Ciebie rozczaruje, ja przed zajsciem w ciaze nie robilam zadnych badan ani szczepien.

Kiedy okazalo sie, ze jestem w ciazy robilam systematycznie badanie moczu i krwi. Mialam kiepskie wyniki, wiec lykalam zelazo. Moja ciaze prowadzila panstwowa lekarka i ani grosza nie wydalam na nią
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez juka » 29 lipca 2006, o 13:49

:shock: ja też.... wiedziałam że byłam szczepiona na różyczkę, toksoplazmozy nie miałam podstaw się bać - nie mam zwierząt. zwykłe badanie ginekologiczne - wszystko było w porządku, więc spokojnie sobie zachodziłam w ciążę...
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez KSZYNKA » 30 lipca 2006, o 20:56

A o jakich badaniach myślisz, bo jestem trochę zaskoczona? Wiadomo, dobrze jest mieć ogólny wgląd w stan swojego zdrowia, ale przed ciażą chyba nie warto doszukiwac się czegoś na siłę :wink: Jeśli masz kota, dobrze jest oznaczyć przeciwciała IgG i IgM, które dadzą odpowiedź, czy chorowałaś na toksoplazmozę i czy w danym momencie przebiega proces chorobotwórczy (notabene zazwyczaj niezauważalny dla dorosłego, a niezwykle niebezpieczny dla dla dziecka, zwł. w pierwszym trymestrze!), warto na conajmniej miesiąc przed "zajściem" łykać kwas foliowy, dobrze sie odżywiać-ale to chyba odnosi się do kazdego :) Co innego, jesli wiadomo, ze cos jest ze zdrowiem nie tak lub jest problem z zajściem w ciążę. Grunt, to wierzyć że wszysko będzie dobrze i obserwować swój organizm :)
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez groch » 31 lipca 2006, o 09:41

No to przyznam, że jestem zaskoczona troszkę - ale z drugiej strony w ogóle - w końcu tak chyba jednak jest normalnie - bez cudowania znaczy :-) A o jakie badania mi chodzi? Wystarczy wpisać w googlu hasło 'badania przed ciążą' a wyskoczy mnóstwo artykułów z całą litanią badań- stąd to moje pytanie. Dzięki dziewczyny! :D
groch
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 września 2004, o 13:26

Postprzez fiamma75 » 2 sierpnia 2006, o 12:51

Szczepiona p/ różyczce byłam w VII klasie, na WZW zaszczepiłam się jeszcze w czasach przedślubnych.
Z badań: przeciwciała na toxo, morfologia, mocz (a to tak przy okazji).
Poza tym u nas były pewne problemy, więc doszły dodatkowe badania.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron