Teraz jest 10 maja 2024, o 21:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak śpią Wasze niemowlaczki?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jak śpią Wasze niemowlaczki?

Postprzez KSZYNKA » 1 lipca 2006, o 21:10

zastanawiam się, jak wygląda sprawa nocnego snu Waszych dzieciaczków? No i dziennych drzemek? czy wieczorami duzo czasu spędzacie usypiając maluchy? Karmicie je tuz przed spaniem, czy najpierw karmienie, później kąpiel i samodzielne zasypiane? no i kluczowe pytanie - jak długo śpią i czy w nocy się budzą?!
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez biedronka » 5 lipca 2006, o 18:17

Mój niemowlaczek ma prawie 10 miesięcy. Usypia tylko przy piersi.Reguła dotyczy zasypiania wieczornego i drzemek dziennych (są 3 około 9.00, 13.00 i 17.00), które trwają od 20 do 40 min. Wszystko zależy od dnia. Mała idzie spać koło 21.00. To znaczy wtedy wreszcie zasypia, bo szykujemy się tak o 20.00 Budzi się w nocy co jakieś 3 godziny i tak do 6 lub 7 rano.Takie zwyczaje ma moja córeczka.
Karmię po kąpieli, przed spaniem.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez KSZYNKA » 5 lipca 2006, o 21:47

No to mnie pocieszyłaś :)
Myślałam, że tylko moje dziecko jest tak niechętne do spania, a tu się okazuje, że jest nawet "lepsza" niz Twoja malutka. Ida ma 6 i pół miesiąca, od dawna jest na butli, w której jeszcze czasami gości moje mleko. jak miała 3 miesiące zaczeła przesypiac większosć nocy-tzn. zasypiała najpóxniej ok.21 i spała chociaz do 3. W nocy jakoś nie protestowała gdy dawałam jej pierś, podobnie jak z samego rana,a le w dzień za Chiny nie chciała jeść w ten sposób! :?
teraz cos jej się poprzestawiało i choc spala już od 21 do 6 bez wybudzeń, to teraz w nocy sen jest gorszy, w ogóle gorzej zasypia wieczorem (czy to może w końcu ten ząb?). W dzień śpi tez ze 3 razy - dwa po 30 minut (i to z zegarkiem w ręku!) i raz dłużej - zazwyczaj ok. 11.30 do 13.30. Przez jakiś czas karmiłam ją przed kąpielą (czyli ok. 19, a kąpiel ok. 20), jak radziła m.in Tracy Hogg, ale wrócilam do złego nawyku i pakuje jej jedzenie przed spaniem. Tylko ona już nie chce zasypiac przy butli!
No i jak na złość, wcale nie śpi ani dłużej, ani lepiej - budzi się w nocy popłakujac przez sen, no i stawia nie na "ostry dyżur" już ok. 4 rano! A szósta tez przecież nie była zbytnim rarytasem :oops:
nie mam pomysłu, jak wyregulowac jej zegar, zeby spała dłuzej i lepiej w nocy? Zwłaszcza, ze nie karmię jej w nocy. Może inne mamy (lub tatuiowie) maja inny tryb zycia z maluchami?
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez juka » 5 lipca 2006, o 22:35

na moje dzieciaki naprawdę nie ma reguły.. każde inaczej. zauważyłam tylko ze z każdym kolejnym jestem mniej zmęczona :D . pierwsze - wydaje mi się że w ogóle nie spało, drugie znacznie lepiej a trzecie przesypia całe noce odkąd skończyło 2 ms. najpewniej dużo zależy od temperaramentu, ale mam wrażenie że im bardziej koncentruję się na takich sprawach - jedzenie spanie, sikanie itd. , tym gorzej.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez KSZYNKA » 7 lipca 2006, o 13:24

Widzę, ze temat jest delikatnie mówiąc "drętwy" :lol:
po prostu zastanawiałam się, jak można wydłużyć i poprawić jakość nocnego snu u mojego malucha. nad ranem, czyli juz czasami ok 4 budzi się, przez sen popłakuje albo po prostu wierci się w łóżeczku i mnie stawia co chwilę na nogi. nie wiem, na ile można piozwolić sobie na ingerencję w dzienne drzemnki-czy to humanitarne skracac je poprzez wybudzanie na siłę (oczywiście delikatne wybudzanie :) )?
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez klara bemol » 10 lipca 2006, o 09:43

Myslę, że nie da sie regulowac tak do końca snu dzieci.
Mój Mateo, 3 miesiące i 3 dni: kąpiel ok.19, potem ok. 60 jedzenia, drzemka na 15 minut, krótka zabawa - ok. 30min, następne 120ml mleka i spokojna noc do ok. 4, zje i zasypia tak do ok.7, mniejsze jedzonko, zabawa ok.1,5-2 godzi. Spanko ok. 3 godzin (a nieraz dłużej), zabawa, spacerek (oczywiście nie w tym upale), jakaś drzemeczka, ok. 15 spanko (wie, że mama szykuje obiad dla taty), ale krótka ok. 1 godz., potem zabawa do kąpieli.

Wiem, dużo śpi, jest kochany.
Mój starszy potrafi spać naście godzin, nawet jak idzie ok. 22 spać, potrafi wstać o 11.30 i to dlatego, że juz go 2 godziny budzę. Taka fajna rodzina (nas też by z łóżka nikt nie wyrzucił - o śnie myślę, tym razem).

Co do pojękiwania w nocy i 6,5 miesiąca - zęby (chyba, że coś się dzije, o czym nie piszesz). Spróbowałabym raz przez jęczący sen posmarować żelem, a może pomoże???
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez KSZYNKA » 21 lipca 2006, o 22:58

jest poprawa, choć zęba nadal nie ma :)
śpi znowu do tej szóstej i zaczęłam to doceniać, choc ja najchętniej padłabym na łóżko zamiast zaczynać dzień z wyspanym bobasem :) w nocy przebudza się zazwyczaj raz, ale sadzę, że to te upały-wystarczy dac jej wody i sama odwraca się na bok i idzie spać. oby się nie pogorszyło :)
KSZYNKA
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 22:34
Lokalizacja: Legnica

Postprzez dzolka » 6 października 2006, o 13:59

Moja córeczka (roczek) śpi ok 12h w nocy (od 19.30 do ok 7.30) rzadko budzi sie w nocy. w dzień idzie spać kolo poludnia na 2-3 godziny,śpi raz. usypiam ją na rekach, alezasypia blyskawicznie więc się nie zdążę zmęczyć. karmię ją po kąpieli przed snem. Je kaszkę łyzeczką. kiedys chcialam zamienić kolację z kąpielą ale przed kapielą nie chciala jeść :shock: a kilka minut potem, jauz w piżamce, wszamala wszystko. czyżby przyzwyczajenie do rutyny?????????
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez yellow_brush » 13 października 2006, o 11:13

Moja 3mies. córa drzemie w ciągu dnia 5 razy po30-40min., wieczorem trudno ją zapedzic do spania- zasypia ok. 22, 23; w nocy budzi sie co 2-3 godziny, chociaz zdarzało sie jej juz przesypiać 5-6 godzin.
Usypia przy piersi-próbowałam metod tracy Hogg, ale szczerze mówiac byłyśmy obie bardziej zestresowane. Ja juz naprawde wole wstac do niej pare razy w nocy, pokarmić przez 5 min. i spac dalej niż słuchać jej płaczu :oops:
Aha, kąpię ją przed spaniem- kapiel, krótki masaż, jedzonko i spanie.
yellow_brush
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 października 2006, o 11:35

Postprzez sagitta » 13 października 2006, o 11:20

yellow_brush napisał(a):Usypia przy piersi-próbowałam metod tracy Hogg, ale szczerze mówiac byłyśmy obie bardziej zestresowane. Ja juz naprawde wole wstac do niej pare razy w nocy, pokarmić przez 5 min. i spac dalej niż słuchać jej płaczu :oops:


taaaaaak, do pewnego czasu tak jest łatwiej. Mi tez było.....ale jak juz w wieku 11 miesięcy nie umiała zasnąć jak nie była głodna, to zrobiło się duzo trudniej..........
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 13 października 2006, o 17:13

To my jesteśmy szczęściarze. Nasz nocny marek (ma 3mce) chodzi spać ok. północy, ale śpi bez budzenia 7,5-10 godz. :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez juka » 13 października 2006, o 17:17

to rzeczywiście jestście szczęściarze :lol: .
p.s. jestem zdania że Pan Bóg rozdziela dzieci rozumnie i rodzic dostaje takie jakie jest w stanie wytrzymać :wink:
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez Aga17 » 25 października 2006, o 09:32

a nasz agenciki, kąpie sie ok 18, wczesniej wypija butle, jak mu nic nie dolega to po kapieli trochce piersi, wkłdam do łożeczka, troche ponarzeka;) dostanie smoka, i zasypia przed 19 juz spi z reguły, ale w nocy budzie sie na jedzonko tak miedzy 1 a 2, a potem po 4, ale czasmi pije 3 razy;) a w dzien, zaupia koło 7( ale wstaje 5,30. moze to ma nawyk jak ja wstawałąm męzowi ribic sniadanie do pracy;) budzi sie 8-9 [pije zasypia 10 spi do 12-13, potem psacerek, 15-14 jedzonko potem jedzonko koło 17-18, miedzuczasie drzemka w leżaczku:)
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron