Teraz jest 9 maja 2024, o 07:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak uniknąć stosowania kar cielesnych?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Jak uniknąć stosowania kar cielesnych?

Postprzez AnnaLorenka » 5 kwietnia 2006, o 09:17

Założyłam nowy temat, bo dla mnie stosowanie kar cielesnych jest niedopuszczalne i nie chcę na ten temat dyskutować.
Niestety mam z tym problem, mam dwójkę małych dzieci i często (a nawet bardzo) brakuje mi cierpliwości. Czasem tak się zezłoszczę , że mam ochotę zlać starszego, chociaz wiem, że nie powinnam tego robić. Boję się, że kiedyś nie wytrzymam....
jak sobie z tym radzicie? Wiem, że jest to problem ogólny - samokontroli, ale może macie jakieś praktyczne rady? ja w dzieciństwie byłam bita (nie katowana) i mam b. złe wspomnienia w tym względzie, moze też i dlatego mam - podświadomie - chęć powtarzania takiego wzorca wychowania (czyli dawania klapsów).
Z góry dziękuję za odzew.
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez kasiama » 5 kwietnia 2006, o 09:24

Poza dyskusją na temet, czy klapsy są dozwolone, czy nie, w tym wątku padło sporo sposobów alternatywnego zachowania w stosunku do dziecka. Po co zakładać nowy?
Przypuszczam, że osoby, które już raz napisały coś na ten temat nie będą takie skłonne powtarzać się.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez AnnaLorenka » 5 kwietnia 2006, o 09:28

Przepraszam. Wracam do dokładniejszej lektury poprzedniego wątku.
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez tato » 5 kwietnia 2006, o 21:00

Anna
w tamtym wątku podałem informacje na temat dobrych książek dostepnych na polskim rynku dotyczących wychowania
Moja rada to abys na początek przeczytała Thomasa Gordona "Wychowanie bez porażek" - dla rodziców którzy nigdy nie słyszeli o tej książce jest to prawdziwy szok że isnieje sposob wychowania w który nie polega na wygrywaniu rodzica nad dzieckiem lub dziecka nad rodzicem.

Wychowanie bez bicia wymaga więcej czasu i zaangazowania. Chociazby powinno się przeczytać książkę :-)
tato
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 21 sierpnia 2004, o 22:45


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron