Teraz jest 9 maja 2024, o 09:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy stosujecie kary cielesne?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Marynia2000 » 11 maja 2006, o 17:26

Od dawna chciałam w tym temacie coś napisać.
Moim zdaniaem bicie dzieci ma jeszcze jedną konsekwencję, o której mało kto wspomina.
Jesli ojciec, matka biją dziecko, to ten fakt bardzo mu utrudni rozumienie takich pojęć jak Bóg-Ojciec albo Matka Boża gdy podrośnie
Bardzo trudne musi być wpojenie dzieciom wyobrażenia o chrześcijańskiej miłości bliźniego, o miłości Boga do swoich dzieci, jeżeli jednocześnie sie je poniża albo bije. (naturalnie rozumiem, że nikt nie jest aniołem i czasem po prosu strai cierpliwość, ale to co innego).

Moi rodzice mnie bili i zawsze twierdzili, że inaczej się nie dało. Zrodzilo to we mnie nieopisany bunt i w koncu odrzucenie samych podstaw religijnosci.
dlatego ja swoich nie bilam nigdy. moze dlatego nie mialam tez nigdy problemów wychowawczych, nawet wtedy gdy wszyscy narzekali na swoje trudno sci z nastolatkami?
Marynia2000
Przygodny gość
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 23 czerwca 2006, o 06:50

Pod wpływem waszym zachęt zakupiłam osławione "wychowanie bez porażek" i "Wychowanie bez porażek w praktyce" :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Amazonka » 26 września 2006, o 08:36

Oglądacie nowy program na TVN "Superniania"?

niedziela g. 17:30

http://superniania.onet.pl/

Bohaterami programu „Superniania” są rodziny mające kłopoty wychowawcze ze swoimi dziećmi.
Po wstępnym ustaleniu najważniejszych problemów wychowawczych, jakie sprawia dziecko, do domu bohaterów, na kilkanaście dni wprowadza się Superniania, osoba doświadczona w rozwiązywaniu problemów z niesfornymi maluchami.

Superniania przez jakiś czas, z boku, obserwuje życie domowników.

Później proponuje najlepszą jej zdaniem metodę, dzięki której sprawiający kłopoty domownik zacznie zachowywać się lepiej.
Najważniejszą zasadą obowiązującą w trakcie programu jest przestrzeganie zaleceń Superniani. Obowiązuje ona zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Gdy Superniania opuszcza dom naszych bohaterów, domownicy mają za zadanie stosować się do ustalonego wcześniej planu.
Po okresie próby Superniania wraca i w razie potrzeby wprowadza niezbędne poprawki.

W każdym odcinku będzie zaprezentowana jedna rodzina. Celem programu Superniania jest zaprezentowanie prostych metod wychowawczych i podstawowych technik pedagogicznych.
Również widzowie będą mogli skorzystać z propozycji Superniani, dzięki czemu program ma profil nie tylko rozrywkowy, ale również edukacyjny.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fiamma75 » 26 września 2006, o 09:57

a w ndz. o 8.40 na tvp2 leci "Niania na telefon" - też bardzo fajny program
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron