Teraz jest 12 maja 2024, o 19:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Zazdrosc i agresja wobec mlodszego rodzenstwa.

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez ewerner » 31 maja 2006, o 14:22

Tak, mysle, ze to zlezy od rodziny.
U nas lepiej dac cos kazdemu - nawet malego, szczegolnie, ze rozpierosc wiekowa dzieciakow - 18lat - 2 latka - niezbyt ulatwia kupienie czegos jednego dla wszystkich. :)
Z drugiej strony jak dostaja jeden prezent, to moze sie okazac, ze tak naprawde nie czuja czyj on jest - ani moj ani Twoj. A jak kazdy dostanie cos malego dla siebie, to kazdy ma swoje i czuje sie doceniony. :)
Ale oczywiscie wiele to zalezy od tego jak dzieciaki sa wychowane.
U znajomych czasem daja dzieciom prezent tak, ze kazdy dostaje jakas czesc calosci, i zeby moc np. zagrac, to kazdy musi dolozyc swoja czesc. :)
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 31 maja 2006, o 14:53

Anno Mario, co do zgodnosci rodzeństwa, ja tez mam siostrę., 6 lat młodszą, opiekjowąłam sie nią, pomagałam,a ona... nie cierpi mnie, bo jetsem starsza i dlatego,z ejestem jej siostrą. Ma 20 lat i wciąz tak mysli. chciałabym z nią gafdac normalnie, ale cóż, ona od lat nei chce. wiec, roznie to bywa. A boje sie - ciagłych kłótni dzieci i jazgotu.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez AnnaMaria » 31 maja 2006, o 21:51

do novva- czekoladki :D jak dziecko jest małe to naprawde nie potrzeba mu wiele, wystarczy mały drobiazg jak juz wyzej wspomniane czekoladki, jak i kolorowanka czy malutką maskotkę( można na placu już kupić za 5 zł)Pamietam jak mnie kiedyś ucieszył czterokolorowy długopis:)
do kukułka-hm...może przez tą różnicę wieku??Może z wiekiem to minie, a Twoja siostra zrozumie, że jesteś dla niej zaraz po rodzicach najbliższą osobą. Wszystko to gdybanie niestety, ale nadzieja zawsze jest :D
Ale już wolę kłócące sie rodzeństwo i nadzieję,że kiedyś dojdą do porozumienia niż jedynaka :D Znam kilku takich, mój narzeczony też jest jedynakiem. Nie chce za dużo sie wypowiadać na ten temat, ale nie jest dobrze, gdy uwaga rodziców, a szczególnie matki jest skupiona na jednym dziecku...to jest męczące i często prowadzi do buntu ( znam takie przypadki). A pozatym jedynak bardzo garnie sie do innych dzieci, wybywa z domu i czasami może trafić na dobre towarzystwo a czasami nie...( powiem szczerze, że z reguły to jest "ucieczka" i trafiaja do rozrywkowego towarzystwa ). Oczywiscie nie ma tutaj jednej okreslonej reguły i może być róznie, wiele zalezy od charakteru i dlatego ja będę ryzykować...2 albo 3 dzieci w małych odstępach czasu :D i modlitwa:D Trzeba być optymistą!!
AnnaMaria
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 10:51

Postprzez kukułka » 1 czerwca 2006, o 08:23

Najbliższa po rodzicach osobą jets jej chłopak, mnie ma gdzies.A ma, jakby nie było, juz 20 lat, wiec dzieckiem nie jest.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez AnnaMaria » 1 czerwca 2006, o 13:53

do kukułka: hm...szczerze powiem, że nie rozumiem jej postępowania, które swiadczy o tym, ze jest jeszcze dzieckiem i wiek nie ma tutaj znaczenia...Może wina jest tez po stronie rodziców??Niestety nie wiem jak Ci doradzić, pozostaje tylko czekanie i nadzieja. Ale to nie powinno rzutować na Twojej postawie...na takiej samej zasadzie mozna powiedziec, ze dzieci alkoholików nie powinny miec rodziny, bo zły wzorzec itp. Ty jestes inna, Twoj maż też...inna jest wasza rodzina i inne będą wasze dzieci :)
AnnaMaria
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 10:51

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron