Teraz jest 28 marca 2024, o 15:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

antykoncepcja czy nie?

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

antykoncepcja czy nie?

Postprzez basiaaisab » 9 lutego 2012, o 15:45

witam mam problem. mam dwoje dzieci i mieszkam u tesciowej w jednym pokoju z ta dwojka dzieci i mezem. coraz czesciej zastanawiam sie czy nie stosowac antykoncepcji moze wkladke domaciczna. i chce pomocy zeby mnie ktos odwiodl od tego bo coraz czesciej juz jestem gotowa to zrobic nie widze teraz zebym mogla w tych warunkach miec trzecie dziecko a do lepszych sadze ze jeszcze daleko jestem jeszcze mloda to bede mogla miec jeszcze wiecej dzieci ale teraz chce sie razem z mezem ustabilizowac mieszkaniowa bo mam dosyc tej sytuacji zycia razem z tesciowa i szwagierka. moj maz jest wierzacy i on nie dopuszca do mysli nawet tego zebym sie zabezpieczala mowi mi ze jak pan Bog daje dzieci to i pieniadze na nie. ale mi w tych warunkach jest ciezko nawet psychicznie bardziej niz fizycznie . moze doradzilibyscie mi jakies rekolekcje? a moze jednak sie zabezpieczyc choc sumienie mi nie daje chociaz sa momenty ze jak pokluce sie z mezem ze juz bym to zrobila.co o tym sadzicie czy zostawic to Bogu i naturalnej metodzie?
basiaaisab
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lutego 2012, o 14:50

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez magna » 10 lutego 2012, o 13:28

Ale dlaczego uważasz, że sztuczna antykoncepcja da Ci większą pewność niż metody naturalne? Wcale tak nie jest. Musisz tylko porządnie nauczyć się metod - no i polecałabym jednak korzystanie wyłącznie z III fazy, jeśli zdecydowanie chcesz odłożyć poczęcie ... Jak się rzetelnie nauczysz obserwować swoją płodność, to będzie to dla Ciebie najzdrowsza fizycznie i duchowo metoda. Prawidłowo wyznaczona III faza daje też pewność co do odłożenia kolejnych narodzin... Masz podręczniki? Byłaś na jakimś kursie npr? A z rekolekcji - nie mam do nich dostępu, więc Ci żadnych nie polecę. Polecam za to gorąco książki Jacka Pulikowskiego i o. Ksawerego Knotza. Warto!
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez basiaaisab » 10 lutego 2012, o 13:35

myslalam wlasnie zakupic jakas ksiazke tylko jest jedno ale ze maz czesto sie denerwuje ze albo plodne albo okres ale ja mam miesiaczke co 26 dni i niestety przy moich obliczeniach jest tylko 14 dni kiedy mozna byc razem ze soba a jemu raczej to chyba nie pasuje. no chyba ze zle obliczam wiec sprubuje zakupic ksiazeke na temat npr i zobaczymy. dzieki za odp. musze sie sama uporac z tym rozdarciemm wewnetzrnym
basiaaisab
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lutego 2012, o 14:50

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez magna » 11 lutego 2012, o 14:57

Ale podręcznik jakiś do npr masz oczywiście? Bo to by pomagało przy wszelkich wątpliwościach... Sama lubię się upewniać, zaglądać. U mnie miesiączka co 24-28 dni, czyli podobnie i podobna ilość czasu wychodzi (choć przeważnie mniej), ale mąż się nie denerwuje - to na pewno zasługa jego osobowości, ale też wielu, wielu rozmów na ten temat (takiego praktyczno-teoretycznego przygotowania na to, że tak po prostu będzie). No i czy Twój mąż się jakoś angażuje w obserwacje - jakoś symbolicznie, mój mnie zawsze budził do mierzenia temperatury i mył termometr. Niby bzdura, ale czuł się potrzebny i odpowiedzialny ... Przecież Wasze zbliżenia mają być dla Was obojga, a nie bynajmniej dla męża tylko! Nie wiem, jakie wykształcenie ma Twój mąż, ale do mojego (umysł ścisły) bardzo przemawiały książki Pulikowskiego także dlatego, że autor jest po politechnice, no i pisze tak przekonująco do panów ... Fajna jest na przykład (i niedługa) "Wartość współżycia małżeńskiego".
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: antykoncepcja czy n

Postprzez Amazonka » 22 maja 2012, o 20:06

Wspólnie z mężem wybraliście metodę planowania rodziny? On akceptuje okresową abstynencję?
Krótkie cykle są super do odkładania, ponieważ prawie cały cykl składa się z niepłodności. Płodność kończy się zaraz po @ i gotowe.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez kami79 » 22 maja 2012, o 21:23

Amazonka, nie do wiary, jestes tak obcykana w NPRze a nie wiesz ze krotkie cykle oznaczaja ze cos jest nie tak i wcale nie sa super?
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez magna » 23 maja 2012, o 16:13

Kami79 - a czemu uważasz, że krótkie cykle to patologia i znak, że coś nie tak? Ja takie mam i czuję się zdrowa :P, lekarz też nie widzi problemu. Ważne, że regularne i że odpowiednio długo trwa faza lutealna.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez kami79 » 23 maja 2012, o 23:21

Jezeli Twoj lekarz uwaza ze wszystko jest ok to ok. Ja znam sporo przypadkow kobiet z krotkimi cyklami u ktorych nie jest to oznaka zdrowia
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez magna » 24 maja 2012, o 15:36

Kami79 - a byłoby dla Ciebie problemem napisać, na co konkretnie wskazują te krótkie cykle? W sensie - dlaczego nie są u Twoich znajomych oznaką zdrowia? Co jest nie tak? Pytam z ciekawości, bo po prostu chciałabym wiedzieć, dlaczego u nich jest to problem, a u mnie nie ...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez Grongrin » 28 kwietnia 2016, o 15:02

Ja moge Ci zaproponować tabletki hormonalne. Jeśli tabletki są dobrze dobrane, to nie powinnaś miec problemów z przytyciem itp. Poźniej wystarczy zrobić rok przerwy i będziesz mogła znów starać się o dziecko.
Grongrin
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 kwietnia 2016, o 11:42

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez kami79 » 29 kwietnia 2016, o 13:31

Tabletki hormonalne na forum o npr? To jakaś pomylka
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: antykoncepcja czy nie?

Postprzez panna_Kwietna » 17 czerwca 2016, o 12:48

Jedyny problem z naturalnym poczęciem jest taki, że różne czynniki, na które nie mamy wpływu (stres, choroby) wpływają na cykl. :< świat pędzi coraz bardziej do przodu, jesteśmy bardziej narażone z zewnątrz.
panna_Kwietna
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 marca 2016, o 13:28


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron