Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

aby język giętki...

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

aby język giętki...

Postprzez Agrafka » 2 maja 2009, o 13:45

Mój Mąż ma problemy z tym, by sprawnie wyrazić słowami to, co ma w głowie. Nie, nie jąka się, ani nic z tych rzeczy, ale jest, delikatnie mówiac, małomówny, jakoś Mu trudno wyrazić siebie. Choć nie zawsze. (Narzeka też po dłuższym mówieniu na ból gardła.)
Szukam jakiejś metody, by go trochę "rozgadać".
On też chciałby to zmienić. Mówić nieco szybciej i ładniej. Tylko pytanie, jak?
Macie jakieś pomysły? Jakieś warsztaty? Czy praca w domu? Nie mam pojęcia, jak pomóc. Będę wdzięczna za jakieś sugestie.
Agrafka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13 stycznia 2008, o 17:43

Re: aby język giętki...

Postprzez robak » 21 maja 2009, o 12:59

Agrafka napisał(a):Mój Mąż ma problemy z tym, by sprawnie wyrazić słowami to, co ma w głowie. Nie, nie jąka się, ani nic z tych rzeczy, ale jest, delikatnie mówiac, małomówny, jakoś Mu trudno wyrazić siebie. Choć nie zawsze. (Narzeka też po dłuższym mówieniu na ból gardła.)
Szukam jakiejś metody, by go trochę "rozgadać".
On też chciałby to zmienić. Mówić nieco szybciej i ładniej. Tylko pytanie, jak?
Macie jakieś pomysły? Jakieś warsztaty? Czy praca w domu? Nie mam pojęcia, jak pomóc. Będę wdzięczna za jakieś sugestie.


Mężczyźni standardowo mniej mówią niż kobiety, to uwarunkowania budowy psychiki. Kobiety mówiąc wyrażają emocje, mężczyźni koncentrują się głównie na konkretach. Ale jeśli to staje się już dla Was problemem, warto porozmawiać z logopedą. Na pewno coś poradzi.
robak
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 12:57


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron