Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak zostać psychoterapeutą?

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Jak zostać psychoterapeutą?

Postprzez hanskloss007 » 12 lutego 2009, o 16:34

Od dawna chodzi za mną pytanie jak można zostać psychoterapeutą i skutecznie uprawiać ten zawód. Czy wiecie coś więcej na ten temat. Czym różni się psycholog od psychoterapeuty i czy trzeba najpierw mieć ukończoną psychologię? Jak wygląda droga do takiego zawodu i jak wygląda potem taka praca?
hanskloss007
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 lutego 2009, o 14:11
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 12 lutego 2009, o 18:01

Z tego co wiem, najpierw należy skończyć studia na kierunku - psychologia, a później stosowne kursy uprawniające do tytułu psychoterapeuty z różnych metod - że tak to ujmę.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 12 lutego 2009, o 18:21

A w czym problem rodzinny? Wyszukiwarka internetowa - Twoim przyjacielem.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hanskloss007 » 13 lutego 2009, o 12:37

A problem rodzinny w tym, że istnieje wielość szkół teraputycznych i trudno się w tym gąszczu nie zagubić. Problem rodzinny też w tym, że mój ewentualny rozwój w tą stronę to sprawa całej mojej rodziny. To są koszty i inne wyrzeczenia a także konkretne pytania, czy zawód ten daje coś w praktyce. Moja rodzina bardzo mnie wspiera w tych poszukiwaniach i motywuje do nich. Czekają też na różne informacje w tej sprawie ode mnie i sami mi takie informacje starają się zdobyć. Nie chodzi mi o oficjalne strony internetowe, ale o opinie ludzi, którzy mieli, czy mają swój osobisty kontakt z psychoterapią. Czy ja niechcący się stałem na tym forum persona non grata???
hanskloss007
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 lutego 2009, o 14:11
Lokalizacja: Poznań

Postprzez NB » 13 lutego 2009, o 12:52

Poczekaj może ktoś Ci coś doradzi.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziobak » 13 lutego 2009, o 12:57

Ha, to ja też mam problem rodzinny. Muszę kupić mieszkanie, ale nie wiem jak to zrobić. Proszę napiszcie jakie macie doświadczenia z bankami, brać kredyt na 30 lat, czy na 20? W jakiej walucie? Kupić na rynku wtórnym czy pierwotnym. Co jest lepsze w praktyce?
Od tego zależy gdzie moja rodzina będzie mieszkać i kolejne 20/30 lat ewentualnego kredytu...
:P :P przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać :P
dziobak
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 października 2008, o 16:31
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron