Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:36 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

godne lektury

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Krycha » 27 listopada 2008, o 12:09

a mozna to jeszcze dostac/ juz pol roku tmu w empiku nie bylo :cry:
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez dota321 » 27 listopada 2008, o 15:06

mój Mąż jest mistrzuniem w wynajdywaniu książek, wiec jakoś dawno temu ją nabył :) ale w merlinie jest bez problemu :)
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez anna30 » 10 grudnia 2008, o 00:27

Ja ostatnio byłam pod wrażeniem Jennifer Worth 'Call the midwife' oraz 'Shadows of the workhouse'. Oparte na faktach, autobiograficzne, często wzruszające, szokujące, dające do myślenia...
I wiele innych traktujących o trudnych latach powojennych w Anglii.
Cóż, po angielsku, ale jak ktoś może, to warto :)
Obecnie czytam Deborah Wearing 'Forever today' - o człowieku, który stracił pamięć. W ogóle ostatnio tylko takie książki czytam... Nie wiem, ale taki mam nastrój od pewnego czasu...
A tak poza tym bardzo lubię czytać J. L. Wiśniewskiego.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez tusia221 » 30 stycznia 2009, o 23:20

Moją ostatnio niedawno przeczytaną książką było swiadecto Glorii Polo.Książka w formacie pdf,do sciągnięcia tutaj

http://gloriapolo.neuevangelisierung.or ... niopl.html

Niesamowicie mi sie podoba i daje dużo do myślenia.
Może ktoś zna?Ja wcześniej nic nie wiedziałam na jej temat.
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez kukułka » 1 lutego 2009, o 13:23

kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez zielona » 1 lutego 2009, o 17:46

tusia221 napisał(a):Moją ostatnio niedawno przeczytaną książką było swiadecto Glorii Polo.




Czytałam, ale... no nie wiem... jakaś taka... nie w moim stylu...
Większość prywatnych objawień (i tym podobnych) jakoś do mnie nie przemawia...
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Re: godne lektury

Postprzez hanskloss007 » 9 lutego 2009, o 17:06

Krycha napisał(a):moje drogie,
ponieważ w trakcie karmienia mam mnóstwo czasu to bardzo dużo czytam. pożarłam już z wypiekami na twarzy m.in. 4 tomy kryminałów o Mocku Marka Krajewskiego. ale zaczęłam się zastanawiać czy katolikowi wolno czytać takei lektury..... to historie z międzywojennego Wrocławia, zwykle o seryjnych morderstwach, policjant obraca sie w półświatku, mnóstwo tam prostytutek, stręczycieli, pedofilów i okultystów. Mock i inni policjanci oczywiście zdradzają zony, niekiedy z mężczyznami...Historie są wciągające, dlatego pożarłam te ksiazki..... ale teraz nie wiem, moze to grzech emocjonować sie taką lekturą?


Książki Marka Krajewskiego to jedna z najlepszych rzeczy jakie ukazały się w polskiej literaturze ostatnich lat. Miałem zaszczyt być na spotkaniu z Krajewskim i kilka minut porozmawiać z nim w 4 oczy. To wielki erudyta i dżentelnem, a każdego czytelnika traktuje tak jakby przybył na spotkanie tylko dla niego. Nie można mówić o grzechu przy czytaniu książek. Krajewski to prawdziwy mistrz pióra, wspaniale portretuje przedwojenny Breslau. Robi też wielką analizę psychologiczną i zło w jego książkach wcale nie jest banalne. Polecam wszystkim i nie mogę się doczekać na kolejną jego powieść
hanskloss007
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 lutego 2009, o 14:11
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Krycha » 9 lutego 2009, o 17:10

ja tam mam wrazenie, ze facet ma jakies ciemne instynkty tylko je przekuwa dzieki fantazji, erudycji i talentowi piora - w fikcyjne powiesci. dobrze, ze ma te talenty, bo jakby to wszystko po prostu wcielal w zycie to.... drzyjcie wroclawianie!
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez oreada » 9 lutego 2009, o 19:31

Ejże, to tylko literatura. :)
Mam wielką przyjemność znać go osobiście - to wspaniały facet, nieco szurnięty, to prawda, ale w bardzo pozytywnym sensie! :)
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Poprzednia strona

Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron