Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

IKEA FAMILY LIVE promuje homoseksualizm

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez forget-me-not » 20 listopada 2008, o 12:26

tak Misiczka. zgadzam się z Tobą.
"Prostytutki i złodzieje przed nami wejdą do Królestwa"
forget-me-not
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 16:16

Postprzez kamienna » 20 listopada 2008, o 13:09

Lobby homoseksulane ma się dobrze...

dziś najpiękniejsza Parą para gejów, jutro najlepszymi rodzicami dwie lesbijki.

http://kobieta.wp.pl/gid,10587074,img,1 ... Bpage%5D=1
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fiamma75 » 20 listopada 2008, o 13:12

trudno to jednak nazwać zamierzoną promocją, bo to zdaje się sami czytelnicy "Gali" wybierali spośród kilku propozycji, więc tylko do nich można mieć pretensje :shock:
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kamienna » 20 listopada 2008, o 13:23

Fiamma, ktos ich jednak w szyki wystawił - ta raz. A dwa - o czym to świadczy, że czytelnicy ich wybrali? Co to mowi o naszym spoleczeństwie?

A tak w ogóle, to co Ty o tym myślisz, o tym, że oni wygrali.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fiamma75 » 20 listopada 2008, o 13:35

nie czytuję "Gali", nawet tego nie oglądałam, mama mi wczoraj powiedziała - byłam :shock: Jestem zszokowana, że czytelnicy ich wybrali, trudno mi uwierzyć, że nie było innych par (nawet nie wiem, kto z nimi konkurowal), które mogły z nimi konkurować. Sama bym nie glosowała, ale protestować nie zamierzam :wink: w końcu to był konkurs na parę nie na rodzinę.

tak sobie pomyślałam, że ludzie mogli na nich głosować na przekór, ale socjologiem nie jestem.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kamienna » 20 listopada 2008, o 15:24

A wg mnie fiammo to świadczy, że społeczeństwo się juz wyedukowało, że gejostwo to nie choroba, to nie zboczenie, to coś z czym czlowiek się rodzi, sklonność. Wyeedukowało się, że nie jest dobrze z tym walczyć, że nie jest dobrze widziane prostesować, że trzeba zaakceptować, zrozumieć, pozwolić. Owszem, społeczeństwo uważa, że rodzin zakładać nie mogą, ale żyć obok nas w sowich domkach jak najbardziej.

Ktoś wyżej wspomniał (chyba mamazo), że tak wygląda wychowywanie społeczeństwa i uzyskiwanie praw - drobnymi kroczkami, nic na siłę. Najpierw starają się, żeby w ogóle był temat medialny, potem, że gej też człowiek i ma prawo kochać, potem, że gej też czlowiek i ma prawo kochać i mieszkać, potem, że gej też człowiek i ma prawo, kochać, mieszkać, współrozliczać podatek, potem, że ma prawo kochać, mieszkać, rozliczać podatek i wchodzić w małzeństwo, a potem, że ma prawo kochać, mieskzać, dzielić podatek, żenić się i mieć dzieci. Jak widać nas już pewne rzeczy nie wzruszają, jesteśmy tolerancyjni, przyzwalamy.

Mnie w tym kontekście przypomina się, że Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę i nie miał litości.
Powiem więcej, grzech mojego brata jest moim grzechem, jeśli na niego przyzwalam.

I czy w kontekście tej sprawy możemy wołać za Psalmistą "Gorliwość o dom Twój pożera mnie"?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Wilhelmina » 20 listopada 2008, o 16:09

AMEN!!!!!!!!!! :D :D
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 20 listopada 2008, o 16:17

Pozwolę sobie skopiować...

Kościół w temacie mówi:

KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

Atakiem na rodzinę czy złem nie jest posiadanie skłonności homoseksualnych, lecz propagowanie modeli związków na nich opartych jako równoprawnych względem małżeństwa mężczyzny i kobiety. Jest to sprzeczne z wiarą katolicką i prawem naturalnym i jako takie nie może być przez katolika zaaprobowane, wiara mu tego zakazuje tak samo, jak nakazuje mu kochać bliźniego, w tym dotkniętego homoseksualizmem. W imię tej miłości katolik nigdy nie powinien nazwać takich związków dobrymi, bo utwierdzałby bliźniego dotkniętego homoseksualizmem w postawie i zachowaniu, które go ranią i wyniszczają. Katolik ma obowiązek zło nazywać złem.
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 20 listopada 2008, o 16:26

Pozwolę sobie skopiować...

Kościół w temacie mówi:

KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

Atakiem na rodzinę czy złem nie jest posiadanie skłonności homoseksualnych, lecz propagowanie modeli związków na nich opartych jako równoprawnych względem małżeństwa mężczyzny i kobiety. Jest to sprzeczne z wiarą katolicką i prawem naturalnym i jako takie nie może być przez katolika zaaprobowane, wiara mu tego zakazuje tak samo, jak nakazuje mu kochać bliźniego, w tym dotkniętego homoseksualizmem. W imię tej miłości katolik nigdy nie powinien nazwać takich związków dobrymi, bo utwierdzałby bliźniego dotkniętego homoseksualizmem w postawie i zachowaniu, które go ranią i wyniszczają. Katolik ma obowiązek zło nazywać złem.

Uczestnicy frondy, nazywają więc zło, każdy po swojemu, jak leci. A co do jezyka miłosci Olenkito miło jest usłyszec pod swoim adresem następujące deminutywa: moher, homofob, kołtum, zascinek, ciemnogród...bo takimi określeniami( powtarzam) traktuje sie tych, co otwarcie krytykuja promowanie homoseksualizmu,( powtarzam) a nie człowieka!!!!
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 20 listopada 2008, o 16:37

forget-me-not napisał(a):tak Misiczka. zgadzam się z Tobą.
"Prostytutki i złodzieje przed nami wejdą do Królestwa"

Niezapominajko, mała kontra :1 Kor 6,9-10

Czyż nie wiecie, ze niesprawiedliwi nie posiada królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedzicza królestwa Bożego.
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kamienna » 20 listopada 2008, o 16:55

...chyba że się nawrócą.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez forget-me-not » 20 listopada 2008, o 18:35

Wilhelmino,

nie zamierzam "rzucać" kolejne cytaty z Pisma Św, żeby walczyć o słowa...
właśnie o to chodzi, które cytaty i w jakim momencie się nam przypominają.

Naprawdę nikt z nas, ludzi z forum katolickiego nie uważa, że homoseksualizm jest dobry. Jest zły.
Ale zła jest również postawa walki wobec homoseksualistów. Dobrze, że zacytowałaś KK, bo podkreśla postawę szacunku, współczucia i troski wobec drugiego człowieka.

Niezapominajko, mała kontra :1 Kor 6,9-10

Czyż nie wiecie, ze niesprawiedliwi nie posiada królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedzicza królestwa Bożego.


A czy jest ktoś tutaj kto czuje sie sprawiedliwy?Kto nie wydaje za duzo pieniędzy? kto nie ma jakiś bożków?kto nie jest chciwy ?

Prostytutki i złodzieje przed nami wejdą do Królestwa....przed nami sprawiedliwymi??
forget-me-not
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 10 grudnia 2007, o 16:16

Postprzez Misiczka » 20 listopada 2008, o 19:00

kamienna napisał(a):A wg mnie fiammo to świadczy, że społeczeństwo się juz wyedukowało, że gejostwo to nie choroba, to nie zboczenie, to coś z czym czlowiek się rodzi, sklonność.

Mnie w tym kontekście przypomina się, że Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę i nie miał litości.


To, że orientacja homoseksualna jest wrodzona, to fakt naukowy a nie pogląd, czy Ci się to kamienna podoba, czy nie.

A jak już jest walka na cytaty, to cytaty z Biblii mają to do siebie, że możemy nimi udowodnić dowolną tezę... ale: Sodoma i Gomora to nie jest język Ewangelii, w Ewangelii jest, że mamy pozwolić chwastom rosnąć razem ze zbożem, a żniwiarz sam sobie na końcu odsieje (nie che mi się szukać, gdzie to jest). Żniwiarz nie my. I jeszcze - nie sądźcie żebyście nie byli sądzeni. Aha i jeszcze (forget-me-not zdaje się pod koniec pośrednio o tym pisze) - Ewangelia też mówi żeby najpierw zająć się belką we własnym oku..
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Wilhelmina » 20 listopada 2008, o 21:41

Misiczka napisał(a):
Ja już się więcej w tej dyskusji nie odezwę,

Misiczko, witaj;-) to miło, że postanowiłas wrócic, to dobry znak, bo to oznacza, ze interesujesz się tą sprawą...i któz to wie moze dzięki Tobie ta akcja skierowana w stronę ikei odniesie sukces;-)
co do tematu...nadal jestem przekonana o tym, ze nalezy bronic swojego oblicza religijno-moralnego, nalezy homoseksualistów pomijac milczeniem i nie dopuscic do możliwości by stawiano ich za wzorzec. I tak naprawdę Mysze interesował tylko protest listowny, "pedał" to słowo was oburzyło, zgorszyło, poraziło sprawiło o koklusz?? nie pora licytowac sie na wyzwiska, bo cytujac partię" rózowych, czy tęczowych"p. Biedronia mysle ze tez uszy by zwiedły u wiekszosci z was.Ee ee co tam duzo pisac dla mnie tolerancyjny katolik to oksymoron.
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kamienna » 20 listopada 2008, o 22:00

Misiczka napisał(a):
To, że orientacja homoseksualna jest wrodzona, to fakt naukowy a nie pogląd, czy Ci się to kamienna podoba, czy nie.



Poproszę o źródła tych rewolucyjnych twierdzeń.

Cytat z FRONDA nr 44/45

Rozmowa z Alanem i Wilmą Medingerami ("Homoseksualizm. Duchowość i tożsamość")

"Homoseksualizm nie jest genetyczny. Nie jest też kwestią wyboru. jest nabyty. Mężczyźni nie rodzą się homoseksualistami. Choć było wiele prób udowodnienia genetycznego charakteru homoseksualizmu, nigdy się to nie udało". (str. 69-70)

Mnie nie trzeba szczególnych dowodów: ALAN był homoseksualistą, który z Bożą pomocą z tego wyszedł.

"Pan jest moim pasterzem, (.) przywraca mi życie. Prowadzi mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię". Te słowa Psalmu (Ps 23,1-3) doskonale oddają to, co dwadzieścia pięć lat temu przydarzyło się mnie, gdy spotkałem Pana, a On wyprowadził mnie z homoseksualizmu.

Jeśli zatem homoseksulaizm nie jest wrodzony, a nabyty i można sie z niego uleczyć - to zmienia wiele, prawda? Czy homoseksulaista chce wyjść z grzechu w którym tkwi?

W tej samej FRONDZIE Daniel Lipfschitz (egzegeta biblijny, ojciec 5ciorga dzieci), który również przyznaje sie do homoseksualizm mówi: "Na poziomie natury nie jest (homoseksualista) normalny, lecz skoro wszyscy zgrzeszyli, przestaje to odgrywać istotną rolę. Na poziomie laski potrzebuje być zbawiony, nie od homoseksualności (...), ale od tego, jak ją przeżywa". (str. 49)

----------------------
W tej dyskusji mieszają sie wątki:
1. poziom językowy dyskusji: jak o gejach można mówić, jakich wyrażeń, słów uzywać?
2. co gejom wolno a czego nie wolno?
3. czy gejostwo jest normalne? zdrowe?
4. jaką postawę - ja chrzescijanin mam przyjąc wobec ?
a) akcji Frondy przeciw IKEA
b) gejostwu jako takiemu

Chyba się wszyscy zgadzamy, że:
1. gejostwo jest sprzeczne z Bożym planem i wizją człowieka
2. gejom - jako ludziom - należy sie szacunek; natomiast sam fakt gejostwa, spółkowania mężczyzny z mężczynzą, kobiety z kobietą jest naganny i chrześcijani ma obowiązek potępnie tego niemoralnego czynu
3. mamy różny poziom wrażliwości na słowo i niektórych słowo pedalowanie razi, innych nie
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kamienna » 20 listopada 2008, o 22:35

I jeszcze jedno - NAJWAŻNIEJSZE - akcja FRONDY nie jest wymierzona przeciw gejom, ale przeciw IKEA, która gejostwo promuje!!! nasza dysksuja wzięła sie z niezrozumienia tej intencji.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez oreada » 21 listopada 2008, o 15:42

Misiczka - daj spokój. ;)
Fakty faktami, ale Fronda rządzi.
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez kukułka » 21 listopada 2008, o 17:23

a może zamiast się kłócić....
http://www.c-fam.org/publications/id.102/default.asp
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 21 listopada 2008, o 19:52

Oj, ależ się tu dyskusja rozwinęła od czasu mojego ostatniego pobytu na forum.
Moim zamierzeniem było zachęcenie do protestu, bo uważam, że tak, jak pisała mamazo i kamienna, takie akcje reklamowe, z pozoru może niegroźne, przemycające "normalność" związków homoseksualnych, mają w zamierzeniu oswojenie społeczeństwa, małymi kroczkami z tym, co w tym przypadku dla katolika jest sytuacją zupełnie nieakceptowalną i będącą poważnym zagrożeniem dla rodziny. Nie chciałabym, żeby moje dziecko uczyło się, że homoseksualizm jest czymś naturalnym, a dwóch homoseksualistów może planować potomstwo. A dzięki takim akcentom w mediach, jest do tego coraz bliżej.

Odnośnik do forum Frondy wstawiłam po to, żeby ewentualne chętne do zaprotestowania osoby, mogły wesprzeć się wzorcem (pierwszą wypowiedzią), według mnie kulturalnie i sensownie napisanym.
Język używany na forum Frondy i dalsze wypowiedzi w tym wątku, są rzeczywiście charakterystyczne dla tego forum (miejscami rażące).
Jednak mi, jeszcze raz napiszę, nie chodziło o promowanie forum, a tylko o wzór listu.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Misiczka » 22 listopada 2008, o 00:15

oreada napisał(a):Misiczka - daj spokój. ;)
Fakty faktami, ale Fronda rządzi.


Aha. A jak nie pasują do poglądów to tym gorzej dla faktów..

Obiecuję, tym razem już naprawdę więcej nie będę, ale jak czytam takie... no dobrze wzywałam o kulturę dyskusji to nie powiem co.. to mnie jednak klawiatura świerzbi
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Wilhelmina » 22 listopada 2008, o 11:28

Misiczka napisał(a):

Obiecuję, tym razem już naprawdę więcej nie będę, ale jak czytam takie... no dobrze wzywałam o kulturę dyskusji to nie powiem co..


I słusznie, bo mogłabyś załować tych słów.A jak klawiatura swierzbi, to bardzo przydałabyś sie Misiczko w watkach, które rozpoczęły Fiamma i Kukułka( naprawde słuszna sprawa jest poruszana) zapraszam, :D :D
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 22 listopada 2008, o 11:30

oreada napisał(a):Misiczka - daj spokój. ;)
Fakty faktami, ale Fronda rządzi.

droga Oreado, przypominamy to jest forum lmm, a frondę znajdziesz troszke wyzej.
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez NB » 23 listopada 2008, o 21:55

Myszo, dziękuję za upowszechnienie problemu na naszym forum. Co prawda rozgorzała zajadła dyskusja, ale uświadomiło mi to także jak powoli i podstępnie można omamić ludzi hasłami typu "tolerancja", "miłość bliźniego" itp.
Homoseksualiści są ludźmi, należy im się szacunek jak każdemu człowiekowi. To jest bezdyskusyjne. Jednak należy natychmiast reagować na wszelkie przejawy promocji tego typu związków i zachowań.
W kwietniu w Wielkiej Brytanii rozgorzała dyskusja na temat propagowania homoseksualizmu w szkołach dopiero po proteście muzułmańskich rodziców http://www.pro-life.org.pl/2008/04/prop ... alizm.html

Ostatnio czytałam, że idea ta już dotarła do Polski http://www.piotrskarga.pl/ps,2646,2,0,1 ... macje.html
Czy nadal mamy biernie się temu przyglądać? Uważam, że nie. Obowiązkiem chrześcijanina jest w takiej sytuacji konkretny protest. A nie puste gadanie o miłości bliźniego i tolerancji. Ludzi trzeba kochać, ale na propagowanie zła i dewiacji nie wolno się godzić.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mysza » 23 listopada 2008, o 23:01

Dziękuję, NB.

W temacie, ostatnio na topie w Polsce jest również książeczka dla dzieci, o dwóch pingwinach homoseksualnych, które wspólnie wychowywały pisklaka. Wystarczy wpisać tytuł "And Tango Makes Three" żeby poczytać o tym, że ta książeczka ma zostać wprowadzona niebawem na rynek, żeby uczyć dzieci "tolerancji wobec mniejszości. Tą bajką chcemy im pokazać, że homoseksualne pary wychowujące dzieci nie są w niczym gorsze od tradycyjnych rodzin” oraz "Żeby odczarować panujący w naszym kraju stereotyp, że dzieciom wychowywanym przez gejów i lesbijki dzieje się krzywda, że są gorsze od dzieci z tradycyjnych rodzin"(Robert Biedroń). Żeby było bardziej wiarygodnie, bajka oparta jest na faktach.

Czy to przez przypadek IKEA, "King and King" i pingwiny, i może jeszcze inne akcje skumulowały się w tym samym czasie?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Fiona » 24 listopada 2008, o 19:37

Co do książeczki, o której wspomniała Mysza, to zamarłam jak to usłyszałam w TV. To jest właśnie droga małych kroków, też już wspomniana gdzieś powyżej. Lobby homoseksualne aktywnie działa i to są tego przejawy. Póki dwóch panów zajmuje się tylko sobą, to choć to normą nie jest, to uważam to za ich wybór. Ale nie zgadzam się, aby praniu mózgu były poddawane dzieci i aby wmawaiało im się, że dwóch tatusiów to to samo, co mama i tata.

A co do naukowych faktów, jakoby homoseksualizm był wrodzony, to takich dowodów nie ma. A najlepszym przykładem na to, jak "unaukowia" się pewne zjawiska niech będzie planeta Pluton. Do 24 sierpnia 2006 r. był uważany za dziewiątą planetę układu słonecznego, wszyscy tego się uczyli i nie budziło to wątpliwości. Jednak tego dnia astronomowie na Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowej Unii Astronomicznej w Pradze uznali, że Pluton nie jest planetą, co oznacza, że w układzie słonecznym jest teraz tylko 8 planet. A jak odbyło się to "uznanie" ? Przez głosowanie i nieznaczną ilością głosów zwyciężyli zwolennicy koncepcji, że Pluton nie jest planetą. No i teraz przyjmuje się, że w układzie słonecznym jest 8 planet, mimo że do niedawna nikt nie miał wątpliwości, że było ich 9.
Podobnie bardzo często "ustala" się inne fakty np. na forum Światowej Organizacji Zdrowia, która kilkanaście lat temu "uznała", że homoseksualizm to nie zboczenie i choroba. A jak takie "uznanie" się dokonuje pokazuje podany wyżej przykład, czyli przez głosowanie. W tego typu gremiach zasiadają ludzie, a to oznacza, że - tak jak my tutaj - mają swoje poglądy, przekonania, są bardziej lub mniej podatni na wpływy i opinie innych, którzy potrafią w odpowiedni sposób przedstawić swoje racje... a to, co cóż, jest wielkie pole do popisu dla manipulantów i lobbystów.
Fiona
Przygodny gość
 
Posty: 10
Dołączył(a): 18 listopada 2008, o 19:04

Postprzez NB » 24 listopada 2008, o 20:03

NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 24 listopada 2008, o 21:10

tak sie przyglądam tej dyskusji i mysle, ze osobom, które kyrtykowaly Frondę czy Mysze wcale nie chodzi o to, by uznac, ze homoseksualizm jest OK
tak naprawde dyskusja ta sporowadza sie do uzycia samego slowa "pedalowanie" i nic wiecej.
bo chyba nikt tu taj nie napisal i nie mysli, ze homoseksualizm jest OK.
moje zdanie jest takie - zamiast sie klocic, lepiej faktycznie zaprotestowac, jelsi ktos uzaje za stosowne, i tyle.
a co do tego, czy homoseksualizm jets wrodzony , czy nie - odsylam do ksiązki np ojca Augustyna Integracja seksualna. Prawda jest taka, z ehomoseksualizm moze, ale nie musi byc wrodzony ( i ja raczej stoje na stanowisku,z e w wiekszosci wypadkow, ale byc moze nie w 100 proc jest nabyty)
niezaleznie od tego, czy jest u kogos wrodzony, czy nie, ja osobiscie homoseksualizmu za orientacje nie uwazam, jets to choroba, ktora się leczy
a choroby nie powinno sie promowac
nie zycze sobie, zeby moje dziekco zylo w swiecie, gdzie homoseksualizm bedzie promowany i uznawany za norme, bo o ile jestem w stanie zgodzic sie z WHO w kwestoi karmienia piersia, w kwestiii homoseksualizmu juz nie.
mysle, z eprotestowac trzeba i ze tak naprawde dyskusje o "pedalowaniu" czy "niepedalowaniu" za wiele nie wnoszą. Fronda i tak pewnie zostanie przy swoim stylu, natomiast liczy sie tresc protestu.
smutne to, ze wazna dla rodzin kwestia rozmywa sie w takiej dyskusji i rozbija o slowka.
jak komus protest wg Frondy nie odpowiada ( mnie np nie odpowiada), moze protestowac inaczej i gdzie indziej
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez brega » 25 listopada 2008, o 08:37

A ja zapytam z innej beczki - protest protestem, ale czy np przez to przestaniecie kupować w Ikei? Ja zastanawiam się nad tym, bo do tej pory byłam fanką tego sklepu, mam stamtąd wiele rzeczy, poza tym planuję dokupić resztę mebli kuchennych (część już mam) i nie wiem, co teraz. Może znacie np. zdanie jakiegoś mądrego duchownego na ten temat? Zaprotestować i kupować dalej, czy ogólnie zbojkotować Ikeę?
brega
Bywalec
 
Posty: 142
Dołączył(a): 27 sierpnia 2005, o 23:00

Postprzez kukułka » 25 listopada 2008, o 12:34

ja i tak w ikei nie kupuje, bo meble za szybko sie rozlatuja.
ale chyba bym zbojkotowala, gdybym kupowala
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Amazonka » 25 listopada 2008, o 14:04

Zmieniono status Plutona, ponieważ odkryto więcej ciał podobnych do niego, a jednak niebędących planetami. Zmiana ma swoje uzasadnienie naukowe. Czy ktoś na niej tak naprawdę zarobił? Czy dzięki niej ktoś już nie ma wyrzutów sumienia z powodu swojego postępowania?

Niektóre meble w Ikei muszą być przykręcone do ściany, aby nie było widać, jak się chwieją i rozpadają. Tak jest w sklepach.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron