Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

IKEA FAMILY LIVE promuje homoseksualizm

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

IKEA FAMILY LIVE promuje homoseksualizm

Postprzez Mysza » 17 listopada 2008, o 22:01

W zimowej edycji magazynu IKEA FAMILY LIFE 2008, z hasłem przewodnim na okładce "Nowe modele wspólnego życia? 12 portretów rodzinnych", na stronie 24 przedstawiony jest "model" pod tytułem "RODZINA TO... DWIE BRATNIE DUSZE". Ta "rodzina" to dwóch mężczyzn, Ian i Steve, którzy urządzili mały wiejski domek dla siebie (nie planują dzieci, więc mały dom spełnia ich wymagania).

Zachęcam do działania w postaci listów protestacyjnych, przeciw promowaniu homoseksualizmu.

Adresy mailowe do rzeczników prasowych IKEI:

karolina.horoszczak@memo.ikea.com
aleksandra.sikora@memo.ikea.com
prpl@memo.ikea.com
karolina.dulnik@memo.ikea.com

Dla potrzebujących wzór listu i dyskusja rozgorzała na forum Frondy:
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2104395
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Misiczka » 18 listopada 2008, o 00:12

Aż zajrzałam do tego "wzoru".. :shock: zwłaszcza "podoba" mi się występowanie w imieniu wszystkich Polaków.. brrr...
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Kinia » 18 listopada 2008, o 11:08

Czytaj dokładnie Misiczka. Tam nie jest w imieniu wszystkich Polaków, ale wielu. A myślę, ze faktycznie wielu to oburza.

Czy z tym też się nie zgodzisz???
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez oreada » 18 listopada 2008, o 12:11

A mnie od tej akcji skutecznie odstręcza tytuł tej dyskusji. Jeśli się chce promować wartości, nie można epatować zwykłym chamstwem! A chamstwem jest określenie "pedałowanie", jakkolwiek mocno oburzałoby kogoś pokazywanie pary gejowskiej.
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez fiamma75 » 18 listopada 2008, o 12:22

Nie tylko Ciebie to odstręcza.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Maria » 18 listopada 2008, o 13:37

Nie no co Wy, typowo chrzescijanska postawa, milosc i szacunek dla innego czlowieka! Zreszta co to znaczy "promowanie"? Jedyna postawa to byla w tym katalogu? Inne juz nie sa promowane? A moze panowie byli na golasa i jakos niegrzecznie sie wyrazali? Moze zamiast Bratnie Dusze bylo tam 2ch Kochankow?
Mnie to boli i bardzo bulwersuje, ze katolicy sa pierwsi do rzucania miesem w innego czlowieka. A ten katalog wartosciom rodzinnym czy niewinnosci waszych dzieci nie zagraza obawiam sie.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Misiczka » 18 listopada 2008, o 16:05

Dokładnie oreada! To po prostu brak szacunku dla innego człowieka.

Można, a nawet trzeba prowadzić debatę publiczną o kontrowersyjnych kwestiach, ale jeżeli czyjś głos ma być traktowany poważnie, to trzeba go umieć wyrazić tak, by nikogo nie obrażać.

W ogóle co to za logika - to obraża moje uczucia, ale mi to wolno obrażać innych???
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez kasik_powraca » 18 listopada 2008, o 19:06

po takich tekstach "polskich katolikow" nieraz najchetniej bym sie nie przyznawala skad pochodze....


Mysza, szkoda mi slow na ciebie...
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez mamazo » 18 listopada 2008, o 19:27

Oczywiście trzeba umieć swoje poglądy wyrazić w sposób stanowczy, acz nie obrażając nikogo. Jednak wygląda na to - abstrahując od tej akcji - że każde słowo sprzeciwu wobec homoseksualizmu, jest niegrzeczne.
Jasne, najlepiej się uśmiechnąć i zaakceptować takie określenie rodziny. I tak małymi kroczkami homoseksualizm zostaje uznany za coś najnormalniejszego w świecie.
Dwie sprawy mnie zastanawiają:
1. Po co w ogóle tworzy się takie reklamy?
2. Za ile lat (40, 50, 60) z równym oburzeniem będzie się krytykować osoby przeciwne pedofilii (chodzi mi o TO forum, na Frondę jeszcze nie zaglądałam). (tak, tak. droga jeszcze daleka, ale pierwsze podchody organizacji pedofilów w kierunku uznania tego zboczenia, za coś zwyczajnego, już się na zachodzie Europy rozpoczynają). I tak jak dziś mogę nazwać pedofilię zboczeniem, tak samo można było powiedzieć 50 lat temu o homoseksualizmie.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasik_powraca » 18 listopada 2008, o 21:10

mamazo, jak ty mozesz porownywac homoseksualizm do pedofilii :shock: :shock: :?: :?:
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez Misiczka » 18 listopada 2008, o 21:37

Zaraz nas admin wyrzuci z tym tematem na tzw. "inne fora dyskusyjne". Już miałam siedzieć cicho, ale nie mogę się powstrzymać..

Mamazo, reklamy tworzy się, bo czemuż niby IKEA miałaby nie uznać homoseksualistów za swoich potencjalnych klientów?? Gej nie może urządzać sobie domu, czy jak?

A co do punktu drugiego.. to podzielam zdumienie kasika.. Nie widzę związku.
Ostatnio edytowano 18 listopada 2008, o 22:34 przez Misiczka, łącznie edytowano 1 raz
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez kasik_powraca » 18 listopada 2008, o 21:50

widzisz zwiazek miedzy homoseksualizmem a pedofilia?? co to ma do tego, powiedz mi prosze !!
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez mamazo » 18 listopada 2008, o 21:58

Wywalą nas na pewno.
Nie porównuję, tylko uświadamiam, że to, co 50 lat temu wywoływało oburzenie, dziś jest akceptowane. I niewykluczone, że to, co dziś wywołuje oburzenie, za 50 lat będzie akceptowane. Oczywiście mam nadzieję, że do tego nigdy nie dojdzie.
A propos różnorodności - ciekawostka - partia założona w Holandii przez pedofilów i walcząca o ich prawa nazywa się "Dobroczynność, Wolność i Różnorodność".
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kozica2 » 18 listopada 2008, o 21:59

Ludzie, czemu tak się czepiacie Myszy? Kogo ona obraziła w tym poście (tego Iana i Steve'a), gdzie jest brak miłości i szacunku do innych ludzi. Nie mylcie tych wartości z postawą przyzwolenia na wszystko. Czy katolik już nie może mieć i wyrażać własnego zdania, czy wszystko ma mu się podobać, bo wszystkich trzeba kochać.
Kasik, co Ty, uważasz, że pedofil jest gorszy od homoseksualisty, przecież to też człowiek, jak możesz tak obrażać jego uczucia? (sorry za tą ironię, ale to według waszej logiki).
Ja nie odnoszę się do tej strony frondy, ale model rodziny z katalogu IKEA też mnie oburza. Zdanie "nie planujemy dzieci" jednak chyba wyklucza to, że to są bracia. Nie uznaję pary homoseksualistów za rodzinę, nie chcę też, żeby moje dzieci uczyły się takiego świata, że to jest normalne, że w tym domku mieszka sobie mama i tata z dzieckiem, a w tym dwóch panów, a w tym dwie panie z dzieckiem i to wszystko są małżeństwa i rodziny.
Homoseksualiści mogą sobie robić co chcą i nic mi do tego, ale ja mogę też niektórych zjawisk nietolerować i nie kłóci się to z moją wiarą. Nie czuję żadnej nienawiści do nich, nie uwłaczam im, ale jestem przeciwna nazywaniem ich związków rodziną. Po prostu mam do tego prawo.
Papież chyba też ma takie zdanie, a raczej prezentuje typowo chrześcijańską postawę, czy nie?
kozica2
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 18 listopada 2008, o 22:05

Wiesz kozica, co tam Papież - to żaden autorytet. Niektórych by nawet sam Jezus nie przekonał - i nie przekonuje.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasik_powraca » 18 listopada 2008, o 22:13

pedofil krzywidzi dzieci, a kogo krzywdzi homoseksualista?? myslcie troche....
kasik_powraca
Przygodny gość
 
Posty: 58
Dołączył(a): 30 sierpnia 2008, o 22:44

Postprzez Misiczka » 18 listopada 2008, o 22:44

kasik_powraca napisał(a):widzisz zwiazek miedzy homoseksualizmem a pedofilia?? co to ma do tego, powiedz mi prosze !!


Ups... pomyliłam się pisząc w pośpiechu i kompletnie to wypaczyło, moją myśl.. nie "podziwiam" tylko podzielam" - chciałam napisać właśnie że NIE widzę żadnego związku między homoseksualizmem a pedofilią. Różnica między zachowaniem dwóch dorosłych osób, a krzywdzeniem dziecka jest chyba czymś oczywistym i aż dziwne, że można to poddawać w wątpliwość.

Kozica, nie czepiam się Myszy, tylko formy tego listu a już zwłaszcza tytułu akcji - jednoznacznie obraźliwego. Można powiedzieć - tak jak to robisz, że nie uważasz dwóch gejów za rodzinę, ale nie można nazywać ich pedałami, bo to jest jednoznacznie uwłaczające. I tyle.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez mamazo » 19 listopada 2008, o 08:54

Rzeczywiście kasik, homoseksualiści i lobby homoseksualne, to tacy mili, nieszkodliwi panowie, których wszyscy się czepiają.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 19 listopada 2008, o 09:30

Pedofil krzywdzi dzieci? W którejś z książek Starowicza albo Siwika (już nie pamiętam gdzie, ale była polska) przeczytałam, że ofiarom pedofili tak naprawdę nic złego się nie dzieje i jako osoby dorosłe rozwijają się normalnie, mają normalne rodziny i miejsce współżycia wśród innych spraw.

Po takiej wypowiedzi specjalisty tylko krok do ww. argumentu: przecież pedofil nikogo nie krzywdzi.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fiamma75 » 19 listopada 2008, o 10:25

Wiekszość pedofilii jest heteroseksualna - nie wiem czy o tym wiecie.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Wilhelmina » 19 listopada 2008, o 10:42

Przyglądając sie dyskusji, murem stoję za Myszą i podobnie jak Mamazo uważam, ze nalezy reagować na cos , co jest nienormalne,a homoseksualizm, taki własnie jest. Mało tego, dodam jeszcze mocniejsze słowo, dla mnie to patologia. Reagować na zło, a nie przytakiwać, być biernym...Kieruje ostre słowa sprzeciwu, bo taką musze miec postawę jako katolik. Czarne jest czarne, a białe białe, a co innego to od diabła pochodzi, czy jakos tak :D
jeszcze jedno, drazni mnie, eksponowanie seksualnosci w homoseksualizmie, np dwóch tatusiów w łózku..brrr :shock: :shock:, to takie "słodkie", dzięki ale nie.
p.s dobrze, ze ikea nie naraziła sie muzułmaninom bo dopiero byłaby"sieczka".
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez oreada » 19 listopada 2008, o 12:27

Mam wrażenie, że większość głosów krytycznych (a na pewno mój) skierowanych jest głównie przeciwko FORMIE, a więc w obronie elementarnej kultury dyskusji. A z tym jest kiepsko, szczególnie w przypadkach drażliwych i szczególnie w gronach mających się za wielkich obrońców moralności.

Przyglądając sie dyskusji, murem stoję za Myszą i podobnie jak Mamazo uważam, ze nalezy reagować na cos , co jest nienormalne,a homoseksualizm, taki własnie jest. Mało tego, dodam jeszcze mocniejsze słowo, dla mnie to patologia



Zaraz się okaże, że kilka dziewczyn tutaj promuje homoseksualizm...
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez fiamma75 » 19 listopada 2008, o 12:53

Dokladnie o to chodzi - Oreado.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Wilhelmina » 19 listopada 2008, o 21:57

Hmmm..czegoś nie rozumiem, jezeli mówimy o samym liscie, to w którym miejscu ,Twoim zdaniem ,droga Oreado obrazono, ponizono homoseksualistów? co do forum i słowa " pedałowanie" napiszę krótko: widocznie nie jestes ani czytelniczka, ani bywalczynią na forum frondy, jakby to ujac" ten typ tak ma"
Zaraz się okaże, że kilka dziewczyn tutaj promuje homoseksualizm...

Oreado, chyba masz zbyt dużą wyobraznię.
piszac do Myszy...zal mi cie..było oczywiscie na miejscu. Swoja droga nie jestem liberalna tylko dlatego, ze bardziej cenię człowieka niz wolnosc, krytykuje więc postawę, a nie gejów jako ludzi.
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 19 listopada 2008, o 22:00

przepraszam, to Kasik napisała ze szkoda słów na Myszę :oops: nie Ty :lol:
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Wilhelmina » 19 listopada 2008, o 23:21

Wiecie co, ja juz mam po "dziurki w nosie" poprawnosci politycznej. :twisted: :twisted: Polacy to homofobi, antysemici...Boże słyszysz , a nie grzmisz....
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez oreada » 20 listopada 2008, o 11:14

Wilhelmina napisał(a):Hmmm..czegoś nie rozumiem, jezeli mówimy o samym liscie, to w którym miejscu ,Twoim zdaniem ,droga Oreado obrazono, ponizono homoseksualistów? co do forum i słowa " pedałowanie" napiszę krótko: widocznie nie jestes ani czytelniczka, ani bywalczynią na forum frondy, jakby to ujac" ten typ tak ma"


A czy to cokolwiek zmienia?? :shock: :shock: Wg mnie jeszcze bardziej pogrąża to środowisko.

Słowo "pedał" jest obraźliwe zawsze i wszędzie i nie wynika to z poprawności politycznej! Czy też uważałabyś za nieobraźliwe, że jacyś faceci nazywaliby nas "ku....wami", tylko że "ten typ tak ma"?
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez Wilhelmina » 20 listopada 2008, o 11:35

Widzisz Oreado, nie czytasz frondy wiec wciaz piszesz o tej "kulturze języka" bywalcy forum frondy, uwierz mi uzywaja bardzo ostrych słów w stronę tych, którzy 'bronia NIENORMALNOSCI w imię poprawnosci politycznej.A wiesz, z jakiego powodu tak ostro reaguja? Bo jako jedyni maja odwagę mówic o złu, nie przytakujac i nie klaszczac w raczki jak inni. W zamian spychani sa do podziemi, nazywa sie ich mocherami, ciemnogrodzianami, kołtunami, homofobami, swietoszkami...apropos









A z tym jest kiepsko, szczególnie w przypadkach drażliwych i szczególnie w gronach mających się za wielkich obrońców moralności.

kogo uznajesz za tych "wielkich obronców moralności"? tych, którzy nie uznaja nienormalności za normę?? jezeli tak, to wiedz, ze ja równiez zaliczam sie do tej grupy, miło mi :D
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Misiczka » 20 listopada 2008, o 11:55

Oreada daj sobie spokój, nerwów szkoda... jak ktoś nie rozumie, to trudno..

Ja już się więcej w tej dyskusji nie odezwę, obiecuje, jeszcze tylko na koniec taka refleksja - ktoś się tu powoływał na najwyższe autorytety - papież, Jezus.. cóż, głoszą oni tezy nieraz radykalne, niepopularne etc, ale na pewno papież nie powiedział by do nikogo "ty pedale". Jezus tym bardziej.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Olenkita » 20 listopada 2008, o 12:22

Wilhelmina napisał(a):kogo uznajesz za tych "wielkich obronców moralności"? tych, którzy nie uznaja nienormalności za normę??


Na pewno nie tych, co uznaja obrazanie i agresje za norme.
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Następna strona

Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron