Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Chore dziecko.

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Chore dziecko.

Postprzez mamazo » 22 sierpnia 2008, o 09:00

Witajcie.
Chcę się z Wami podzielić smutkiem, który zagościł w naszej najbliższej rodzinie.
Bardzo się cieszyliśmy z nowopoczętego siostrzeńca/siostrzenicy. Na USG wyszły pewne nieprawidłowości sugerujące u dziecka wadę genetyczną lub wadę serca. Dzieciątko jest jeszcze malutkie, więc serca dobrze zobaczyć nie można. Czekamy na wyniki powtórnego USG, tym razem wykonane będzie ono przez specjalistę od diagnozowania tego typu nieprawidłowości.
Oczywiście kochamy tego Maluszka, niezależnie czy zdrowe, czy chore - urodzi się. Jednak jest to trudne doświadczenie. A najgorsze jest czekanie.
Choć wynik pierwszego USG fatalny, to prognozy są też optymistyczne. Przede wszystkim na korzyść przemawia to, że rodzice są młodzi.
Nie piszę w dziale "Ciąża i poród", bo to nie miejsce na takie smuteczki.
:cry:
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fresita » 12 września 2008, o 21:49

:(
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez semka » 23 września 2008, o 22:35

Mamazo jesli to was pocieszy to teraz wady serca naprawia się operacyjnie w pierwszych dniach czy tygodniach po urodzeniu dziecka. Sama znam takie jedno dzieciątko. I ma się teraz całkiem dobrze.
Gorzej jak to inna wada genetyczna. Ale to jeszcze nic nieprzesądzone.

Mam nadzieje, ze będzie dobrze. Obiecuje modlitwę za nich i za maleństwo.
semka
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 września 2008, o 12:22

Postprzez mmadzik » 24 września 2008, o 10:03

Moja siostrzyczka miała dziury w serduszku, kiedy się urodziła - nie było wiadomo tego wcześniej. Dziury się po leczeniu zrosły i jest teraz zdrowym dzieckiem. Mamazo - myślę, że wszystko się ułoży, wada jest wykryta przed narodzinami, jeszcze nawet przed narodzeniem jest szansa podjęcia leczenia. Zresztą - wszystko w rękach Boga - obiecuję modlitwę!
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Jewgienija » 26 września 2008, o 08:11

Życze zdrówka dla maleństwa :D
Jewgienija
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 sierpnia 2008, o 13:06

Postprzez mamazo » 30 września 2008, o 22:00

Jak na razie nic więcej nie wiadomo. Maluszek rośnie. mam nadzieje, że jest zdrowy. Mam też nadzieję, że może to "tylko" wada serca, bo można operować. Okaże się niebawem, bo echo serca dziecka wykonuje sie w 20 tygodniu. Mam nadzieję, że to nie wada genetyczna...
Ale rodzice bardzo kochają swego Maluszka i to jest najważniejsze! I to cieszy w tych zwariowanych czasach...
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron