Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak polubić seks???

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Misiczka » 16 października 2008, o 14:16

kerima napisał(a):Mam też takie doświadczenie (niekoniecznie akurat w tej dziedzinie), że Pan Bóg czasem dopuszcza grzech, żebyśmy jeszcze mocniej do Niego przylgnęli, jeszcze mocniej pragnęwgo Miłosierdzia.


O tak!!!
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Kręciołek » 16 października 2008, o 15:35

Misiczka napisał(a):No nie wszyscy na szczęście stawiają sprawę w tak kategoryczny sposób, raz jeszcze pozwolę sobie zacytować mojego "guru" w sprawach wiary:

"Nie twierdzę, że jeśli się współżyje przed ślubem, to małżeństwo się rozpadnie, a gdy trwa się w czystości, będzie się żyło długo i szczęśliwie. Takie proste to nie jest. Twierdzę natomiast, że w nieczystości miłość buduje się trudniej, bo w pewnym zaślepieniu."

.


Misiczka mądry cytat.
Mozesz zdradzić z czego (kogo) to?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Misiczka » 16 października 2008, o 19:20

Jw. czyli o. Jacek Krzysztofowicz, dominikanin, obecnie przeor w Gdańsku, więc go słucham co 2 tygodnie (jeździmy z mężem na zmianę, bo mamy 2-latka, a msza, którą odprawia jest na 21.., przynajmniej raz w tygodniu rozmawiamy na tematy religijne :wink: )

Cytat te i poprzedni pochodzi z książki "Kobietą i mężczyzną stworzył nas, czy nie mógł prościej", Wyd. Fides, rok 2007 - jest to zapis wykładu wygłoszonego w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary:
http://www.gorka.gdansk.dominikanie.pl/ ... &Itemid=22
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez Kręciołek » 17 października 2008, o 14:14

Dzięki :)
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hanskloss007 » 9 lutego 2009, o 17:25

Też czytałem stronę "szansa spotkania" i widzę, że tam się wypowiadają zwykli ludzie. Czyli, że prawie każdy ma w tej dziedzinie jakies problemy, ale też każdy może mieć udane zycie seksualne. Ja tez szukam pomysłu na uatrakcyjnienie swoje współzycia z żoną i nie do końca wiem w którą stronę pójśc i jak daleko można się posunąć.
hanskloss007
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 7 lutego 2009, o 14:11
Lokalizacja: Poznań

Postprzez NB » 12 lutego 2009, o 19:02

Zabierz żonę na kolację, zorganizuj weekendowy wypad w góry, kup kwiaty bez okazji i uatrakcyjnienie dla żony gotowe.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez doma » 12 maja 2009, o 19:19

Obawiam się, że to nie takie proste ;)
doma
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 grudnia 2008, o 17:19
Lokalizacja: Poznań/ Troyes (Francja) :)

Postprzez fuer_immer » 12 maja 2009, o 21:58

NB, normalnie pobijasz wszystkich!

"kochanie, oooo dziekuje za kwiatki, odrazu bede miec lepszy seks"
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez niebieski » 13 maja 2009, o 15:44

W niektorych przypadkach dobra kolacja, wypad z ukochanym/a, czy kwiatki moga podzialac pozytywnie na udany seks.

Niebieski
niebieski
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2 września 2006, o 19:16

Postprzez Misiczka » 14 maja 2009, o 12:27

Jasne ze moga, bo seks zaczyna sie w glowie.

Ale jak jest konkretny problem, to raczej go nie rozwiaza.
Misiczka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2 października 2008, o 13:12

Postprzez doma » 17 maja 2009, o 14:43

Mi chodziło raczej o takie upraszczanie- kupisz żonie kwiatki i po sprawie. Najczęściej problemy są dużo bardziej skomplikowane niż brak kwiatów.
doma
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 grudnia 2008, o 17:19
Lokalizacja: Poznań/ Troyes (Francja) :)

Postprzez niebieski » 17 maja 2009, o 22:48

Hej

''Jak polubic seks'' - moze nalezy zmienic sposob kochania sie. Czasami to pomaga, cos innego.
Najlepiej jesli para bedzie o tym rozmawiac, co jest nie tak, z czym sa problemy, jaka moze byc tego przyczyna...........tak mi sie wydaje.

Niebieski
niebieski
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2 września 2006, o 19:16

Postprzez robak » 21 maja 2009, o 13:35

Jest też zawsze opcja pomocy ze strony seksuologa. Wizyta u tego lekarza nie jest wcale krępująca, pary mogą umówić się na wspólną wizytę albo przyjść pojedynczo. Lekarz przeprowadza ogólne rozeznanie problemu (wywiad) i zadaje tylko pytania mające związek z danym problemem. Czasem potrzebne są dodatkowe badania czy więcej informacji hm pozaseksualnych - np. o warunki mieszkaniowe, pracę itp.

Lekarza tak jak księdza obowiązuje tajemnica, a ma on - w odróżnieniu od większości spowiedników - zdecydowanie lepsze merytoryczne przygotowanie do rozwiązywania takich problemów. Oczywiście nie zajmuje się wyłącznie sprawami technicznymi, podstawa to jednak psychika.
robak
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 12:57

Poprzednia strona

Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron