Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Katolickie podejście do antykoncepcji-kiedy dyspensa??

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Katolickie podejście do antykoncepcji-kiedy dyspensa??

Postprzez munia » 28 marca 2006, o 19:53

Nie wiem gdzie właściwie mogła bym zadać takie pytanie...
Mam nadzieję,że zrozumiecie mój problem i ktoś udzieli mi subiektywnej odpowiedzi.
Leczę się już od dłuższego czasu bardzo silnymi lekami psychotropowymi. Stosując NPR właściwie jestem przygotowana na to,że moge zajść w ciążę.Czy w moim przypadku stosowanie antykoncepcji przeciwko , której jest kościół jest grzechem?? Nie chcę uniknąć zajścia w ciążę, chcę uniknąć wszelkich następstw i komplikacji jakie może przynieść moje leczenie dla mojego zdrowia psychicznego i dla zdrowia dziecka, które możemy począć.
Czy ktoś pomoże mi i rozwieje moje wątpliwości?
Bardzo serdecznie dziękuję
Monika
munia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 marca 2006, o 19:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez darka » 28 marca 2006, o 20:27

1.NPR jest skuteczniejsze( wskaźniki perla) od antykoncepcji,więc stosując NPR jest mniejsze prawdopodobieństwo poczęcia.
2.Moniko,o grzeszności kogokolwiek może orzec tylko jego spowiednik :!:
Nie pytaj obcych ludzi na forum internetowym tylko swojego spowiednika.
3.Co do poczęcia i zdrowia dziecka-też nie pytaj nas,bo my nie jesteśmy lekarzami.Wszstkie wątpliwości medyczne rozwiejesz u lekarza ginekologa.
darka
Przygodny gość
 
Posty: 98
Dołączył(a): 4 grudnia 2005, o 21:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez munia » 28 marca 2006, o 20:54

Może źle sie wyraziłam:)
Mój NPR nie jest takim typowym książkowym sposobem z wielu powodów.Bardzo nieregularne cykle, częste wstawanie o różnych godzinach i nocne pobudki do dziecka wykluczają mierzenie temperatury i dokładnie obliczanie dni płodnych i niepłodnych. W moim przypadku to głównie obserwacja śluzu i obserwowanie własnego organizmu a to jednak daje skuteczność mniejszą i szanse na zapłodnienie większe.

Ale dziękuję za odpowiedź.
munia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 marca 2006, o 19:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez talitha » 28 marca 2006, o 21:11

Munia, darka ma rację - tu na forum nikt nie jest władny orzekać o grzeszności i tym bardziej udzielac dyspensy. Zwróć się z tym do spowiednika, ale najlepiej nie podczas wielkopostnej "taśmowej" spowiedzi. Żeby Cię pocieszyć powiem Ci, że znam przypadki udzielenia dyspensy.
No i jeszcze zostaje Ci Twe sumienie...
talitha
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 22:36

Postprzez fiamma75 » 28 marca 2006, o 21:55

darka napisał(a):1.NPR jest skuteczniejsze( wskaźniki perla) od antykoncepcji,więc stosując NPR jest mniejsze prawdopodobieństwo poczęcia.


Darko, leki psychotropowe bardzo zakłócają objawy płodności, ponieważ bezpośrednio wpływają na układ hormonalny organizmu - niekiedy stosowanie NPR może być niemożliwe w takich przypadkach. Poza tym faktycznie są to leki zazwyczaj bardzo niebezpieczne dla wczesnej ciąży.

Muniu - najlepiej udaj się do dobrego spowiednika - tak jak radzą dziewczyny.
Wiem, że zdarzają się przypadki udzielania dyspensy w podobnych przypadkach tzn. np. na czas brania niebezpiecznych leków i utrudnionego czy uniemożliwionego stosowania npr i oczywiście dotyczą antykoncepcji nieporonnej.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez admin » 30 marca 2006, o 18:08

W Lublinie można sie udać do dobrego ginekologoa znającego się także na NPR - z pewnością może słuzyc rada w zakresie objawów płodności i skutków ubocznych psychotropów:

Maciej Barczentewicz
0 601 164 523
081 534 3104
Centrum Medyczne
"Macierzyństwo i Życie"
ginekologia@zycie.lublin.pl
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez munia » 30 marca 2006, o 23:13

Wielkie dzięki !!
munia
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 marca 2006, o 19:36
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron