Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

KOMUNIA A ALKOHOL

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez kukułka » 21 marca 2006, o 21:11

A! od czekolady to ja też. :D
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez fiamma75 » 21 marca 2006, o 22:39

kukułka napisał(a):Pimpek, wybacz, ale z takiego podejscia jak twoje wyrastaja ludzie , ktorzy potemm boja sie pocalowac w policzek nareczoina, usmiechnac sie w czasie Postu, bo to grzech......... Bądźmy samodzielni w myśleniu........
A nie wiem, czy wiesz, ale kawa i herbarta to tez używki :)


Jestem uzależniona od herbaty. Chyba powinnam zerwać z tym nałogiem :wink:

A postawa Pimpka przypomina mi skupulantyzm i domaga się mądrego kierownictwa duchowego, bo chłopak jest na najlepszej drodze, żeby sobie krzywdę zrobić.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Aniąt » 20 czerwca 2006, o 16:53

Moja komunia była już 12 lat temu, bazalkoholowa i z deklaracjami niepicia alkoholu i niepalenia do 18 lat. Bardzo bylo to dla mnie wazne i bylam szczesliwa, ze goscie nie pija alkoholu, ze ta uroczystosc jest inna od imienin, wesel. Ostatnio bylismy na komunii w bliskiej rodzinie. Bylo wino, piwo. Bylismy z mezem nielicznymi goscmi, ktorzy alkoholu tam nie pili. Inni z podnieceniem, ze jest alkohol, czestowali sie, jakby w zyciu wina i piwa nie widzili. Niesmaczny widok... Mam nadzieje, ze nam uda sie zrobic przyjecia komunijne bez alkoholu.
Aniąt
Przygodny gość
 
Posty: 52
Dołączył(a): 19 maja 2005, o 14:36

Postprzez HonoratA » 22 czerwca 2006, o 13:30

Więc I Komunia Sw. mojej córki się odbyła. Jeszcze kilka tygodni przed komunią uprzedziłam rodzinkę że na stole nie bedzie alkoholu - wszak to uroczystość dziecka. Było świetnie, rodzinka posiedziała do 19, po obrazek większa część gości wybrała sie z córką. Nikt nie miał zastrzeżeń co do braku alkoholu na stole. A moja córa jako jedna z nielicznych - niestety - mogła podnieść rękę w Kosciele gdy ksiądz pytał czy rodzice podczas uroczystości komunii pili alkohol.
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Betsabe » 22 czerwca 2006, o 13:36

do I Komunii Sw mojego synka jeszcze sporo czasu, ale tak sie zastanawiam nad podawaniem alkoholu na przyjeciu...

:? w mojej rodzinie nawet przy wiekszym, bardziej odswietnym obiedzie (bez zadnej specjalnej uroczystosci) podaje sie wino....

a jak bedzie jeszcze wieksze przyjecie :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 22 czerwca 2006, o 15:10

HonoratA napisał(a): A moja córa jako jedna z nielicznych - niestety - mogła podnieść rękę w Kosciele gdy ksiądz pytał czy rodzice podczas uroczystości komunii pili alkohol.


Jakby to było najważniejsze...
Już lepiej by spytał dzieci o to co dostały- myślę ze w 99% to akurat dzieci bardziej interesowało niż to czy rodzice postawili na stole alkohol...
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez kasiama » 22 czerwca 2006, o 16:04

Bratka napisał(a):Jakby to było najważniejsze...
Już lepiej by spytał dzieci o to co dostały

Rzumiem, że według ciebie to jest wazniejsze, tak??
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bratka » 22 czerwca 2006, o 16:50

kasiama napisał(a):
Bratka napisał(a):Jakby to było najważniejsze...
Już lepiej by spytał dzieci o to co dostały

Rzumiem, że według ciebie to jest wazniejsze, tak??

Zamiast wyrywać dwa słowa przeczytaj wszystko- czyli aż dwa zdania- to nie tak dużo...
... nie będziesz musiała sie pytać czy rozumiesz...
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Poprzednia strona

Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron