Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

granice intymnej swobody

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

granice intymnej swobody

Postprzez adamm » 15 listopada 2005, o 10:56

Pisałem już o tym problemie, ale nie rozwinąłem wątku (może dlatego nie ma żadnej odpowiedzi). Chodzi o mężczyznę niepełnosprawnego umysłowo, który całą swą uwagę koncentruje na aktywności seksualnej (onanizm), zaś jedynym obiektem zainteresowań są chłopcy. Czy wobec takich praktyk o wyraźnych symptomach pedofilii można zostać obojętnym? (psychiatra radzi zbagatelizować problem, bo według niego nie ma tu bezpośredniego zagrożenia).

Trudno jest zachować tu środek między uszanowaniem intymnej swobody tego mężczyzny, gdy domaga się on wychodzenia na spacery, na których jego celem jest jedynie patrzeć na bawiące się dzieci. Co w takich przypadkach może zrobić matka, gdy wobec odmowy spotyka się z agresją syna?
adamm
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 listopada 2005, o 17:07

Postprzez NB » 15 listopada 2005, o 11:09

Witam.
Proszę zapytać tutaj: http://www.synapsis.pl/sps/dex?id=146
Zdaję sobie sprawę , ze jest to sprawa delikatna i niezwykle trudna, lecz czy nie rozważano kwestii umieszczenia tego pana na jakiś czas w szpitalu psychiatrycznym? Wiem, że istnieją środki zmniejszające popęd płciowy, nie jestem lekarzem, lecz wydaje mi się ,że lekarz mógłby takowe przepisać.Są to środki antyandrogenne (obniżające poziom testosteronu), przeciwnadciśnieniowe i psychotropowe.
W medycynie ludowej stosowano zioła (serdecznik, dziurawiec, głóg lub melisę). Ważną też sprawą jest odpowiednie zorganizowanie czasu dla tego pana , ponieważ skołonność do onanizmu często ma związek z brakiem innych zajęć. Są ośrodki , w których ludzie niesprawni umysłowo uczęszczają na warsztaty plastyczne. Może należałoby pomyślec o czymś takim?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez adamm » 15 listopada 2005, o 14:25

Serdecznie dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź w tej sprawie, jak również za podany kontakt!
- Adam
adamm
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 listopada 2005, o 17:07


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron