Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 06:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dewiacje a niepełnosprawność

Tu można porozmawiać o trudnych doświadczeniach, które dotykają rodzinę (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

dewiacje a niepełnosprawność

Postprzez adamm » 14 listopada 2005, o 17:12

Chciałbym prosić o pomoc w znalezieniu właściwego leczenia dla osoby umysłowo niepełnosprawnej z odchyleniami seksualnymi. Czy u Państwa mógłbym zasięgnąć rady?

Sprawa jest pilna, gdyż matka niepełnosprawnego (dorosłego mężczyzny) jest już na skraju nerwowego wyczerpania, a ja nie mam pojęcia do kogo się zwrócić z tym problemem.
adamm
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 listopada 2005, o 17:07

Postprzez Kinia » 15 listopada 2005, o 21:16

Z pewnością potrzebny tu jakiś psychiatra lub seksuolog...a najlepiej dwa w jednym. Skąd są te osoby? jeśli z okolic Warszawy to mogę sprobować sie dowiedzieć...
Pozdrawiam!
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez adamm » 16 listopada 2005, o 16:16

ze Śląska
adamm
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 listopada 2005, o 17:07

Postprzez Kasia32 » 17 listopada 2005, o 21:14

Witaj Adamm, rozmawiałam dzisiaj ze znajomym psychologiem i zadałam Twoje pytanie. Jedyne czego się dowiedziałam, to że trzeba chorego zdiagnozować (przyczynę niepełnosprawności umysłowej). Ten, kto wystawi diagnozę dla jego podstawowego schorzenia, powiniem sprawę poprowadzić dalej.
Tylko tyle udało mi się ustalić, jeśli dowiem się czegoś więcej to na pewno napiszę. Życzę dużo siły i cierpliwości, pamiętam w modlitwie.
Podrawiam, Kasia
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kasia32 » 19 listopada 2005, o 15:05

Witaj, rozmawiałam z jeszcze jednym znajomym psychologiem i on potwierdził, że kluczowa jest diagnoza chorego. Radził pójść do Poradni Zdrowia Psychicznego w mieście chorego, a tam decyzję o leczeniu powinni podjąć razem psycholog i psychiatra. Leczenie może polegać na psychoterapii, podawaniu jakichś leków lub kombinacji jednego i drugiego. Powiedział też ważną rzecz - zbliża się początek nowego roku, a na początku Fundusz Zdrowia dysponuje największą ilością pieniędzy. Wtedy powinno się udać najwięcej załatwić...
Powodzenia,
Kasia
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Problemy w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron